זה מה שחושבים 4 אנליסטים על מניית עזריאלי לאחר הדוחות

האנליסטים מגיבים לדוחות עזריאלי: "ממשיכה במומנטום החיובי, המניה לא זולה, אבל גם ב-120 שקל חשבו כך"
|
תל אביב מגדלי עזריאלי, צילום: Bizportal

היום (ד') פרסמה עזריאלי קבוצה -0.89% עזריאלי קבוצה 27,840 -0.89% עזריאלי קבוצה בסיס:28,090 פתיחה:28,090 גבוה:28,250 נמוך:27,750 תמורה:8,940,291 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  את דוחותיה עבור הרבעון השני של 2015 והציגה גידול של כ-12% ב- FFO ל-217 מיליון שקל ושל 9% ב-NOI  שהסתכם בכ-217 מיליון שקל.

אדר עציוני, אנליסט הנדל"ן של אקסלנס ברוקראז', התייחס לדוחות ואמר: "תוצאות טובות לקבוצת עזריאלי ברבעון השני, אשר היו מעט מעל לצפי ברמת ה-NOI ומעל ברמת ה-FFO. הצמיחה מגיעה מנכסים חדשים בישראל (קומה שנייה בקניון איילון והמשך אכלוס עזריאלי חולון) ומשיפור בנכסים קיימים.  אין ספק כי מדובר באחת השחקניות הכי איכותיות בענף, ואולם איכותם הרבה של נכסיה והצמיחה הצפויה בשנים הקרובות, מתומחרת להערכתנו כרגע ביתר בשווי השוק. אנו ממליצים על קבוצת עזריאלי בהמלצת תשואת שוק עם מחיר יעד של 145 שקל למניה (11% פחות משוויה הנוכחי העומד על 163 שקל למנייה)."

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

עציוני פירט אודות הנקודות העיקריות משיחת הוועידה של החברה:

  1.  NOI מנכסים זהים – א. קניונים: נרשמת יציבות בתוצאות במרבית הקניונים, עם עליה קלה בקניונים החזקים. חולשה בבאר שבע (אולם חל שיפור בתוצאות הקניון לעומת שנה שעברה).  ב. משרדים – חווים עליית שכ"ד בהחלפת שוכרים 
  2. פדיונות – חווים עליה בפדיונות במרבית הקניונים, יש ביקוש של רשתות בינ"ל נוספות לכניסה לישראל.
  3. אורבניקה – רשת אופנה דיסקאונט הנכנסת לישראל- סניף של 4,000 מ"ר בב"ש, סניף של כ-2,000 מ"ר בקניון עזריאלי בת"א, ומו"מ לשטח נוסף בקניון חיפה.
  4. השפעת הרכבת הקלה בת"א – צופים השפעה לא פשוטה של בעיות תנועה אחרי החגים אשר תשפיע לשלילה על שוק המשרדים בת"א. מנגד, מיקומם של מגדלי עזריאלי ושרונה על צירי תנועה מרכזיים צפוי לבדל אותו מסביבתו ולאפשר גישה גם בתקופת העבודות.
  5. השכרות נכסים חדשים (בעיקר חולון, שרונה וראשונים)– קצב השכרות טוב ולפי הצפי. קצב השכרות של כ-17 אלף מ"ר בשרונה (כולל 10-15 חנויות בחלק המסחרי), חולון שלב ב' 15.7 מ"ר וראשונים 6,700 מ"ר משרדים.
  6. רכישות חדשות – רוצים לרכוש קרקעות חדשות/נכסים חדשים לצורך התרחבות. מחפשים כל הזמן אופציות להתרחב.
  7. דיור מוגן – מקדמים תוכנית להרחבת זכויות הבנייה לצורך השבחת "פאלאס" ת"א (שנרכש לאחרונה). דיור מוגן מודיעין – החלו שיווק לפני כחודש. הסכמים לכ-30 יחידות דיור, הרבה מעל לתחזית. מחפשים גם בתחום זה מגרשים או נכסים קיימים לרכישה.
  8. ארה"ב – תרומה חיובית של שער החליפין, וגם תרומה של שיפור בנכסים קיימים. בנכס גלרייה ביוסטון צפוי שוכר גדול לצאת בנובמבר. משלם שכ"ד נמוך, וצופים כי ישכירו את השטחים בעליית שכ"ד משמעותית (מו"מ לגבי 1/3 מהשטח עם חברה גדולה בשכ"ד הגבוה בכ-30%).
  9. גרנית – ממשיכים לפעול למימוש נכסים שאינם בליבת הפעילות (אין חדש כרגע).
  10. השבחת נכסים – ממשיכים לפעול במרץ לקבלת זכויות בנייה נוספות ושינויי תב"ע בנכסים קיימים.
שי עזר, אנליסט הנדל"ן של IBI, אמר: "עזריאלי ממשיכה במומנטום החיובי של חברות הנדל"ן ומפרסמת תוצאות טובות למחצית הראשונה של שנת 2015. החברה הציגה עליה מרשימה בכל הפרמטרים הן התפעוליים והן הפיננסים. תוצאות הרבעון הושפעו לחיוב מהשלמת חלק מפורטפוליו הייזום של הקבוצה בעיקר מהקומה השנייה בקניון איילון ומפארק העסקים בחולון. בזמן שכולם מדברים על האטה בצריכה, שחיקה ברווחי חברות האופנה ועודף היצע בתחום המשרדים והקניונים, השכר דירה בנכסי הקבוצה ממשיך רק ממשיך לעלות ביחד עם הפדיונות בקניונים. במידה ומגמה זו תימשך המניה תמשיך במומנטום החיובי".

"אמנם המניה לא זולה , אולם בשל המיקום ואיכות הנכסים, המינוף הנמוך והעוצמה בייזום עזריאלי תמיד נסחרת בפרמיה על שאר החברות ובצדק. גם ב-120 שקל למניה היה נראה שהמניה לא זולה". 

מנגד, בן נובו שלם, מנהל מחקר באפסילון, מעניק לעזריאלי המלצת החזק במחיר יעד של 170 שקל המשקף אפסייד של 4.2%. לדבריו: "קבוצת עזריאלי ממשיכה להציג דוחות חזקים. להערכתנו מרבית השיפור ב-NOI מנכסים הזהים נובע בעיקר מהמשך אכלוס של מרכז עזריאלי חולון והקומה השנייה בקניון איילון. לאור האכלוס של הנכסים החדשים קשה להבין מהדוחות של עזריאלי האם עלייה ב-NOI מהנכסים הזהים נובעת רק מהשכרה של השטחים החדשים או גם מעלייה אמיתית בשכר דירה בנכסים. ראוי לציין לטובה שהחברה שומרת על שיעורי תפוסה מאוד גבוהים ובמקביל מצליחה להשכיר גם את הנכסים החדשים וגם חלק מהשטחים שנמצאים בשלבי הבנייה".

להערכת שלם,  העבודות על רכבת הקלה, מטיבים מאוד עם מרכז עזריאלי חולון ומייצרות הזדמנות עבור החברה להמשיך ולפתח פארק משרדים מוביל באזור המרכז. "מגדל שרונה שנמצא קרוב מאוד לרכבת גם כן, צפוי להנות מהביקושים בגלל הנגישות התחבורתית. אנו סבורים שמדובר באחת החברות החזקות והיציבות בישראל שנמצאת בתקופת צמיחה ויזום בהיקפים מרשמים של כ-5 מיליארד שקל. כמובן, מרבית היתרונות של עזריאלי מתומחרים בשווי של החברה, שנסחרת כ-50% מעל הונה העצמי. כמו כן נציין שלמרות ששיעור ההיוון הממוצע הנגזר מהדוחות הכספיים של החברה עומד על כ-7.5%, שיעור היוון הנגזר מתמחור של המנייה בבורסה עומד על כ-6% בלבד". 

האנליסט ישי ששון בירושלים ברוקראז', אומר: "תוצאות החברה משקפות תשואת FFO של כ-4.83% על שווי השוק של החברה (בנטרול אחזקותיה בלאומי קארד ובבנק לאומי. עזריאלי הינה אחת החברות הטובות במשק עם הנהלה מצוינת ואסטרטגיה ארוכת טווח, אולם להערכתנו האיכות הטובה כבר מגולמת במחיר המניה, ולכן אנו נשארים בהמלצת תשואת שוק עם מחיר יעד של 155 שקל למניה (כ-5% פחות משער המניה הנוכחי)".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות