בנק אגוד: "כל עוד הריביות נמוכות, שוק המניות יהנה ממומנטום חיובי"

במחלקת המחקר של הבנק מציינים כי למרות העליות ההיסטוריות בשוקי המניות בעולם, מכפילי הרווח עדיין סבירים
|
(1)
תחזיות ל2014, צילום: Getty images Israel

שנת 2013 כבר מאחורינו, סיכומי המנצחים והמפסידים כבר נעשו, וכעת המשקיעים צופים קדימה ומנסים למצוא את ההשקעה הנכונה לשנה הקרובה. מחלקת המחקר של בנק אגוד מצטרפת הבוקר (ו') לגופים פיננסיים אחרים שכבר המליצו על אפיקים מועדפים, ומספקת תחזית כללית וגם המלצות לתיק ההשקעות.

"אפיק המניות הוכתר ככוכב שנת 2013", כתבו במחלקת המחקר בבנק. "אפיק המניות רשם את העליות המרשימות מזה שנים, כל זאת בתמיכת ההזרמות של הבנקים המרכזיים יחד עם רמת הריביות המוניטאריות הנמוכה, הצפויה להימשך גם בשנת 2014".

"מבחינת רמות המכפילים הנוכחיים והעתידיים של המדדים עולה כי מדדי המניות נסחרים ברמות מכפילים סבירות באופן יחסי. כל עוד סביבת הריביות המוניטארית תישאר נמוכה צפויים שוקי המניות ליהנות ממומנטום חיובי, בעיקר בשל היעדר אלטרנטיבות השקעה ו"עלות הכסף" הנמוכה. אנו ממשיכים בהמלצתנו על חשיפה מנייתית של 18% בתיק מייצג וכ-28% בתיק ספקולטיבי".

המלצות לאפיק המנייתי

באגוד מייעצים למשקיעים, הן הסולידיים והן אלו שמחפשים מעט יותר סיכון, לחלק את תיק המניות שווה בשווה בין השקעה בישראל ובחו"ל. בשווקי חו"ל ממליצים האנליסטים על פיזור של 20% למניות אנגליות, 30% מניות אירופיות והיתר במניות אמריקניות. מבחינת הסקטורים המומלצים בארה"ב, סקטור הפיננסים, הקמעונאות והבניה צפויים לבלוט בשנה הקרובה, ובנוסף "סקטור נוסף המומלץ להשקעה הינו סקטור הביוטכנולוגיה הטומן בתוכו פוטנציאל לעליות", מציינים בבנק.

למשקיעים שמבקשים להיחשף לאירופה, במחלקת המחקר של אגוד ממליצים על תיק מפוזר באמצעות מספר תעודות סל (ETF) שעוקבות אחר מדדים שונים כמו הסטוקס 600 ולא אחר סקטור מסוים. גם באנגליה ממולצת תעודה העוקבת אחר מדד MSCI אנגליה.

המלצות לאפיק הסולידי

במחלקת המחקר מציינים כי בשבוע האחרון עלה מעט מרווח התשואות בין הממשלתי בישראל ל-10 שנים לאג"ח האמריקני המקביל, לאחר שנרשמו עליות בתשואות בארץ ובארה"ב. תשואת האג"ח האמריקני עלתה השבוע לראשונה מזה שנתיים וחצי מעל רף 3%.

בחזרה לשוק האג"ח בישראל, בסיכום שנת 2013 נרשמה השנה ירידת תשואות ומרווחים לרמות נמוכות היסטוריות בעיקר בשל הריבית הנמוכה.

המרווח בין תשואת מדד התל בונד ששקלי לתל בונד 20, מקור: בנק אגוד
המרווח בין תשואת מדד התל בונד ששקלי לתל בונד 20, מקור: בנק אגוד

באופן כללי ממליצים באגוד לחלק את ההשקעה באפיק זה שווה בשווה בין השקלי לצמוד, ולבחור במח"מ בינוני (עד 5 שנים). לגבי חשיפה לאג"ח בחו"ל, ההמלצה היא לשימוש בעיקר בתעודות סל דולריות המשקיעים באגרות קונצרניות בארה"ב, מה שמאפשר פיזור ענפי ופיזור בדירוגים.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  צודק בהחלט לבורסת תל אביב השנה הטובה ביותר אי פעם 2014
  SON OF THE GOD 03/01/2014 13:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  התחזית לפי 03/01/2014 ולרבעון הקרוב
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות