: בבנק לאומי ממליצים על חיזוק בסקטור האנרגיה והפרמצבטיקה

כלכלני הבנק ממליצים על השקעת טווח ארוך לאלו ש"אינם חוששים מתנודתיות". בבנק הפועלים אומרים: "נראה שהשוק עבר תהליך של "התנקות" וכולם מחכים לאירופה"
 | 
(2)
סקירת הבנקים
השבוע המסחר בבורסה בתל אביב ננעל במגמה מעורבת. בעוד מדד המעו"ף איבד 1.1%, מדד ת"א 75 דווקא הוסיף 1.3%. את התנועות החדות ביצעו מניות הטכנולוגיה כשמדד הבלוטק טיפס 3.4% ולשלילה נציין את מדד היתר 50 שירד 2.2%.

בסקירתם, מציינים הבנקים את המחזורים הנמוכים שנובעים מאי הודאות באשר למשבר החוב האירופי וחבילת החילוץ של יוון. במשק הישראלי בלט נתון האינפלציה הנמוך במשק ותשואת החסר של בורסת תל אביב מול העולם.

כלכלני בנק לאומי מדגישים כי "בהמשך למגמה מתחילת השנה, הציגו מניות השורה השניה ביצועים טובים ממניות השורה הראשונה". בראייה לעתיד אומרים שם כי חברות מובילות בשוק מתמודדות עם "ההידוק הרגולטורי וקושי במימון הפעילות". עם זאת, בבנק ממליצים על השקעת טווח ארוך לאלו ש"אינם חוששים מתנודתיות", ומוסיפים, "במבט ענפי, מומלץ להחזיק בסקטור האנרגיה והפרמצבטיקה מעל למשקל השוק".

בבנק הפועלים אומרים כי "נראה שהשוק עבר בחודשים האחרונים תהליך של "התנקות". המשקיעים המקומיים יושבים על הגדר ונושאים עיניהם מערבה אל הנעשה באירופה ובארה"ב. בפועלים מדגישים כי מניות רבות "החזירו את שעריהן לרמות אטרקטיביות להשקעה". הכלכלנים בפועלים ממליצים לעת עתה "על הגדלה הדרגתית ומדודה של החשיפה המנייתית בתיקים בראיה לטווח הבינוני והארוך, תוך התרכזות במניות ספציפיות".

שוק האג"ח

המק"מ לשנה נסחר השבוע ברמה של 2.45% ובבנק הפועלים מציינים כי התשואה משקפת ירידה קלה בריבית בנק ישראל בשנה הקרובה. ברקע הצפי להאטה מסוימת בצמיחה במשק, "המק"מ מעניין להשקעה" הדגישו כלכלני הבנק.

"התשואה השוטפת באגרות החוב השקליות במח"מ הבינוני, בשילוב האפשרות לירידה באינפלציה ולירידה בריבית בנק ישראל", תומכים בחיזוק השחרים במח"מ הבינוני אומרים הכלכלנים.אגרות החוב הממשלתיות הצמודות הבינוניות איבדו מכדאיותם.

בבנק לאומי מזכיכים כי כושר מחזור החוב והמימון של החברות יושפע באוםן ישיר מההתפתחות במשבר החוב באירופה. לאור השילוב בין הפקטור האירופי והאינפלציה הנמוכה "אנו ממשיכים להחזיק בתמהיל מאוזן בין האפיק השקלי לזה הצמוד" כתבו בסקירתם.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  גם באנרגיה וגם בביוטכנולוגיה[פרוטליקס] הגיוס
  שגיא 17/02/2012 12:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גומר לך את כול הרווח ג.נ לא מושקע בפרוטליקס אבל מושקע באנרגיה ובכלל ביו וגם שם עד שיש הצלחה מגיע גיוס או שטיניץ וגומר לך את ההשקעה עים 25% מס כעת שוקל לצאת לגמרי משוק מיובש ומסוכן ביטחונית.
  סגור
 • 1.
  בורסה - מורסה
  אורי 17/02/2012 10:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה השטויות האלה " תנודתיות" ו" התנקות" ? כשהעולם התקדם ב30% לעומת הביצה שלנו. די עם אחיזת העיניים. על הכלכלה הכי טובה בעולם. יש כאן קונספירציה בין השרלטנים לממשלה לגמור את חסכונות הציבור.הבורסה כאן זה גוף מת.תוציאו את מה שנשאר לכם מקופות הגמל וההשתלמות לפני שיהיה מאוחר .
  סגור