חדשות מאקרו בארה"ב: ההכנסה עלתה בפברואר, ההוצאות הפרטיות מאכזבות

 | 
שינויים קלים
על פי משרד הכלכלה האמריקני, ההכנסה עלתה 0.2% בארה"ב בחודש פברואר. החדשות מחזקות את ההנחה הכללית כי המשכורות ממשיכות לעלות ואלו ימשיכו לתמוך בעליית המחירים במדינה. 
בנוסף להוצאות האישיות פורסם כי ההוצאות הפרטיות עלו ב-0.1% בלבד (לעומת צפי השוק של עלייה בת 0.1%). ההוצאות הפרטיות מהוות כשני שליש מהרכב התוצר בארה"ב ומכאן חשיבותן הרבה.
עם פרסום הנתונים, החוזים על מדדי וול סטריט נחלשו מעט אך עדיין מציגים עלייה עתידית של עד 0.3% בשווי המדדים.
חדשות אשר מציגות את המומנטום של השכר המקומי בעלות השפעה על האינפלציה המקומית. נזכיר כי מדד המחירים הוא אחד מהמרכיבים החשובים ביותר להחלטה על גובה הריבית בארה"ב.
בפגישה האחרונה של הבנק המרכזי בארה"ב, טענו חברי המועצה הקובעת כי הם צופים שהאינפלציה תעמוד ביעד הבנק - עלייה שנתית של 2% כבר בשנים הקרובות. אם כי נראה כי השנה קיים קפאון מחירים: בחודש הקודם מדד המחירים לצרכן בארה"ב ירד ב-0.1% לאחר עלייה של 0.1% בחודש ינואר.
בניכוי מחירי מזון ואנרגיה, מדד המחירים לצרכן עלה כבר 0.4% מתחילת השנה. ככל הנראה זהו המדד בו יתלה הבנק המרכזי במידה ויבקש להעלות את הריבית בהמשך השנה. יו"ר הבנק המרכזי ג'נט יילן טענה כבר כי "קיימים פאקטורים זמניים שונים אשר משפיעים על השינויים במדד המחירים לצרכן". כלומר לשינויים החדים במחירי המזון והאנרגיה אין מקום בהחלטה על הריבית במדינה או לכל היותר השפעה מועטה. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה