יוסי ורשבסקי לעובדי ערוץ 10: "הגענו למצב של להיות או לחדול"

זאת בעקבות בעקבות הודעתו של יוסי מימן, מבעלי ערוץ 10, הבוקר כי "בצער רב, בשם שותפיי ובשמי אנו מפסיקים החודש את ההזרמת הכספים לערוץ". יו"ר 'איגוד חברות הפרסום' לא נשאר אדיש לנושא וטען כי "מאבק הכוחות והורדת הידיים המתנהל בין ערוץ 10 לבין הרגולטור יביא בסופו של דבר לתוצאה לא רצויה לאף אחד מהצדדים"
|

האם הונח היום נדבח נוסף לקראת סגירתו של ערוץ 10? יוסי מימן, מבעלי ערוץ 10, הטיל היום סוג של פצצה בוועידתה תקשורת ונתח שוק של 'גלובס' המתקיימת בת"א.

"הכתפיים שלי לא רחבות מספיק והחשק לא קיים להמשיך עם ההזרמות. יש להפסיק עם הזיכיונות ולעבור לרישיונות - יש 400 עובדים בערוץ 10 שמתישהו בקיץ עלולים למצוא עצמם ללא עבודה וזה לא שונה מפרי או עוף העמק. זה לא איום, אך אנו פשוט לא יכולים יותר ואני אישית לא יכול ולא רוצה לשאת בנטל הזה לבד. המשחק נגמר", כך אמר מימן.

בשורה התחתונה, אמר מימן, כי הוא, ארנון מילצ'ן, רון לאודר ורופרט מרדוק לא יזרימו יותר כסף לערוץ 10: "בצער רב, בשם שותפיי ובשמי אנו מפסיקים החודש את ההזרמת הכספים לערוץ".

בעקבות הדברים הללו, מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, פנה לעובדי הערוץ באסיפת עובדים שנערכה זה עתה ועדכן את העובדים על הודעת יוסי מימן הבוקר.

לדבריו, "הגענו למצב של להיות או לחדול: לצערנו, גם אחרי 8 שנים באוויר והשקעה של 1.3 מיליארד שקל, עדיין איננו מסוגלים להחזיק את ערוץ 10 ללא הזרמת כספים שוטפת בכל חודש".

ורשבסקי התייחס לנושא הבירוקרטיה שבפניו עומד ערוץ 10 ואומר כי "בשנה האחרונה אנו נזרקים בין הרשות השניה, משרד התקשורת ומשרד האוצר. נוצר מצב מטורף ואבסורדי; בגלל חידלון ובירוקרטיה, מדינת ישראל תישאר עם ערוץ טלוויזיה מסחרי אחד, על כל המשתמע מכך". לטענתו, הערוץ מצוי במצב כאוטי. אם לא יימצא פתרון מיידי, נוכל להמשיך לשדר למשך זמן קצר בלבד".

בדברי שוב ניסה לפנות ורשבסקי ליו"ר הרשות השניה, נורית דאבוש, למנכ"ל הרשות השניה, מנשה סמירה ולשר התקשורת משה כחלון ולשר האוצר מר יובל שטייניץ וקרא להם, "להתכנס בחדר אחד ולא לצאת ממנו עד שיימצא פתרון".

בנוסף לכך קרא ורשבסקי לעובדים, היוצרים, הפרסומאים והמפרסמים ? שיצטרפו למאבק על חייו של ערוץ 10.והתחייב בפניהם כי גם אם ערוץ ייסגר, לא נישאר חייבים לאיש ולו שקל אחד.

איגוד חברות הפרסום יצא בקריאה להפסיק את 'משחק הפוקר'

בעקבות הודעתו של מימן הבוקר קורא מודי כידון, יו"ר איגוד חברות הפרסום לשרי האוצר והתקשורת לקחת את המושכות של המשבר, ולמצוא פתרון ראוי לסוגיית ערוץ 10. לדבריו, "כרגע נראה כי התהליך מתנהל מעצמו ואם לא יושג פתרון שפוי לכל הצדדים, התוצאה תהיה כזו שאף אחד לא התכוון לה ותיקון יעלה לכולם הרבה מאוד כסף ומשאבים".

לטענת האיגוד, מאבק הכוחות והורדת הידיים המתנהל בין ערוץ 10 לבין הרגולטור יביא בסופו של דבר לתוצאה לא רצויה לאף אחד מהצדדים. האיום של הרשות השניה מחד לצאת למרכז וה"קונטרה" של ישראל 10 מהיום לפיו תופסק הזרמת הכסף לערוץ 10 מסוף החודש, שהיא בעצם הכרזה על החשכת המסך, הם חלק ממאבק הכוחות שסופו שאחד הצדדים יכנע. בכל מקרה התוצאה לא תהיה רצויה לאף אחד מהצדדים ובטח שלא לטובת הכלל. כולם יפסידו והמפסיד העיקרי יהיה הציבור.

עוד מציינים באיגוד הפרסום, כי, "ערוץ טלויזיה מסחרי אחד אינו מצב בריא למשק. ובמדיה ויקרה כן, יהיו לכך מפסידים רבים: המפרסמים יפסידו כי מחיר הפרסום יעלה, היצירה הישראלית תפסיד וכמו כן, הצופה והמדינה יפסידו.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות