חדש בבורסה: אג"ח עם תשואה צמודה למניות המובילות בת"א ובחו"ל

על כל אחת מ-10 המניות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר בבורסת ת"א ועל כל מנייה הנסחרת בארה"ב ובלונדון, ששווי השוק שלה עולה על מיליארד דולר ניתן יהיה ניתן יהיה להנפיק אג"ח
|
חדש בבורסה: אג"ח עם תשואה צמודה למניות המובילות בת"א ובחו"ל

הבורסה הודיע, כי מעתה ניתן יהיה להנפיק , שתשואתן נגזרת משיעור השינוי במחיר מניית בסיס הנסחרת בבורסה בתל אביב, על כל אחת מ-10 המניות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר במדד ת"א-25. לגבי מניות בחו"ל - ניתן יהיה להנפיק אג"ח, שתשואתן נגזרת ממחירי מניות הנסחרות בארה"ב ובבורסה הראשית של לונדון, ששווי השוק שלהן עולה על מיליארד דולר.

יש לציין, כי חוק ניירות ערך תוקן לאחרונה באופן המתיר להנפיק מיד אג"ח מובנות שתשואתן נגזרת ממחיר מנייה בודדת, עד כה ניתן היה להנפיק אג"ח מובנות או אופציות כיסוי, שהתבססו רק על מדדי ניירות ערך, להבדיל ממחירי מניות.

אג"ח מובנות הינן אגרות חוב המבטיחות החזר מלא של קרן ההשקעה, וריבית ששיעורה מותנה בהתנהגותם של פרמטרים פיננסיים המוגדרים מראש.
אגרות החוב המובנות הגדירו אפיק השקעה הנמצא בטווח שבין האפיק הסולידי והספקולטיבי: מחד, המשקיע אינו מסכן את קרן ההשקעה שלו בהנחה שהוא מחזיק את השקעתו עד לפדיון. מאידך, הוא נהנה מתשואות גבוהות הגלומות בחשיפה לתנודות של הפרמטרים הפיננסיים שהוגדרו בתנאי האיגרת.

בנוסף, אושרה עקרונית הנפקת אופציות כיסוי על מניות הנסחרות בבורסות בארה"ב ובבורסה הראשית של לונדון, ששווי השוק שלהן עולה על מיליארד דולר. יתרונו המרכזי של מכשיר פיננסי זה הוא באפשרות של המשקיע למקסם את פוטנציאל הרווח, תוך הגבלת ההפסד האפשרי בהשקעתם עקב השקעה בסכום נמוך ממה שהיה צריך להשקיע בנכס הבסיס עקב המנוף של האופציה. כללי הרישום לאופציות כיסוי אלה יהיו זהים לכללים להנפקת אופציות כיסוי על מדדים. הבורסה מטפלת בהתאמת הכללים הנוגעים להנפקת אופציות כיסוי ולאחר אישורם ע"י דירקטוריון הבורסה ועל ידי רשות ניירות ערך, ניתן יהיה להנפיק גם אופציות כיסוי על מניות הנסחרות בחו"ל.

לדברי רונית הראל בן-זאב, סמנכ"לית בכירה ומנהלת המחלקה הכלכלית, מדובר במשפחה חדשה של מוצרים פיננסיים המהווים שלב נוסף בהתפתחות המואצת של שוק האג"ח המובנות ותעודות הסל הנסחרים בבורסה. בקשות ראשונות לרישום למסחר של אג"ח מובנות מסוג זה הוגשו לבורסה בשבועות האחרונים: "מכשירים אלו יאפשרו לתת מענה למשקיעים המקומיים, המבקשים להשקיע במניות בחו"ל, וזאת באמצעות הבורסה בת"א. המכשירים החדשים יהוו עבור המשקיעים הישראלים תחליף מסוים להשקעה ישירה במניות אלו".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות