הרשות לני"ע: שינויים פנים ארגוניים שפירר ימונה למנכ"ל

מטרת הרפורמה היא להגביר את האטרקטיביות של שוק ניירות הערך אל מול השוקים הגלובליים
|
(1)
יושבת ראש רשות ניירות ערך, צילום: ענבל מרמרי

יושבת ראש רשות ניירות ערך, ענת גואטה, החליטה על עריכת שורה של שינויים פנים-ארגוניים ברשות לניירות ערך (ני"ע), במטרה להתאים את הרשות לצרכים ולמגמות המתעדכנות בשוקי ההון בעולם. הרפורמה כוללת שורה של מינויים לתפקידים בכירים, בראשם שדרוגו של מזכ"ל הרשות, עו"ד עודד שפירר, לתפקיד המנכ"ל.

במרכז התכנית האסטרטגית של הרשות לשנים הקרובות הוגדקו היעדים: חדשנות פיננסית והגברת התחרות. לטענת הרשות לני"ע תחומים אלה קשורים ושלובים זה בזה, שכן "יש ביניהם השפעה הדדית אשר צפויה לשנות ללא היכר את האופן בו הציבור צורך ומושפע משירותים פיננסיים".

לאור התרחשויות רבות בענף זה בעולם ובישראל, תשתנה תפקידה ופעילותה של הרשות על מנת שתוכל לספק את השירות המיטבי לציבור המשקיעים, ועל מנת לאפשר את התפתחותן העסקית של החברות בתחומים אלה.

בהתאם לכך, גואטה החליטה להסב את תפקיד המזכיר הכללי ולשדרג  את המזכ"ל המכהן, עו"ד עודד שפירר, לתפקיד המנהל הכללי של רשות ניירות ערך. עו"ד שפירר ישמש כמנהלה האדמיניסטרטיבי ויעסוק בבניין הכוח וניהול המשאבים הארגוניים של הרשות.

במסגרת תפקידו, עו"ד שפירר יהיה אמון על עבודתן של שלוש המחלקות הבאות: מחלקת משאבי אנוש, כספים ולוגיסטיקה, מחלקת מערכות מידע ומחלקה חדשה בתחום הביקורת, בה תרוכז פעילות הביקורת של הרשות בגופים המפוקחים, תוך ראיה כוללת של יעדי ומטרות הרשות.

מחלקת הביקורת החדשה תאגד את שלוש יחידות הביקורת הקיימות כיום במחלקות השונות. שפירר מילא מגוון תפקידים ברשות ובהם סגן מנהל מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ומנהל יחידת החקירות.

אחד הנדבכים המרכזיים של אסטרטגיית רשות ניירות ערך לשנים הקרובות הוא התאמת פעילות הרשות לתהליכי הגלובליזציה ולפתיחת שוק ההון הישראלי לשוקי העולם, תוך הטמעת סטנדרטים בינלאומיים להגברת האטרקטיביות של השוק הישראלי בקרב משקיעים וחברות זרות.

כדי לממש את היעדים שנקבעו, החליטה יו"ר הרשות על הרחבת תחומי פעילותה של המחלקה הבינלאומית שתהפוך למחלקת פיתוח עסקי בינלאומי. בהתאם, פעילות המחלקה תתמקד בתחום הפיתוח העסקי הבינלאומי. פעילותה של המחלקה תאופיין בפעילות יזומה ובפיתוחם של תחומי פעילות קיימים וחדשים לפיתוח שוק ההון הישראלי בקרב תעשיית שוק ההון העולמית.

בראש המחלקה החדשה יעמוד עו"ד אופיר איל, אשר עד כה שימש יועץ בכיר ליו"ר הרשות ובמקביל ניהל את המחלקה הבינלאומית. במסגרת תפקידו, הוביל עו"ד איל את קידומם של הנושאים העומדים על סדר יומה של הרשות לצד יו"ר הרשות, ובמקביל, כמנהל המחלקה הבינלאומית, ייצג את הרשות בוועדות הבינלאומיות של הארגונים IOSCO ו-OECD וקידם את הרחבת הסדר הרישום הכפול לשלוש בורסות בינלאומיות מרכזיות נוספות.

בנוסף, איל הוביל את חתימת ההסכמים הבילטראליים לשיתוף פעולה בתחום הפינטק, שנחתמו עם ניו יורק, צרפת, ושוויץ. עו"ד איל, הוביל גם את ההצטרפות של רשות ני"ע הישראלית לרשת הבינלאומית לשיתופי פעולה בתחום הפינטק, ה–GFIN.

לתפקיד היועצת הבכירה ליו"ר, מונתה עו"ד שרה קנדלר, אשר שימשה עד כה, משנה ליועץ המשפטי של הרשות, מנהלת יחידת החקיקה בייעוץ המשפטי, וחברת הנהלת הרשות. בתפקידה, כיועצת בכירה ליו"ר, תוביל קנדלר את קידום האסטרטגיה של הרשות ואת הנושאים והסוגיות המקצועיות למול הגורמים הרלוונטיים במגזר הפרטי והציבורי.

בהודעה לעובדי הרשות ציינה יו"ר הרשות, ענת גואטה, בירכה את בעלי התפקידים החדשים ואמרה כי "לאחר הכרת המערכת על בוריה ומחשבה מעמיקה, בהתייחס לאתגרי שוק ההון הניצבים בפני הרשות, החלטתי על ביצוע שינוי ארגוני אשר נועד לתת מענה מיטבי לקידום התכנית האסטרטגית של הרשות. התאמת הארגון למשימותיו היא בהלימה ליעדי הרשות וצרכיה ולצורך התמודדות טובה עם התחרות הגוברת בשוקי ההון בעולם".

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עצוב שרק עורכי דין יש ברשות
  מייק לבנובסקי, ר''ג 18/11/2019 23:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא פלא שהתוצרים שהיא מייצרת הם בירוקרטיה, פקידות, פנקסנות, ארכיבאות. פחות שכל, יוצר פקידות מצריך היה להכניס יותר כלכלנים ויותר מנהלי השקעות בעברם. עורכי דין ברשות דומים לממסד הרבני. רב בכיר קובע הלכה ומיד צריך עשרות רבנים שיסבירו לקהילה מה עושים. ככה צצים להם עורכי דין כמו פטריות אחרי הגשם בכל בית השקעות. רב גדול יודע לומר מתי כן, מה יש לעשות, מה מותק ואיך לעשות זאת. רב קטן אומר הכל אסור. בראשות יש פקידים קטנים שמובילה אותם התפיסה שהכל אסור, וכי כל מנהלי ההשקעות רוצים לגנוב ולרמות. הגיע הזמן שיגיע לשם 'רב גדול'.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות