כיל עמדה ברף העליון של צפי האנליסטים; רווח נקי של 10 סנט למניה

ההכנסות ירדו בכ-3.3% בהתאם לצפי, בעיקר נוכח עיכוב בחתימה על חוזים לאספקת אשלג בסין ובהודו; הרווח נקי עלה ב-0.8% לעומת הרבעון המקביל; החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד של 65 מיליון דולר
|
(3)
רביב צולר, צילום: יח"צ

חברת כיל +0.63% כיל 1,599 +0.63% כיל בסיס:1,589 פתיחה:1,599 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי עם ירידה של 3% בהכנסות, שיפור ברווחיות הגולמית ועלייה של כ-0.8% ברווח הנקי. החברה עמדה בתחזיות האנליסטים, והודיעה על חלוקת דיבידנד של 65 מיליון דולר (5 סנט למניה).

הכנסותיה של כיל הסתכמו ברבעון השלישי בכ-1.33 מיליארד דולר, וזאת בהשוואה להכנסות של כ-1.37 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד, ובהתאם לתחזיות האנליסטים, שדיברו על צפי הכנסות של כ-1.33 מיליארד דולר. החברה מציינת כי הירידה בהכנסות נבעה מהעיכוב בחתימה על חוזים לאספקת אשלג בסין ובהודו, וכן מהשפעה שלילית של שערי חליפין.

בשורה התחתונה, החברה דיווחה על רוווח נקי (Non-GAAP) של 130 מיליון דולר או 10 סנט למניה ברבעון השלישי, וזאת לעומת 129 מיליון דולר על 10 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד. החברה עקפה במעט את תחזיות האנליסטים אשר צפו רווח מתואם של 9 סנט למניה (הצפי היה לרווח נקי בטווח של 10-9 סנט למניה).

תמצית תוצאות כספיות

מקור: כיל

שיפור ברווחיות הגולמית, למרות הירידה בהכנסות
הרווח הגולמי הסתכם בכ-472 מיליון דולר על שולי רווחיות גולמית של 36%, עלייה של כ-3% לעומת רווח גולמי של 458 מיליון דולר על שולי רווחיות גולמית של 33% ברבעון המקביל אשתקד.

ה-EBITDA המתואם הסתכם ב-307 מיליון דולר ברבעון השלישי (23% מההכנסות), גידול של כ-4% לעומת כ-295 מיליון דולר ברבעון המקביל (22% מההכנסות).

תזרים המזומנים התפעולי הרבעוני רשם שיא של שש שנים ועמד על 368 מיליון דולר, גבוה ב-88% לעומת הרבעון השלישי אשתקד. 

נשיא ומנכ"ל כיל, רביב צולר: "הגיוון בעסקי כיל, כמו גם המיקוד שלנו במוצרים מיוחדים ובהגדלת תזרים המזומנים ע"י שליטה בהוצאות ושיפור תנאים מסחריים, משתקפים בתוצאות החזקות שלנו ברבעון השלישי ומתחילת השנה. הביצועים שלנו בולטים במיוחד לאור האתגרים עליהם התגברנו ברבעון הנוכחי, כולל העיכוב בחתימת החוזים לאספקת אשלג בהודו ובסין, המגמה השלילית במחירי הקומודיטי וכן השפעה שלילית של שערי חליפין בעקבות הפיחות באירו וביואן הסיני, אשר פגעו בהכנסות שלנו, והשקל החזק, שהוביל לעלייה בעלויות במונחי דולר".
 
עוד הוסיף צולר, "ברבעון השלישי המשכנו לפעול בהתאם לאסטרטגיה שלנו והשגנו מספר אבני דרך חשובות. חתמנו על חוזים ארוכי-טווח עם לקוחות בתחום הברום באסיה, אשר צפויים לתרום כ 110 מיליון דולר להכנסות החברה החל משנת 2021. כמו כן, השגנו פריצת דרך בשוק תחליפי הבשר הצומח במהירות, עם חתימה על מספר הסכמי אספקה המבוססים על הפתרון הקנייני שלנו, Rovitaris. פריצת דרך זו הנה תוצאה של יכולות ייחודיות של כיל בתחום המזון, אותן אנו מתכוונים לשלב במנועי הצמיחה העתידיים שלנו. בהתאם לתכנית, במהלך הרבעון הרביעי נבצע פרויקט לשדרוג מתקנים במפעלי האשלג שלנו בים המלח. אמנם פרויקט זה צפוי להשפיע לרעה על הפקת האשלג והמכירות הכמותיות ברבעון הרביעי, אולם הוא יאפשר לנו ליהנות משיפור בייצור ובעלויות בשנה הבאה ומעבר לה. בסין אנו מתקדמים בהקמת מפעל חדש לייצור חומצה זרחתית טהורה בהתאם לתכניות, מה שיאפשר לנו לעבור ממוצרי פוספט קומודיטי למוצרים מיוחדים. אני סמוך ובטוח כי כיל מוכנה להתמודדות עם האתגרים בשוקי הקומודיטי ולהפקת המיטב מההזדמנויות העומדות בפנינו".

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אז מי מתעלל
  עופר 07/11/2019 10:40
  הגב לתגובה זו
  3 0
  המניה אבדה השנה יותר מ-25% , אם כל כך טוב אז מי הממזרים שעושים רע למניה?
  סגור
 • הרווח התפעולי המתואם
  Sassi6 07/11/2019 13:26
  הגב לתגובה זו
  0 1
  עם כל הכבוד לרביב צולר, להלן הנתון המשמעותי ביותר, כדלקמן: הרווח התפעולי המתואם ירד כ-12.6% ביחס לרבעון השני הרווח התפעולי המתואם ירד כ-16.6% ביחס לרבעון הראשון האם הרווח התפעולי המתואם ירד גם ברבעון הרביעי? סביר שכן
  סגור
 • מנייה משוחקת
  גק 07/11/2019 14:08
  הגב לתגובה זו
  2 0
  עדיין אין הצדקה למסחר מניית כיל בבורסה למצבה הכללי של החברה ולרווחיות שלה באמת
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות