מי יקבל את הכסף מעסקת בעלי העניין באשטרום?

חלק מבעלי השליטה באשטרום קונים מניות מחברת אלייד - בעלת מניות אחרת. הכסף יילך לחברת אלייד של יצחק סוארי
|
(1)
גיל גירון מנכל אשטרום ורמי נוסבאום יור הקבוצה, צילום: ישראל הדרי
עסקת בעלי עניין באשטרום. בעלי השליטה בקבוצת אשטרום מביעים אמון בקבוצה ומגדילים את אחזקתם במניות הקבוצה על ידי רכישת כ-12 מיליון מניות מידי קבוצת אלייד. מניית אשטרום קבוצה +2.12% אשטרום קבוצה 3,715 +2.12% אשטרום קבוצה בסיס:3,638 פתיחה:3,689 גבוה:3,720 נמוך:3,599 תמורה:5,409,578 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: עולה 3% לאחר ההודעה.
על פי הדיווח, בעלי השליטה בקבוצה ירכשו את המניות דרך חברת יונדקו, המוחזקת בידי משפחות המייסדים של קבוצת אשטרום, נוסבאום, גירון, משורר, ליפשיץ ורובין. המניות ירכשו בשער של 16.5 שקל למניה, גבוה בכ-6% לעומת המחיר השער הנוכחי שעומד על 15.5 שקל למניה. יונדקו תשלם עבור המניות כ-200 מיליון שקל, סכום המשקף שווי של כ-1.36 מיליארד שקל לקבוצת אשטרום. לאחר העיסקה יעמוד שיעור אחזקות הציבור במניות הקבוצה על כ-26.75%. מי שיקבל את הכסף היא חברת אלייד שבניהולו של יצחק סוארי.
סוארי לא הקים או רכש את אלייד אלא הפך לנאמן על נכסי אלייד. מדובר על חברה שהוקמה בשנות ה-60' על ידי הנדבן היהודי האמריקאי אהרן גוטווירט. לגוטווירט לא היו יורשים וכיום סוארי משמש כנאמן לחברה זו.
נציין כי לסוארי אין אחזקות באלייד וגם לא שליטה, אך הוא מקבל ההחלטות הבלעדי בקבוצה, עליה אין נתונים רשמיים בשום מקום. בכלל, לא ברור מה שוויה המדויק של אלייד, כי כל אחזקותיה כמעט הן בחברות פרטיות, אך ההערכה היא שמדובר בשווי של כמה מיליארדי שקלים. יורשיו של גוטווירט, בני משפחתו המורחבת, הם הנהנים מרווחיה.
רמי נוסבאום, יו"ר קבוצת אשטרום, ומבעלי השליטה בקבוצה: "לאחר שנים ארוכות של שותפות מוצלחת עם קבוצת אלייד, עמדה בפנינו הזדמנות עסקית לרכישת מרבית אחזקותיה של אלייד בקבוצת אשטרום. אנו מאמינים בפוטנציאל הקיים בקבוצת אשטרום, אותה אנו מנהלים מזה עשרות שנים, ושמחים על הגדלת אחיזתנו בה. השותפות רבת השנים עם אלייד אינה מסתיימת,  ואנו מצפים להרחיב את שיתוף הפעולה העסקי עם קבוצת אלייד".
קבוצת אשטרום דיווחה בשבוע שעבר על תוצאותיה הכספיות לסיכום הרבעון השני של 2018 והציגה עליה של כ-13.8% בהכנסות לכ-948 מיליון שקל, לעומת כ-832.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, וגידול של כ-85% ברווח הנקי ברבעון שהסתכם בכ-136.3 מיליון שקל בהשוואה לכ-73.6 מיליון שקל (כ-42.9 מיליון שקל מיוחס לבעלי המניות) ברבעון המקביל אשתקד.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  איך יכול להיות מכפיל רק 5 לחברת אשטרום ,
  דור 02/09/2018 11:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם התמחור שלה נמוך ביחס לשווי האמיתי או שיש פרמטרים נוספים שמורידים את ערך החברה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות