טבע מודה במוערבותה בפרשת השוחד ותשלם קנס של 75 מיליון שקל

טבע כבר שילמה כחצי מיליארד דולר בארה"ב בהסדר דומה, עובדי המו"פ ב-'אביק' יוכלו לבקש לפרוש מרצון
|
קאר שולץ, צילום: יח"צ

טבע חתמה על הסדר מותנה מול פרקליטות מיסוי וכלכלה, לפיו מודה החברה בהעברת תשלומים מושחתים לעובדי ציבור ברוסיה, אוקראינה ומקסיקו, ותשלם למדינה קנס כספי בסך 75 מיליון שקל בתמורה לסגירת החקירה הפלילית נגדה. 

בעקבות ההסדר אליו הגיעה החברה עם הרשויות בארצות הברית בעניין ה-FCPA בדצמבר 2016 בהקשר לתשלומים לא נאותים שאירעו בתקופה שהסתיימה בשנת 2012, הודיעו רשויות החוק בישראל על פתיחת חקירה הנוגעת לאותן סוגיות. היום מודיעים בטבע כי החברה הגיעה להסדר עם הרשויות בישראל המסיים את החקירה נגד החברה. על פי הודעת החברה, כל העובדים אשר היו מעורבים ביודעין במעשה הפסול אינם עובדים עוד בטבע. 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בתוך כך, ההסתדרות, ועד העובדים באביק וטבע גישרו על הפערים בתום דיאלוג מתמשך והגיעו להסכמות מלאות גם באתר אביק בנתניה. בשבועות האחרונים גובשו הסכמים נוספים בנוגע לעובדי המטה בפתח-תקווה ואתר טבע בירושלים – האתרים המרכזיים בישראל שנכללו בתהליך הרה-ארגון של טבע. בכך בטלים סכסוכי העבודה שהכריזה ההסתדרות באתר אביק.
 
על פי הסכם הפרישה המוצע כיום לעובדי מחקר ופיתוח (בתחום תרופות המקור) המועסקים באתר אביק בנתניה וכן לעובדים נוספים הכלולים תחת ההסכמים הקיבוציים של אביק, יעמדו בפני העובדים כמה אפשרויות, כאשר בבסיסן פרישה מרצון, בכפוף לשיקול דעתה של החברה:

הליך פרישה מרצון (וולונטארי): עד תחילת פברואר 2018 תינתן לכל עובדי אביק וכן לעובדים הכלולים בהסכם הקיבוצי של אביק (כ-300 עובדים במצטבר) אפשרות לבקש לפרוש מרצון מהחברה, ולקבל את תנאי הפרישה המיטיבים שהוסכמו עם ההנהלה. עובדים שיפרשו בתהליך הפרישה מרצון יהיו זכאים למענק פרישה מוגדל – באופן משמעותי מהקבוע בחוק. טבע תאשר כל בקשה לפרישה וולונטארית בכפוף לשיקוליה העסקיים.  

הליך פרישה מנדטורי: לאחר השלמת התהליך הוולונטארי – ובאם יהיה בכך צורך – תחל ההנהלה בהידברות עם נציגות העובדים ביחס לעובדים, אשר ידרשו לסיים את עבודתם במסגרת הליך המנדטורי. 

כלל תנאי הפרישה יהיו מעבר לזכויות הפרישה של העובדים על פי הדין ויעניקו לעובדים שיסיימו את עבודתם בחברה מענקים כספיים משמעותיים, אשר נועדו להקל על תהליך היציאה לשוק העבודה ולתמוך פיננסית בעובדים בעת תהליכי חיפוש העבודה וההשמה.

בנוסף, טבע תרכז ותחבר מעסיקים פוטנציאליים לכוח האדם אשר יסיים את עבודתו בחברה. שירותי ההשמה הייחודיים יוענקו, במטרה להבטיח מעבר חלק ומהיר למקום עבודה חלופי עת תסתיים ההעסקה בטבע. עוד צוין, כי במהלך השנה הקרובה יעברו עשרות עובדי מחקר ופיתוח בתחום האינובטיבי מאתר טבע-רחובות לאתר אביק בנתניה, כמו גם עובדים מיחידת הפארמקוויג'ילנס שבפתח-תקווה, העוסקת בזיהוי, איסוף, ניתוח ומניעה של תופעות לוואי.
 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות