איידיאו רשמה גידול של 40% ב-FFO בשנה ל-17 מיליון שקל

החברה רשמה גידל של כ-9% בשכר הדירה למ"ר מהשכרות לדיירים חדשים במהלך הרבעון, אשר נאמד בכ-8.2 אירו למ"ר, בהשוואה לכ-7.5 אירו למ"ר ברבעון המקביל
|
שלמה זוהר, צילום: יח"צ

חברת {איידיאו} מסכמת את הרבעון הראשון של 2015 עם FFO של כ-17 מיליון שקל, גידול של כ-40% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. ה-NOI  מנכסים זהים צמח בכ-8.5% לעומת הרבעון המקביל זאת בשל הביקוש לשכירויות ברובעים בהם פועלת החברה בברלין. ה-NOI ברבעון הראשון הסתכם בכ-42.7 מיליון שקל, גידול של 42% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

החברה רשמה גידל של כ-9% בשכר הדירה למ"ר מהשכרות לדיירים חדשים במהלך הרבעון, אשר נאמד בכ-8.2 אירו למ"ר, בהשוואה לכ-7.5 אירו למ"ר ברבעון המקביל.

ה-EBITA ברבעון הראשון הסתכם בכ-36.1 מיליון שקל  לעומת כ- 25.6 מיליון שקל ברבעון המקביל, גידול של כ-41%. במהלך הרבעון חלה ירידה חדה בשער האירו בשיעור של כ-9.6%, כתוצאה מכך החברה הכירה במסגרת סעיף הוצאות המימון בהפרשי שער בסך 86.7 מיליון שקל בגין הלוואות במט"ח לחברות בנות וכן בהפרשי שער בסך של כ-25.9 מיליון שקל בגין יתרות המזומנים. הוצאות המימון החשבונאיות העבירו את החברה ברבעון להפסד נקי של 0.2 מיליון שקל.

החברה השלימה את רכישת תיק נכסי המגורים בעסקת SPR  במערב ברלין  בעלות של כ-0.4 מיליארד אירו הכולל כ-5,800 דירות בשטח של 400 א' מ"ר. החברה צופה כי הנכסים יניבו דמי שכירות שנתיים בסך של כ-24 מיליון יורו. בחודש מרץ 2015 קבלה החברה הלוואה בנקאית לטובת העסקה בהיקף של כ-280 מיליון יורו משני בנקים גרמנים בתנאי non-recourse, לתקופה של 7 שנים נושאת ריבית קבועה של 1.7%.

המחזיקות העיקריות במניות החברה: שיכון ובינוי (39%), קרן סטנהם (17%), הראל (14%) והפניקס (8%).

עפר קוטלר יו"ר איי די או גרופ:" איי די או  ממשיכה בהצלחה לממש את האסטרטגיה שלה – להגדיל את תיק הנכסים המנוהלים ללא הגדלת תקורות המטה. הפעילות והתוצאות של איי די או מצביעות על יכולתה של החברה להמשיך ולצמוח".

שלמה זוהר מנכ"ל איי די או גרופ: "פעילות החברה ממשיכה להשביח את עצמה בשל הביקושים החזקים בברלין. הכנסות החברה מנכסים זהים צמחו במעל 8%, והמשך הביקושים יאפשרו לחברה להערכתנו להמשיך ולצמוח. תיק SPR אשר הושלם לאחר מועד הדוח יאפשר לחברה לנצל את היתרון לגודל ולייצר תזרימים חזקים ויציבים, כשכבר ברבעון השני השנה אנו צופים עלייה ב-FFO".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות