גב ים רשמה גידול של כ-6% בהכנסות שהסתכמו בכ-90 מיליון שקל

הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות ירד בכ-9% והסתכם בכ-83 מיליון שקל - הקיטון נובע מפער בהכנסות החברה מעליית השווי של הנדל"ן להשקעה
|
הבנין הראשון של פארק גב-ים נגב לתעשיות עתירות ידע, בשיתוף עם אוניברסיטת בן-גוריון, צילום: שי שמואלי
חברת גב ים +1.51% גב ים 242,100 +1.51% גב ים בסיס:238,500 פתיחה:239,100 גבוה:242,600 נמוך:238,900 תמורה:3,603,656 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , מקבוצת נכסים ובניין IDB, מסכמת את הרבעון השני של 2014 עם הכנסות מהשכרת מבנים בהיקף של כ-90 מיליון שקל, זאת לעומת כ-85 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול נובע בעיקרו מאכלוס לראשונה של נכס מניב חדש במחצית הראשונה של השנה. ה-NOI הסתכם ברבעון השני בכ-86 מיליון שקל, זאת לעומת כ-81 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

ההכנסות מעליית שווי הוגן של נדל"ן להשקעה הסתכמו בכ-98 מיליון שקל, זאת לעומת כ-116 מיליון שקל ברבעון המקבלי אשתקד - ביוני 2014 ערכה החברה הערכות שווי לכלל הנכסים המניבים של החברה, שנה לאחר ביצוע הערכות השווי הקודמות. העלייה בשווי ההוגן נבעה משינוי בתזרים המזומנים הצפוי לנבוע מנכסי החברה, עקב היותם מושכרים בחוזים צמודי מדד ועליית המדד בשיעור של 1% מאז עריכת השערוך הקודם, וכן עקב עלייה ריאלית בדמי השכירות הנגבים בנכסיה השונים של החברה. כמו-כן, בנכסים מסויימים, הפחית השמאי החיצוני את שיעור ההיוון ששימש אותו בהערכות השווי בשיעור של כ-0.25%, וזאת בעיקר בנכסים שהושכרו לתקופות ארוכות לשוכרים איכותיים, וכן בנכסים המיועדים לשימוש תעשייה ולוגיסטיקה באזורי ביקוש.

הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה הסתכם בכ-83 מיליון שקל, במקום 91 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, קיטון של כ-9% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד הנובע מהפער בהכנסות החברה מעליית השווי של הנדל"ן להשקעה.

נציין כי במהלך הרבעון השני של השנה הודיעה חברת APPLE על מימוש האופציה שניתנה לה לשכירות שטח של חמש קומות בבניין המערבי בפרויקט, וזאת בנוסף לכלל שטחי המשרדים של הבניין המזרחי. בעקבות הודעה זו, תשכור חברת APPLE שטח כולל של כ-17 אלף מ"ר בפרויקט זה.

רפי ביסקר, יו"ר גב-ים, אמר היום: "גב-ים יוזמת ומשקיעה בימים אלה למעלה מ- 600 מיליון שקל ב- 8 פרויקטי נדל"ן מניב ברחבי הארץ. עם השלמת הפרויקטים במהלך השנים הקרובות יתווספו לגב-ים כ-170 אלף מ"ר שטחים עיליים וחניונים, מה שיביא את מצבת הנכסים של החברה להיקף של מעל 900 אלף מ"ר. במהלך שנת 2014 צפויים להסתיים הקמה ואכלוס של כ-50 אלף מ"ר שטחים עיליים, אשר מרביתם כבר מושכרים".
אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים, אמר היום:

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל החברה, אמר: "גב-ים מסכמת את המחצית הראשונה של השנה עם תוצאות טובות ומציגה צמיחה בכל הפרמטרים התפעוליים, לרבות בהכנסות משכירות, ב-NOI וב-EBITDA. גב-ים מסיימת את המחצית הראשונה של שנת 2014 עם בסך 120 מליון שקל, וממשיכה לשמור על איתנות פיננסית ורמת נזילות גבוהות, המאפשרות לה להמשיך ליזום ולפתח את ליבת פעילותה - הנכסים המניבים".


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות