פרופ' שמואל האוזר: "תלושי השכר תלושים מהמציאות ופוגעים במשקיעים"

יו"ר רשות ני"ע נאם הבוקר בכנס איגוד החברות הציבוריות במלון דן בתל-אביב
|
(4)
שמואל האוזר, צילום: תמיר לוי; יח"צ
יו"ר רשות ני"ע, פרופ' שמואל האוזר השתתף הבוקר באסיפה השנתית ה-23 של איגוד החברות הציבוריות במלון דן תל-אביב. "תלושי השכר תלושים מהמציאות פוגעים בציבור המשקיעים, פוגעים במוניטין של החברה ומנהליה ומזיקים לאמון הציבור בחברה ומנהליה ובכלל שוק ההון", אמר הבוקר.

החמרת הרגולציה בשנים האחרונות על ידי רשות ניירות ערך לא הצליחה לעצור את חגיגת השכר של הבכירים בחברות הציבוריות.

שמואל האוזר: "אי-שוויון כלכלי פוגע באמון הציבור בשוק הסחיר, במשק הכלכלי ובמרקם החברתי. צריך להיזהר מפונדמנטליזם שוק שאינו מבוקר ופוגע בציבור המשקיעים, דוגמת עסקאות עם בעלי עניין, או חלוקת דיווידנדים שלא על בסיס רווחים אמיתיים, שאינם לטובת כלל בעלי המניות".

תיקון 16 ותיקון 20 של רשות ניירות ערך, התערבות המפקחת על הביטוח ושוק ההון דורית סלינגר, וגם הדברים החריפים שאמר שר האוצר, יאיר לפיד לגבי שכר הבכירים - על אלה לא הצליחו להשפיע באופן משמעותי על עלויות השכר הגבוהות של הבכירים.

שמואל האוזר: "רוב החברות מתנהלות באופן תקין והוגן. כאיגוד החברות עליכם להוקיע את התופעות הקיצוניות במספר קטן של חברות ובתי השקעות, שפוגעים במוניטין של כלל החברות הציבוריות שלא בצדק. מטרידה אותי העובדה שהשיח הציבורי חסר ולא מדגישים מספיק את העובדה שהפעילות העסקית של החברות הציבוריות היא מנוע צמיחה חשוב

למשק הכלכלי. אני רואה זו כמשימה חשובה שלנו כרשות להסיר חסמים רגולטוריים לעידוד היזמות הפעילות העסקית ולהיזהר ש'גל הרגולציה' לא יהפוך ל'אובר רגולציה', אבל לכם כנציגי החברות יש את היכולת, המיומנות וגם האחריות לשנות. אל תחכו לפוליטיקאים או לרגולטורים שיעשו זאת. רגישות ואחריות חברתית מצדכם הם תנאי לשימור אמון הציבור בשוק ההון".

דני מרגלית יו"רפירמת רואי החשבון BDO:

"מבחינת שווי החברות הגדולות ביותר למול החברות הקטנות ביותר ניתן לראות ששווי השוק של החברות בשוק הישראלי לא רק קטן משמעותית אלא גם הקטליזאטור לחוסר האטרקטיביות. חברות MICRO בישראל אינן אטרקטיביות לציבור להשקעה מכיוון שבעל מניות מהותי קובע את הלך הרוח ודיבידנדים ורווחיות אינם מנוע איכותי להשקעה בחברות בסדר גודל זה. זאת ביחס לארה"ב ואנגליה אשר גם החברות הקטנות מהוות עניין להשקעה מכיוון שיש פוטנציאל למינוף ההשקעה".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  הרי האוזר הוא אבי הבעיה בשווקים!
  Z 16/06/2014 12:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אף אחד לא רוצה לפעול כאן, פחד מכול דבר, אסור לפעול כי בטוח תעבור על איזה כלל מטופש שמשתנה חדשות לבקרים... מפלצת הרגולציה גדולה על השוק ומחפשת כול הזמן את מי לבקר ואיך "לשפר" את התנאים - הרסתם את השוק...
  סגור
 • 2.
  השכר רק סימפטום. עודף הרגולציה הבעיה, חוסר תחרות וכסת"ח
  רגולציה = שחיתות! 16/06/2014 11:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הפתרון הוא לא עוד רגולציה, אלא ביטול רגולציה כך שנראה שוק הוגן עם תחרות שלא עוסק בכסת"ח כל היום.
  סגור
 • אין תחרות כי לא מאפשרים תחרות!אני בהפסד 500K כבר (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 16/06/2014 13:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מנכל שהוא מנהיג ומביא תוצאות חיוביות זכאי לכל שכר (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 16/06/2014 10:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות