מנכ"ל ביג על עסקת הרכישה: "רגעים אחרונים לעסקאות זולות בספרד"

איתן בר זאב על ההשקעה של כ-400 מיליון שקל בספרד ופורטוגל. "מדובר בשוק של 60 מיליון תושבים עם מספר זהה של תיירים"
|
(2)
איתן בר זאב, צילום: יח"צ
חברת {ביג} מרכזי קניות הודיעה היום (א') כי היא מצויה במשא ומתן לרכישת 50% מהזכויות בחברה ספרדית העוסקת בתחום בתחום ייזום, אחזקה וניהול של מרכזי קניות פתוחים בספרד ופורטוגל תמורת כ-60 מיליון אירו, או כ-285 מיליון שקל . בסך הכול החברה צפויה להשקיע ברכישת הפרויקט 400-500 מיליון שקל. לאחר שינוי מבני באחזקות החברה הנרכשת, היא תחזיק בתיק נכסים הכולל את מלוא הזכויות ב-10 מרכזי קניות פתוחים בספרד ובפורטוגל, וכן בניין משרדים ומספר קרקעות לפיתוח בספרד.

שטחו הכולל של תיק הנכסים המניב הינו כ-162,000 מ"ר מסחר וכ-15,500 מ"ר בבניין המשרדים. שיעור התפוסה בתיק הנכסים כאמור הינו גבוה ועומד על כ-97%, והוא מניב NOI שנתי לפי החוזים הקיימים בגובה של כ-15 מיליון .

מחיר הרכישה נגזר לפי שווי נקי כולל של כ-120 מיליון יורו לחברה הנרכשת, ומשקף של כ-8.5% על ה-NOI הקיים. לחברה הנרכשת חוב כולל בגין נכסיה בגובה כ-101 מיליון יורו. נכסי החברה, להם נקבע שווי כולל של כ-221 מיליון יורו, כוללים בנוסף לשטחים המניבים, סך של כ-45 מיליון יורו שיועד בגין שתי קרקעות בשטח של כ-120,000 מ"ר עליהן מתכננת החברה הנרכשת לפתח שני מרכזי קניות, השטחים הריקים במרכזים, וכן אופציות לרכישת קרקעות נוספות המהוות פוטנציאל פיתוח עתידי.

הזרמת ההון הכוללת על ידי החברה טרם נקבעה. להערכת החברה, חלק מהתמורה צפוי להיות מוזרם אל מחוץ לחברה, וחלקו יוזרם פנימה, כל זאת על פי שווי החברה הנרכשת האמור לעיל.

השלמת העסקה מותנית, בין היתר, בחתימת הסכמי רכישה ובעלי מניות בין הצדדים, בהשלמת בדיקת נאותות לשביעות רצון החברה, וכן אישורים להסבת המימון הקיים על הנכסים המניבים. להערכת החברה, ככל שתושלם העסקה, יהיה הדבר בפרק של זמן של כ-3 חודשים.

איתן בר זאב, מנכ"ל ביג, אמר ל-Bizportal: "במקום בו יש משבר יש הזדמנות. את העיניים על האזור שמנו מזמן עוד לפני המשבר. בספרד ופורטוגל יש כ-6 מיליון תושבים ואות מספר של תיירים. מכיוון שישראל מוגבלת בשטחה ובאוכלוסייתה אז יש מקום לכניסה לשם. להבדיל מהכניסה למרכזי קניות קיימים בארצות הברית, בספרד ופורטוגל הגידול הוא חלק מהעניין."

לדברי בר זאב, השוק הספרדי מתחיל להתעורר - "בשנה האחרונה ראינו עלייה של כ-40% במדד המניות של מדריד, מדובר ברגעים האחרונים לביצוע עסקאות לפני שהכול שם יתייקר."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  זה גם אמרו על רומניה לפני כעשור... (ל"ת)
  יריב 06/04/2014 13:32
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • רוב המתעשרים היו בתקופות מלחמות ומשברים.צריך לנצל...
  רן 06/04/2014 14:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הזדמנויות.לפעמים זה מצליח ופעמים לא. בסופו של דבר המשבר בספרד ובארופה לא ישאר לנצח.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות