אחרי הדוחות של בזק: המלצת 'קנייה' ומחיר יעד של 5.2 שקלים; "אין הפתעות"

האנליסט צחי אברהם מסביר את הסיבות להמלצת הקנייה. דן הרווארד מדויטשה בנק: "המשקיעים צריכים לקבל את תוצאות ותחזית בזק באנחת רווחה". אורי ליכט מ-IBI: "תוצאות חלשות אך בצפי"
|
(5)
אבי גבאי
מניית בזק +1.53% בזק 232.8 +1.53% בזק בסיס:229.3 פתיחה:232 גבוה:236 נמוך:230.5 תמורה:24,647,556 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: עברה לעליות של 3.3% מירידה של כ-3% מוקדם יותר לאחר פרסום הדו"חות. התוצאות הראו כי הרווחים נחתכו ב-29% והחברה אף הנמיכה תחזיות. עם זאת אנליסטים המסקרים את החברה סבורים כי למרות שבמבט ראשון הדו"חות מאכזבים, הצפי היה לצניחה ברווחים ברקע לתחרות בענף התקשורת וחלקם גם מוצאים נקודות אור בתוצאות.

צחי אברהם, תקשורת וטכנולוגיה בכלל פיננסים ברוקראז' בתגובה מהירה לתוצאות בזק מעלה את המלצתו ל"קנייה" ומחיר יעד של 5.2 שקלים, פרמייה של 28% ביחס למחיר הפתיחה של המניה היום בבורסה.

האנליסט מציין כי התמחור משקף צפי עגום לענף הסלולר, ירידה חזויה בתוצאות YES ושחיקה נמשכת בפעילות הטלפוניה, אבל התזרים הצפוי חזק, ביטול ההפרדה המבנית יתחיל לתקתק לאחור עוד השנה ולא ניתן להתעלם מתשואת הדיבידנד. השוק מעריך בחסר מהותי את היכולות התשתיות של בזק. לדעת אברהם מדובר ב"תמחור זול לתשתית התקשורת של ישראל" והוא אומר כי בתוצאות הרבעון השני - "אין הפתעות".

אברהם מסביר את הסיבות להמלצת הקנייה בכך ש"הרגולציה כבר כאן - היא שלילית ופוגעת בבזק ובחברות הבנות, אבל אין משקיע שלא מתמחר את השינוי הצפוי בתוצאות. האווירה משפיעה על התמחור למרות שאי הוודאות דווקא ירדה". בנוסף הוא מתייחס לביטול ההפרדה המבנית ואומר כי "השוק מתעלם מהשינוי הזה, שצפוי לשפר, בכסף גדול , את מבנה ההוצאות של בזק".

סיבה נוספת היא ההשקעות ההוניות. "אנחנו נמצאים לאחר גל השקעות הוניות בתשתית ה-NGN וברשת החדשה שלפלאפון. המתחרות חלשות ובזק תוריד בדרגה אחת לפחות את היקף ההשקעה שישחרר כסף נוסף לתזרים החופשי".

על הדיבידנד בסך 1.5 מיליארד שקל שעליו הודיעה היום בזק אומר אברהם: "בעולם של ' אפס' השוק לא יוכל להתעלם מהתשואה הנוכחית. ההתייצבות על התוצאות של שנת 2013 תאפשר של 25% על 2012, 20% על 2013 (כולל מיליארד שקל בשנה של רווחים מיוחדים) ותשואה שוטפת של ~8% בהנחה של חלוקת 75% מהרווח הנקי של בזק בשנים שלאחר מכן".

דויטשה: "על משקיעים לקבל את התוצאות ואת התחזית באנחת רווחה "

בדויטשה סבורים, כי על משקיעים לקבל את התוצאות ואת התחזית באנחת רווחה, כיוון שהן מצביעות על היציבות היחסית של המודל הפיננסי של בזק לעומת מתחרותיה בשוק הסלולר. הירידה של 14% ב-EBITDA לסך של 1.1 מיליארד שקל וירידה של 29% ברווח הנקי ל-415 מיליון שקל, היו תוצאות שתואמות פחות או יותר את תחזיות דויטשה בנק, אשר עמדו על 1.09 מיליארד שקל ו-435 מיליון שקל, בהתאמה.

דן הרווארד, אנליסט בכיר בדויטשה בנק, כתב היום: "הצניחה ברווח הנקי נבעה משיעורי מס גבוהים יותר מהרווחיות התפעולית ברבעון. בנימה יותר חיובית, ניתן לציין כי תזרים המזומנים מפעילות שוטפת עלה ב-48% לעומת אשתקד, ל-990 מיליון שקל, ותזרים המזומנים החופשי עלה ב-139% ל-630 מיליון שקל, כתוצאה משיפור בכוח האדם במגזר הסלולר ו-CAPEX נמוך יותר.

כפי שציון ע"י דויטשה בנק בתחזית לקראת הדוחות, בזק הורידה את תחזיות הרווח שלה ל-2012 ל-1.75-1.85 מיליארד שקל (ירידה של 13% לעומת אשתקד), ואת ה-EBITDA ל-4.4-4.5 מיליארד שקל (ירידה של 4% לעומת אשתקד). זאת, לעומת תחזית קודמת שעל פיה אמורה היתה השנה להסתיים ללא שינוי ברווח הנקי וב-EBITDA. תוצאות אלה תואמות את ההערכות של דויטשה מחוץ לקונצנזוס האנליסטים, שעמדו על 1.9 מיליארד שקל לרווח הנקי ו-4.4 מיליארד שקל ל-EBITDA. לעומת זאת, תחזית תזרים המזומנים החופשי של בזק שעמדה על 2.5 מיליארד שקל היתה מעט גבוהה מזאת של דויטשה, שעמדה על 2.4 מיליארד שקל.

IBI: "תוצאות חלשות אך בצפי; ייתכן כי תוכל להמשיך לחלק בקצב מהיר"

אורי ליכט, מנהל מחלקת מסחר באי.בי.אי: "דוחות בזק היו חלשים אך בצפי. וכללו לא רק בשורות רעות. תזרים המזומנים של החברה הרבעון היה טוב ועמד על 630 מיליון שקל. השקעות החברה ירדו לאחר השלמה של מספר פרוייקטים. תחום האינטרנט גייס 15 אלף מנויים ופלאפון הצליחה הרבעון אפילו להגדיל מעט את ההכנסה הממוצעת למשתמש. מנגד בזק מאבד מנויים בקווי בקצב גבוה של 33 אלף מנויים והכנסה הממוצעת למשתמש מוסיפה להישחק".

"בזק אמנם הורידה את תחזיותיה לשנת 2012 אך במידה ובזק תעמוד בתחזיות החדשות היא תוכל להמשיך לחלק דיבידנדים בקצב מהיר וגם פה מדובר בבשורה טובה לפחות לבעלי המניות. אנו מעריכים כי כבר ברבעון הבא פלאפון צפויה לחזור ולהציג ירידה ב-ARPU, אנו מעריכים שהתחום הקווי יוסיף להישחק והפוקוס הרגולטורי והתחרותי יעבור בהדרגה לכיוון הקווי דבר שעשוי להוות גורם סיכון. מחיר היעד שלנו הוא 5 שקל למניה והמלצתנו ניטרלי".

דש: "ממליצים ב''"

ערן יעקובי, סמנכ"ל המחקר בדש ברוקראז', על דוחות בזק: "לא הולך להיות יותר קל, אבל במצב היום, המזומן הוא באמת המלך (תזרים ודיבידנד). החשש הוא כמובן מהעתיד. לא נפתיע עם נצפה רבעונים חלשים יותר בשנה הקרובה מבחינת הכנסות ורווחיות. עם זאת, אין לנו ספק שניתן לשמר רמת תזרים גבוהה מ- 2 מיליארד שקל ו- EBITDA גבוה מ- 4 מיליארד שקל, כך שהתשואה המרשימה אמורה להישמר לכל הפחות".

"בזק נסחרת כעת על מאד שלילי הנובע מהרגולציה והסחרור בענף. עם זאת, אנו חושבים שכ- Incumbent גדול וחזק באופן יחסי למדינת ישראל, החברה סובלת מהערכת חסר בקשר ליכולותיה וניתן לראות דוגמאות כאלה בעולם. אנו ממשיכים להמליץ תשואת יתר על המניה (כלכלה ולא מסחר/מומנטום) מתוקנן דיבידנד – 5.8 שקל, אבל הוא לא באמת משנה כרגע..."

הראל: "השפעת התחרות בסלולר בפעילות הקווית עדיין לא השפיעו במלוא העוצמה"

רמי רוזן, מנהל מחלקת מחקר SELL SIDE ואנליסט טכנולוגיה וטלקום בהראל פיננסים: "בזק הציגה תוצאות עסקיות נמוכות מצפי האנליסטים ומהתחזיות שלנו, כאשר הגורמים העיקריים שהשפיעו לרעה ברבעון הזה היו כצפוי המשך החולשה בסלולר וכן חולשה בפעילות הקווית. חשוב להדגיש שהן השפעת התחרות בסלולר והן החרפת התחרות בפעילות הקווית עדיין לא השפיעו במלוא העוצמה, ולפחות לגבי הפעילות בסלולר התוצאות שיוצגו ברבעון השלישי תהיינה משקפות יותר".

"הנהלת החברה עידכנה תחזיות לשנת 2012, (לכיוון ירידה) אבל להערכתינו גם ב-2013 נראה המשך פגיעה הן בשורת ההכנסות והן בשורת הרווחיות. ביטול ההפרדה המבנית שצפוי במהלך 2013 ימתן את הפגיעה ברווחיות להערכתינו אך לא יבטל אותה".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  שומר נפשו ירחק ממנית בזק (ל"ת)
  בתור עובד בבזק 02/08/2012 17:44
  הגב לתגובה זו
  4 4
  סגור
 • 2.
  אין לבזק לאן ללכת חוץ מלמעטה
  דד 02/08/2012 16:46
  הגב לתגובה זו
  3 3
  שיחות לחול מבלעדיות עבר לתחרות מטורפת, שיחות פנימיות מלבעדיות לתחרות מטורפת, מחזיקה הפלאפון זה שחיטה,אינטרנט, תחרות מטורפת. החברה הזו בדרך לעבד 80 אחוז מערכה איך שלא יהפכו את זה. האנליסטים רנבים גנבים ונוכלים.
  סגור
 • 1.
  חוסר מקצועיות!!!- רק אתמול פסגות הורידה המלצה
  אנונימי 02/08/2012 14:08
  הגב לתגובה זו
  6 2
  זה כנראה כדי לקנות בזול. בכל אופן תמכרו התקיפה באירן בדרך
  סגור
 • מה הקשר
  אלמונימי 02/08/2012 14:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פסגות בכלל לא מוזכרים בכתבה. אולי כדאי שתלמד לקרוא לפני שאתה כותב טוקבקים.
  סגור
 • אתמול כתבתי פעמיים בתגובה להמלצת הורדה של פסגות לבזק..
  רובי-בזקיד 02/08/2012 14:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  תחת השמות ששלמעלה.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות