בשל חלוקת דיבידנד הענק והתחרות: מידרוג חותכת בדירוג אג"ח בזק

הורדת הדירוג היא לסדרות האג"ח 5 עד 8 מ- Aa1 ל- Aa2, תוך שינוי אופק הדירוג משלילי ליציב. "עלייה בהיקף החוב הפיננסי והאטה ביחסי כיסוי החוב"
 |  (3)
שאול אלוביץ
התחרות הגואה בשוק התקשורת והמינוף של בזק -1.95% בזק 246 -1.95% בזק בסיס:250.9 פתיחה:250 גבוה:253 נמוך:246 תמורה:18,669,748 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: נותנים את אותותיהם על דירוג החוב של החברה. בתוך כך, חברת הדירוג מידרוג החליטה לפעול והודיעה היום (ה') על הורדת דירוג בזק לסדרות 5 עד 8 מ-Aa1 ל-Aa2 ושינוי אופק הדירוג משלילי ליציב.

"הורדת הדירוג מבטאת את התממשות התחזית לעלייה בהיקף החוב הפיננסי והאטה ביחסי כיסוי החוב, בין השאר כתוצאה מחלוקת מיוחדת , בהיקף של 3 מיליארד שקל בשנים 2011-2013 (כמחצית כבר חולקה) זאת מעבר למדיניות החברה לחלק מידי שנה את מלוא רווחיה כדיבידנד לבעלי המניות", כותב אבי בן-נון, בכיר במידרוג.

בנוסף, מדגישים בחברת הדירוג שהורדת הדירוג משקפת את עליית הסיכון הענפי והתממשות הסיכונים העיקריים בענף התקשורת מצד התחרות והרגולציה, "אשר להם השפעה לשלילה על הפרופיל הפיננסי של החברה".

מידרוג צופה המשך שחיקה בתוצאות הפיננסיות של מגזר הסלולר בטווח הזמן הבינוני, שיקוזז חלקית ע"י התייעלות תפעולית וצמצום מבנה ההוצאות. "תחזית זו אינה פוסחת על פלאפון שמהווה חלק מהותי בהכנסות ובתזרימים של החברה", נכתב.

מנגד מצויין כי להמלצות ועדת חייק להסדרת השוק הסיטונאי במגזר הנייח ובפרט לביטול ההפרדה המבנית שעשוייה להביא את בזק להצעת חבילות משולבות, עשויות להיות השפעות חיוביות על התוצאות החברה.

בנוסף מידרוג הודיעה על הורדת דירוג לאג"ח (סדרות ב' ו-ג') שהנפיקה אינטרנט זהב מ- A3 ל- Baa1 תוך שינוי האופק מיציב לשלילי. במקביל אישרה מידרוג מחדש דירוג A2 לאג"ח (סדרות א' ו-ב') שהנפיקה בי קומיוניקיישנס, תוך שינוי אופק הדירוג מיציב לשלילי.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שיקטין שכר ויחלק פחות בונוסים לבכירים כולל המנכ"ל גבאי
  בזק 20/07/2012 15:45
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שיקטין שכר ויחלק פחות בונוסים לבכירים כולל המנכ"ל גבאי במקום לפטר עובדים עם שכר מינימום. צדק חברתי לעובדי בזק.
  סגור
 • 1.
  כחלון הטיפש יגרום להפסדים של חברות גדולות ובסוף מי ישלם
  כלכלן 19/07/2012 17:01
  הגב לתגובה זו
  1 2
  נכון המדינה תוציא כסף מהכיס להחזיר את חובות החברות הממונפות סלקום פרטנר רמי לוי ואולי גם בזק בסוף נפסיד פעמים גם בנפילת הפנסיה שלנו וגם נהיה צריכים להציל את החברות האלה מדינת חלם
  סגור
 • לפי התגובה שלך אתה לא כלכלן
  סטנלי 20/07/2012 13:54
  הגב לתגובה זו
  1 1
  כלכלן? אולי כדאי שתבדקו מה אתה כי כלכלן אתה לא! מה שעשה אלוביץ' בבזק זה פשע (שמתגלה עכשיו כטפשות) אני לא מתכוון לצדד בכחלון אבל העובדה היא שבגלל חוסר בתחרותיות במשק חברות התקשורת בארץ מרוויחות יותר ממקבילותיהן בעולם (במונחי שולי רווח) ובהרבה - וזה חביבי על הגב שלי שלך ושל כולם. בא נחזור רגע לבזק שנקנתה על ידי אלוביץ לפני שלוש שנים. חברה יציבה וחזקה עם מנייה חזקה ותזרים מזומנים ורווחיות יציבים. מה עשה אלוביץ? החליט על חלוקת דיבידנד בשווי 3 מיליארד ש"ח (פרוס על גב י3 שנים) וזאת בנוסף לחלוקת הדיבידנד התקופתית ובלי תלות ברווחים.פה נמצאת הבעיה - 1. שדידת קופת המזומנים של החברה בתקופה כל כך קצרה פגעה ביכולת החברה להתמודד עם קשיים בשוק ואי ודאות (כמו שקורה היום),ובאמון השוק 2 היה ברור לכולם שהממשלה תטפל בעניין התחרות בתקשורת זה היה באויר כבר כמה שנים. .לא לשכוח שכבעל עניין המחזיק ב30% מהחברה הוא בעצם החליט על מתן מתנה לעצמו בשווי של מיליארד ש"ח בלי קשר לרווחיות החברה. קוראים לזה יריה לחברה ברגל, יריה למשקיעים ברגל (שהוא סתם להם את הפה עם דיבידנד) אבל אתה כנראה לא מספיק כלכלן בשביל לראות את זה
  סגור