מקורב לדלק נדל"ן: "כל רעשי הרקע שישמעו בשבועיים הקרובים נועדו לפגוע בהישג הגדול של מחזיקי האג"ח"

"ההסדר הנוכחי משפר לאין ערוך את מצבם של המחזיקים בכל פרמטר אפשרי לעומת מצבם כיום". המתנגדים להסכם: ההסדר הוא על פחות מ-200 מ' ש' ולא על מליארד. תשובה רוצה לחמוק מתביעות"
 |  (10)
יצחק תשובה (צילום: בוצ'צ'ו
בסוף השבוע האחרון דווח כי חברת {דלק נדלן} שבשליטת יצחק תשובה הגיעה להסכמות וגיבשה הסכם חוב עם מחזיקי האג"ח של החברה. כחלק מן ההסדר יקבלו מחזיקי האג"ח שתי סדרות חדשות בהיקף של 1.275 מיליארד שקל, סדרת אג"ח חדשה מגובה בביטחונות אישיים של תשובה בהיקף של 205 מיליון שקל ותשלום במזומן של 40 מיליון שקל. יצחק תשובה יתרום במסגרת ההסדר מעל למיליארד שקל.

"ההסדר מגיע לישורת האחרונה" אמר מקורב לדלק נדל"ן בשיחה עם Bizportal והוסיף, "מחזיקי החוב הם אלה שיכריעו בעד ההסדר על התרומה חסרת התקדים הכלולה מכיוונו של תשובה, או נגדו, על כל המשתמע מכך. ההחלטה היא בידיהם".

לדבריו, "יש כאן מתווה שהוא תוצר של מאמץ אדיר מצד כל הצדדים הנוגעים בדבר. מדובר בהסדר שגם נותן תקווה ואפשרות אמיתית לדלק נדל"ן להשתקם ולפתוח בדרך חדשה תוך שהוא כולל מנגנונים שנועדו להבטיח את ההתחייבויות למחזיקי אג"ח גם יום לאחר ההסדר.

"כל רעשי הרקע שסביר להניח שיבקשו להשמיע בשבועיים הקרובים, עד לאישור ההסכם באסיפה הכללית, גורמים אינטרסנטים כאלה ואחרים בשם 'גופים מוסדיים, 'משקיעים פרטיים ' וכו'... נועד אך ורק כדי לפגוע בהישג הגדול של המחזיקים הגלום בתוך אפשרות הההסדר ומתוך כוונה צרה של אותם הגורמים לעשות הון תקשורתי וכלכלי על גבם של המחזיקים.

"ההסדר הנוכחי משפר לאין ערוך את מצבם של המחזיקים בכל פרמטר אפשרי לעומת מצבם כיום ולעומת ההסכם העקרונות שפורסם במאי".

לדברי המקורב לחברה "השיפורים בהסכם החדש הם הן מבחינת המועדים בהם מתחילה הריבית להיצבר על האג"ח, כלומר כחודשיים לאחר אישור ביהמ"ש ולא ממועד הכניסה לתוקף של ההסדר, הן מבחינת ה'ריכוך' של סעיפי אירוע חידלון, שמאפשרים את הפסקת הזרמת הכסף לחברה (לעומת המשך ההזרמה למחזיקי האג"ח), והן מבחינת העובדה שההסדר הזה מקנה בטוחות למחזיקי האג"ח גם במקרה שיחול ארוע של חדלות פירעון לאחר כניסתו לתוקף של ההסדר, מנגנון שלא קיים היום למחזיקים שכן אגרות החוב שמוחזקות על ידיהם אינם מובטחות נכון להיום, לפני ההסדר, בשום בטוחה כל שהיא".

מה אומרים המתנגדים להסדר החוב

דבריו אלו של המקורב לחברה נאמרים על רקע קולות ההתנגדות להסדר החוב שנשמעים בשוק מזה זמן רב, וגם ביממה האחרונה לאחר גיבוש ההסכם החדש, ולפיהם ההסכם טוב בעיקר לתשובה, שמצליח בכך להימנע מתביעות ומארגן לעצמו כיסא מפלט כזה שלמעשה ההיקף הכספי שיוזרם למחזיקי האג"ח במסגרת ההסדר לא מסתכם במיליארד שקל אלא בפחות מ-200 מיליון שקל מהם רק כ-30 מיליון שקל יוזרמו עכשיו ולגבי השאר יש הרבה התניות וסיכונים שלא מבטיחים שישאר מהם משהו בסוף.

גורמים בשוק אמרו ל-Bizportal "השוק זה הבורר הכי טוב וכשהאג"ח (ה') של החברה נסחרת ב-22 אגורות ותשואה של 150% זה אומר הכל. אני מבין למה לתשובה זה טוב כי הוא הצליח להבטיח את עצמו ולהימנע מתביעות.

"בנוסף, לתשובה יש כיסא מפלט, בכך שלא יצטרך להזרים 250 מיליון שקל בסיטואציות מסויימות שהסיכוי שיקרו הן יותר מבגדר הסביר ואז תשובה לא יצטרך להזרים שקל אחד מסך זה במסגרת ההסדר. מספיק שלחברת אלעד או ל-DGRE יבוא נושה וירצה לממש שיעבוד על נכס מסויים - כבר יש סיכוי גבוה שההזרמות של תשובה יפסקו, ולמחזיקי האג"ח אין על מה להיבנות במקרה שכזה. תנאי זה בסבירות גבוהה יפחית את ההזרמה של תשובה ממיליארד ל-750 מיליון שקל.

"יותר מזה, תשובה מונה בתוך המיליארד גם 100 מיליון שקל של אג"חים שהוא עצמו קנה בשוק המשני, כך שממילא מבחינה חוקית הוא בסוף התור, אז הוא לא עושה לאף אחד טובה שהוא מוחק אותם. כך שירדנו ל-650 מיליון שקל. כ-30 מיליון שקל הוא מחוייב לשלם וזה בעצם מה שיראו בטוח מחזיקי האג"ח. יתר ההזרמות שהם עוד כ-600 מיליון שקל שכנגדם עומדים שיעבודים במלונות של תשובה ברמת שיעבוד שני ושלישי.

"אם ההסדר הזה היה כמו חצי מזה של אפריקה היתי מחבק את ההסדר הזה. אין מה להשוות בין לב בייב הצדיק לבין יצחק תשובה" אומר גורם אחר בשוק ומוסיף "אבל השוק לא מטומטם, אין פה כלום וההסדר הזה משקף תספורת של יותר מ-80%. המשקיעים תקועים בהסדר הזה במשך 8 שנים עם הנייר הזה בשל הויתור על הסחירות. מה יהיה אם בעוד 8 שנים תשובה יפשוט את הרגל? בכל מקרה זה לא מדובר בהזרמה של מיליארד שקל אלא של 198 מיליון שקלים, שחלק קטן מהם יהיה במזומן והשאר בעתיד הרחוק. חלופת הפירוק עדיפה בהרבה על רקע האפשרות לממש נכסים של אלעד מגורים ואפשרויות אחרות העומדות בפני הנושים".
תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 10.
  מחזיקי אגח פרטיים צרו עמנו קשר - הצילו את כספכם
  DH 10/07/2012 09:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צטרפו להתארגנות המחזיקים הפרטיים יחד נציל את כספנו לפרטים נוספים חפשו אותנו בפייסבוק: מחזיקי אג"ח דלק נדל"ן
  סגור
 • 9.
  יצחק תשובה במעשה הגזל רבים שואלים איך זכית משמים בכל מה
  ליאור 09/07/2012 21:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דלק נדלן הגיעה למצבה הנוכחי בשל הניהול הכושל של אנשי תשובה אז במקום לגזול את כספם של השכירים שיחזיר את כספי הגזל ממקורות מימון עצמי שלשמחתו יש לו עוד הרבה ושלא יפתור את הבעיה בגזלת כספים של אנשים טובים וישרים שלא זכו בברכה שהעניק לו אלהים ורבים שואלים עצמם איך?
  סגור
 • 8.
  גזלן שלם את חובותיך
  יוסי 110 08/07/2012 20:42
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אני קורא לכל הציבור לא לקנות יותר אג"ח של קבוצת דלק. לא לתדלק בדלק ולהחרים את כל עסקיו של החמדן והגזלן תשובה.
  סגור
 • 7.
  במילה אחת - לוזר בלי כבוד. (ל"ת)
  יוד 08/07/2012 14:26
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 6.
  1000 ספינים של מקורבים, עו"ד ויחצנים לא ינקו את הכתם
  YYY 08/07/2012 14:24
  הגב לתגובה זו
  3 2
  ולא ישנו את העובדה של טיקון פושט רגל שלא מכבד חובות ולא משלם חובות. לוזר הוא לוזר הוא לוזר!!!
  סגור
 • 5.
  עידן וולס?
  מקורב לדלק נדלן 08/07/2012 14:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אולי.
  סגור
 • 4.
  אחרי שהטייקונים רוצים תספורת
  חי במינוס 08/07/2012 13:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וגוזלים את כסף המאמינים בהם,למה שדהבנקים לא יעשו את אותו הדבר עם פקדונות? אדם הפקיד לשנה,מאה אלף יגיד לו הבנק או 60 אלף או כלום. למה לא?
  סגור
 • 3.
  מקורב לדלק נדל"ן=מקורב לתשובה? כמובן.
  אגחיסט 08/07/2012 13:34
  הגב לתגובה זו
  4 2
  הסדר ששווה את מחיר האג"ח היום. 27 מיליון ש"ח במזומן שווה כ 1.8 אג' לכל 1 ע.נ. 2 סדרות בהיקף של כ 1.2 מילארד ע.נ ש"תיסחרנה" גם הן בתשואת אג"ח זבל, איגרות לא סחירות זמן לא מבוטל עם אפשרות רצינית שתגענה לאי פירעון בחברה עם הון עצמי אפס (שלילי) כך ששוות כלום. 205 מיליון ע.נ. עם בטחונות של תשובה לפירעון בעוד שנים, שווי עתידי של כ 13 אג' כך שבמועד ההסדר שוות 7 אג' במקרה הטוב. אז זה יופי של הסדר לתשובה שכבר מוכן למשוך בידית של כסא המפלט שנתנו לו ולצחוק על כולם. מי הגאון שהסכים להסדר?
  סגור
 • 2.
  בדיחה
  אי 08/07/2012 13:21
  הגב לתגובה זו
  2 0
  המקורב הוא שייך לתשובה כי לא מספיק שקיצצו חצי מהכסף ותשובה נשאר עם מיליארדים
  סגור
 • 1.
  המקורב חצוף
  אמנם שיפור אבל... 08/07/2012 13:07
  הגב לתגובה זו
  3 1
  באיזה סרט הוא חי בדיוק. נכון שמדובר בשיפור אבל המצב אליו הגיעה דלק נדלן לא היה צריך לקרות מלכתכילה
  סגור