מגדילים סיכון - הקרנות הקונצרניות רשמו את השבוע החזק ב-2012, במניות המכירה בת"א נמשכת - צפו במספרים

המומנטום החיובי בשוק המניות בת"א לא ניכר בתעשיית הקרנות. בחו"ל הקרנות המנייתיות המשיכו לגייס, השבוע - 35 מיליון שקלים
 | 
לאן זורם הכסף?
תעשיית הקרנות רושמת שבוע חיובי נוסף בו הקרנות המסורתיות ממשיכות לרשום גיוסים. המגמה הבולטת בסיכום השבוע היא הגדלת נכסי הסיכון ובמסגרתה הציבור מוכר את הקרנות הכספיות ורוכש את קרנות האג"ח חברות והמרה (תוך התמקדות בדירוגים הגבוהים של ה-AA).

הקרנות המסורתיות סיימו עם גיוס שבועי של כ-160 מיליון שקלים, ירידה בקצב הגיוסים מהשבוע הקודם לו. הכוכבות של השבוע החולף הן קרנות האג"ח הקונצרני עם גיוס של 185 מיליון שקלים וזאת דווקא בשעה המדדי התל בונד רשמו ירידות קלות, כך לפי הערכות ואומדנים של כלכלני מיטב שנמסרו על ידי מיקי סבטליץ, מנהל קשרי יועצים.

מבחינת הקרנות הקונצרניות, היה זה השבוע החזק ביותר מתחילת השנה. עוד נציין, כי לאחר כ-12 שבועות רצופים בראש המגייסות, קרנות מדינה מפנות את מקומן לקרנות הקונצרניות כאשר לראשונה קרנות אג"ח כללי עברו לגיוס חיובי זעיר.

בחלק השקלי, נרשמו השבוע כבדים, כ-305 מיליון שקלים נפדו מהקרנות הכספיות- הפדיון השבועי הגבוה ביותר מאז אמצע ינואר. הקרנות השקליות ממשיכות את מגמת הפדיונות מהשבוע הקודם ורושמות פדיונות של כ-140 מיליון שקלים

הקרנות המנייתיות (ישראל, חו"ל וגמישות) סיימו עם גיוס קל כאשר עדיין טעם המשקיעים מעדיף את קרנות החו"ל. מדדי המניות בת"א נעלו שני ברציפות בעליות שערים, זאת לאחר שבעה שבועות רצופים של ירידות. עליות של 0.6% במדד במעו"ף ו-2.5% במדד ת"א 75 לא הספיקו לעצור את הפידיונות בקרנות המתמחות במניות בארץ שאיבדו כ-25 מיליון שקלים בשבוע החולף.

קרנות חו"ל

הקרנות המתמחות בחו"ל רשמו גיוס כולל של 70 מיליון שקלים. כ-35 מיליון שקלים באפיק האג"חי בחו"ל ועוד 35 מיליון שקלים באפיק המנייתי בחו"ל. מבחינת האפיק האג"חי מדובר בגיוס הנמוך מזה 5 שבועות וגם במנייתי מדובר בירידה משמעותית לעומת השבוע הקודם (אז עמד הגיוס על 80 מיליון שקלים). הסבר לכך ניתן אולי למצוא בהתחזקותו של המטבע המקומי אל מול הדולר מתחילת השנה, דבר שפוגע במקצת בתשואות קרנות אלו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה