סקטור הפיננסים שוב לחץ את וול סטריט מטה; סיטיגרופ איבדה 1.5%

בהיעדר נתוני מאקרו התמקדו המשקיעים בהתבססות הנפט מתחת ל-90 דולר לחבית. שלל תחזיות והערכות לקראת השנה החדשה כיוון את המסחר. בישראליות: טבע השילה 0.4%, פוליקום ירדה 4.26%
|
סקטור הפיננסים שוב לחץ את וול סטריט מטה; סיטיגרופ איבדה 1.5%

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר בירידות שערים. המניות האמריקניות כמו גם בשבועות האחרונים התמודדו מול רצף של תחזיות שליליות מצד ענקיות הפיננסים. ההערכות הלא אופטימיות מטעם יצרנית הטלפונים הניידים נוקיה בוודאי שלא תורמות כדי לעודד את המשקיעים.

בתוך כך, המשקיעים התמקדו היום בתחזית הרווחים לשנת 2008 שהעניקה חברת התרופות, Merck & Co, שהייתה נמוכה מתחזיות האנליסטים. התחרות הגנרית העזה מאיימת על היקף המכירות של הענקית.

בוול סטריט ממהרים היום האסטרטגים והאנליסטים להתחיל בסיכומים של השנה ומגולדמן זאקס סיפקו תחזית אופטימית יחסית לתשואות הצפויות. האסטרטגית הראשית של גולדמן זאקס, אבי ג'וזף כהן, טוענת שמדד ה-S&P500 צפוי לסיים את שנת 2008 ברמה של 1,675 הנקודות. כמו כן, מוסיפה אבי שהכלכלה האמריקנית תשכיל להימנע ממיתון הודות לחולשת הדולר.

בתוך כך, בהיעדר נתוני מאקרו משמעותיים, נשאו המשקיעים את עיניהם אל עבר מחירי הנפט על מנת לקבל איתותים. נציין, כי בשבוע שעבר איבדה חבית נפט כ-10 דולר מערכה ונסחרת כעת ברמות של מתחת ל-90 דולר לחבית. מעבר לכך, היחלשותו של הדולר בעולם השפיעה אף היא על המסחר בארה"ב. היום נעל הנפט בשפל של יותר מחודש כאשר הוא משיל 99 סנט ונועל במחיר של 88.32 דולר לחבית.

הבנק המרכזי בקנדה הודיע היום מיד עם פתיחת המסחר בארה"ב כי הוא מקצץ את הריבית במדינה ב-0.25% כך שתעמוד על 4.25%. הגורמים בבנק מנמקים את ההחלטה בהתפתחויות אינפלציוניות מתונות, וסיכונים נמוכים לאי עמידה ביעדי האינפלציה. לפיכך נרשמות תנודות ערות מזירת המט"ח צפויות בזוג המטבעות דולר אמריקני/דולר קנדי עקב החלטת הריבית היום מכיוונו של הבנק המרכזי בקנדה.

הנאסד"ק סגר בירידה של 0.7% לרמה של 2,618 נקודות. הדאו ג'ונס סגר בירידה של 0.47% לרמה של 13,252 הנקודות.

אמריקניות במרכז

מניית Nokia (סימול: NOK) נסחרו היום בטריטוריה השלילית, לאחר שרשמה ירידות שערים של כ-3% במסחר בהלסינקי בפינלנד. החברה הודיעה כי היא צופה שהרווח השולי שלה יעמוד בשורה אחת עם ציפיות המשקיעים בשוק. כמו כן צופה כי מחירי המכירה הממוצעים בתעשיה ירשמו ירידה במהלך השנה הקרובה.

היום, העניקה ענקית התרופות האמריקנית, Merck & Co, תחזית רווחים קודרת לשנת 2008, האנליסטים ציפו לתחזית גבוהה משמעותית מזו שהעניקה החברה, אולם במרק מסבירים את התחזיות הפושרות בתחרות גנרית עזה שמשפיעה על הרווחים. הפירמה העניקה טווח תחזיות שנע בין 3.28 דולר ל-3.38 דולר למניה, עבור שנת 2008 כולה. זאת בעוד שקונסנזוס התחזיות בלבד עומד קרוב לרף העליון של התחזיות – 3.36 דולר.

חברת Merrill Lynch (סימול: MER) נסחרה על רקע הודעתה כי היא ממנה את Nelson Chai כמנהל הכספים של החברה. נציין כי Nelson Chai שימש בתפקיד זה בחברת NYSE Euronext (סימול: NYX) אולם כעת יחליף אותו בתפקיד Joost van der Does de Willebois.

מניית Phillips-Van Heusen (סימול: PVH ) רשמה ירידות שערים לאחר שקמעונאית הבגדים הודיעה כי היא צופה הכנסות לחברה אשר מתחת לקונצנזוס תחזיות האנליסטים.

מניית Trump Entertainment Resorts (סימול: TRMP) משכו תשומת לב רבה, לאחר שהודיעה כי מנהל הכספים של החברה פורש מתפקידו על מנת לאייש תפקיד דומה בחברה הימורים אחרת.

ישראליות במרכז

חברת טאואר (טאואר חו"ל ) נסחרה ברקע להודעתה של חברת HP ישראל על זכייתה במכרז טאואר סמיקונדוקטור לשירותי מיקור חוץ של מערכות מידע ומערך המחשוב בישראל ובארה"ב. העסקה נחתמה ל-7 שנים ומוערכת בלמעלה מ-100 מיליון שקל. במסגרת ההסכם יכלול פרויקט מיקור החוץ את מערכות המידע ואת מערך המחשוב של טאואר סמיקונדוקטור ובכלל זה מערכת SAP מרכזית, מערכות Fab Automation ומערך ה-IT של החברה, אשר משרתים כ-1,500 משתמשים בישראל ובארה"ב.

כמו כן, טאואר נסחרה על רקע סקירתה של פירמת ההשקעות, קולינס סטיוארט אשר מנירה למניה המלצת "" עם של 3 דולר למניה - אפסייד של 48%. "אנחנו משוכנעים ביכולתה של טאואר לצמוח מהר יותר בשנת 2008 וזאת לאחר תוצאות טובות אותם החברה הציגה ב-2006 וב-2007. החברה חתמה ברבעון הנוכחי חוזה גדול שצפוי להוסיף לחברה בין 15-20 מיליון דולר להכנסות ברבעון".

מניית וריפון (וריפון חו"ל ), העוסקת בתחום מערכות התשלומים האלקטרונית, הוסיפה לצנוח גם היום לאחר שצללה אתמול ב-44% תוך מחזור של יותר מ-144 מיליון שקל, הכפול מנפח המסחר הרגיל במניה. בירידה זו, המניה קיזזה את התשואה שהשיגה למשקיעיה מתחילת השנה. לדברי האנליסט אורי ליכט מלידר שוקי הון, "הרקע לצניחה, הוא דיווח לא נכון על המלאי אותו החזיקה החברה. בעקבות כך החברה תצטרך לדווח מחדש על שלושת הרבעונים האחרונים. כמו כן וריפון תידחה את הדיווח לרבעון הרביעי מתאריך ה-6 לדצמבר למועד בלתי ידוע".

טבע תעשיות פרמצבטיות (טבע חו"ל ) הודיעה אתמול על תוצאות חיוביות בניתוח הביניים שתוכנן מראש במחקר ה-PreCISe, שבוצע בחולים אשר לקו בהתקף קליני ראשון והראו סממנים המרמזים על טרשת נפוצה בבדיקת MRI. מתוצאות הביניים עולה, כי טיפול מוקדם בתרופת קופקסון (glatiramer acetate injection), הפחית את הסיכון של התפתחות מחלת הטרשת הנפוצה ב- 44%, (יחס סיכון 0.56, רמת מובהקות קטנה מ- P=0.0005). היעד הראשוני של הניסוי.

וראז רשתות , ספקית עולמית מובילה של מתגי IP מבוססי תוכנה ושערי מדיה, הודיעה היום על מינויה של דון הוג (Dawn Hogh), כסמנכ"לית השיווק של החברה. הוג, אשר תנהל את פעילויות השיווק הגלובליות של וראז, כיהנה בעבר כסמנכ"לית השיווק והפיתוח העסקי של חברת אופויסטה, וכן שימשה כסמנכ"לית שיווק ומוצרים בחברות סיינה (: CIEN) ולוסנט.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות