השופט אורנשטיין פסק על פירוק אדמה. עו"ד אולמן בדיון: "כספי הלקוחות בדירתו של קובי באקירוב"

 | 
(3)
אורן קובי, צילום: ענת דניאלי
הבוקר התקיים דיון בעניין חברת 'אדמה' בבית המשפט המחוזי בת"א, במסגרתו דנו בדו"ח החמור שהגיש אתמול  עו"ד חגי אולמן, המנהל המיוחד שמונה מטעם ביהמ"ש ובו הציג את התנהלותו של אורן קובי בכספי החברה וכתב "התמונה קשה ועגומה, כמעט בלתי נתפסת - התנהלות שערורייתית". בתום הדיון, השופט אורנשטיין קבע  כי חברת אדמה תפורק ועו"ד אולמן מונה למפרק הזמני. כמו כן, אורן קובי בעל השליטה בחברה, יגיב על ההחלטה לא יאוחר מה-6 ליוני והדיון ייקבע בסמוך לכך.
השופט אורנשטיין ציין בהחלטתו: "בהינתן האמור בבקשות לפירוק, בבקשה להקפאת הליכים עצמה ושאין חולק שהחברה הגיעה לחדלות פירעון ובהיעדר מימון, אין מנוס אלא להורות על סיום הליכי הקפאת ההליכים ומעבר להליכי פירוק. משכך, אני ממנה את עו"ד אולמן כמפרק זמני".
בנוסף על החלטת הפירוק פסק השופט על הרחבת צו איסור הדיספוזיציה (איסור כל פעולה בנכסים) שניתן בעניינו של קובי וחל גם על רכוש אמו.
אורנשטיין במהלך הדיון הגיב על הדו"ח:"אתמול הוגש דו"ח עב כרס לבית המשפט ובו ממצאים חמורים באשר להתנהלות החברה, החברות האחיות ובעל השליטה והמלצה חד משמעית להורות על פירוק החברה".
כל כספי הלקוחות שחסרים - נמצאים בנכסיו האישיים של אורן קובי
עו"ד אולמן בפתח הדיון התייחס למצבם העגום של הרוכשים מאדמה: "הייתי אומר שהרוכשים עברו רמה כזו או אחרת של שטיפת מוח, על זכות לדירה שלא קיימת. הוצגו פליירים של עורכי דין מהשורה הראשונה, הובטחה להם נאמנות, הוצג להם מספר מניות שקרי שטוען שכביכול המשווק יהיה זכאי ל-20 אלף שקל עמלה, כאשר בפועל הוא קיבל עד מאות אלפי שקלים לקופת החברה.
"ההנחיה הברורה שניתנה על-ידי מנהל החברה הייתה שהכסף צריך להגיע לחשבון החברה, לא לנאמנות. כתבנו גם סטטיסטיקה, רוב הכספים הופקדו בחברה ואין לרכוש כלום. לא הערת אזהרה ולא כלום" אמר אולמן. 
אולמן הוסיף "הצגנו לאן הלך הכסף. הייתי אומר שכל אחד מהלקוחות, ורובם מיוצגים על-ידי עורכי דין, יכולים לבחור איפה כספם: בדירה באקירוב, בדירה במגדלי יו, בנכסים שהוברחו וכו'. יש קשר חד משמעי שהוכח והוצג לבית המשפט, שכל כספי הלקוחות שחסרים כאן היום, נמצאים בנכסיו האישיים של המשיב, בעל החברה".
"אין ספק שהכספים הוצאו ללא רווח ראוי לחלוקה, כך קובע גם רואה החשבון של החברה בדו"ח החדש שעליו חתם במאי 2016. אין ספק שיש גם דיווחים בספרי החברה שהם דיווחים כוזבים, כמו למשל עלויות השיפוץ במשרדי החברה בסך כ-12 מיליון שקל שחלק נכבד מהם הוא לשיפוץ בביתו הפרטי של המשיב, ששולם בשיקים של החברה ורשום בספרי החברה כחוב של החברה", אמר עו"ד אולמן. 
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לקחת לו את כל רכושו
  אבי 30/05/2016 11:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לא לוותר שיתחיל מ 0
  סגור
 • מצחיק
  אני 30/05/2016 18:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה זה מאפס? צריך לשבת בכלא 20 שנה לפחות.
  סגור
 • 1.
  עד לאן נגיע? אנחנו חייבים לדאוג לעצמנו, אין מישהו אחר
  שלומי 30/05/2016 11:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מי שהשקיע באדמות חקלאיות שם את כספו על קרן הצבי, אני אישית מצליח לחסוך מידי חודש 5200 שח ולא חושב על סוג השקעה כזו בנדל"ן, אנחנו חייבים לדאוג לעצמנו ולחסוך מידי חודש ומומלץ אף ללמוד את זה (ולא באונברסיטה), אני למדתי ממנטור תותח שבזכותו אני מצליח לחסוך 5200 שח בחודש והגעתי להון עצמי מכובד מאוד! goo.gl/O5aZ0k מומלץ מאוד!
  סגור