: צפו בהדמיות שני מיזמים הנבנים במעגל השני של גוש דן

בכפר סבא מתקדם מיזם תמ"א 38 ראשון המאפשר תוספת של 2 קומות ובראשון לציון יבנו 290 דירות במסגרת פינוי בינוי - צפו בהדמיות
 | 
התחדשות עירונית
מיזמי תמ"א 38 ופינוי בינוי אורכים זמן רב בעקבות סחבת בירוקרטית הכוללת התמודדות מול הוועדות לתכנון ובנייה ומול דיירי הבניינים. אולם ניתן לראות בתקופה האחרונה כי דברים מתחילים לנוע.

לפני כשלושה וחצי חודשים החלה הבנייה במיזם תמ"א 38 בבניין בן 4 קומות ברחוב הכלנית 7 בכפר סבא. הפרויקט הוא הראשון מסוגו בעיר המאפשר הוספת 2 קומות על בניין קיים בהתאם לתמ"א 38 וכן על ידי ניצול אחוזי בנייה קיימים. בימים הקרובים יתחילו בבניית הקומות החדשות, כאשר הדבר היחיד שנותר מבחינת הקומות התחתונות הוא בניית הפיר של המעלית וגרם המדרגות. הפיר וגרם המדרגות מהווים חלק מחיזוק המבנה. לדירות הישנות יתווסף חדר ממ"ד בשטח של 13.5 מ"ר.
רחוב כלנית 7 לפני

האדריכל רון שפיגל המלווה את המיזם מסביר: "התכנון האדריכלי הושפע מהשלבים שישפיעו כמה שפחות על הדיירים שממשיכים להתגורר בדירותיהם, במהלך השיפוץ, וכמובן תוך חשיבה לכדאיות כלכלית לקבלן המבצע אורי חברה לבניין."
רחוב כלנית 7 אחרי

תוך כך, לפני שבוע אישרה הוועדה המחוזית מחוז מרכז תוכנית לפינוי בינוי של של 58 דירות קיימות ברחוב מנחם פוזננסקי שברמת אליהו בראשון לציון.
במקום הדירות הישנות יבנו 290 דירות וגן ציבורי גדול לרווחת דיירי המתחם. בכך, מתקדמת סוף-סוף יציאתו לדרך של פרויקט מגורים גדול בעיר והתחדשות עירונית של המתחם כולו, שיכלול 5 בנייני מגורים בני 14 קומות, מרתפי חניה ושצ"פ בשטח של כשני דונמים.

הפרויקט מקודם ומתנהל על ידי חברת שמשון זליג. מדובר בפרויקט מורכב וייחודי שהחל לפני כ - 12 שנה, שכן, במתחם קיימים מבנים של דירות גן ודירות גג, אשר דייריהם ערכו לאורך השנים תוספות ושינויי בינוי רבים ביחידת הדיור וכל דירה שונה משכנתה. הדבר דורש משא ומתן אישי ופרטני עם כל דייר ודייר. עד כה הגיעה החברה להסכמות והבנות והחתימה למעלה מ- 50% מדיירי המתחם. הקרקע בבעלות המדינה ומנוהלת על ידי מינהל מקרקעי ישראל, אשר גם הוא נתן את הסכמתו לפרויקט. חלק מהדירות במתחם מושכרות לאוכלוסיה פחות מבוססת ומנוהלות על ידי עמידר.

לדברי יונית כספי, מנכ"ל משותף בשמשון זליג, "התכנון של הפרויקט מאפשר לנו להתחיל בבניית בניין אחד מתוך חמשת הבניינים גם אם הושגה הסכמה של דיירי בניין אחד בלבד במתחם, ועל כן, קרוב לוודאי שעם אישור התוכנית ופרסומה למתן תוקף, ניתן יהיה להתחיל את הפרויקט ולצאת לדרך. לחברה חשוב היה כי תמהיל הדירות יהיה מגוון ויכלול, בין היתר, דירות קטנות של שלושה חדרים כדי להבטיח שיינתן מענה גם לזוגות צעירים תושבי ראשון לציון והסביבה וכן דירות 4, 5 חדרים ופנטהאוזים מיוחדים."
רחוב מנחם פוזננסקי ראשון לציון

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות