תנודתיות בתעשיית קרנות הנאמנות - מי מובילה את הגיוסים בנובמבר?

הפדיונות בתעשיית קרנות הנאמנות נמשכים על רקע מגמה מעורבת בשוקי המניות בעולם. אי.בי.אי ואלטשולר שחם ממשיכות לפדות סכומים גדולים בחודש החולף
|
(1)
רפי ניב, מנכ"ל מיטב דש קרנות נאמנות, צילום: רמי זרנגר
הפדיונות בתעשיית קרנות הנאמנות נמשכים בנובמבר על רקע מגמה מעורבת בשוקי המניות בעולם ועליות שערים בשוק המניות בארץ כאשר מדד ת"א 35 עלה ב-2.7%, ה-S&P עלה ב-1% ואילו מדד הנאסד"ק ירד ב-0.5%. 
על פי הערכות, באגרות החוב הממשלתיות נרשמה תשואה שלילית בשיעור של 0.4%, כאשר אגרות החוב הצמודות למדד ירדו ב-0.8% ואגרות החוב השקליות ירדו ב-0.2%. באג"ח הקונצרני המקומי נרשמו ירידות שערים. 
המגייס המוביל בקרנות המסורתיות בחודש נובמבר ממשיך להיות בית ההשקעות מיטב דש שגייס 361 מיליון שקל, ומתחילת השנה גייס 2.1 מיליארד שקל. מיטב דש גם מוביל גם את הגיוסים בקרנות הכספיות עם גיוס של 297 מיליון שקל.
מיד אחריו נמצא בית ההשקעות פסגות שמגדיל גיוסים של 302 מיליון שקל בקרנות המסורתיות בחודש החולף וזאת לאחר גיוס של 7 מיליון שקל באוקטובר האחרון, אם כי מתחילת השנה פדה סכום של כ-1.7 מיליארד שקל - בין הפדיונות הגבוהים ביותר אחרי ילין לפידות ואלומות.
"יש תנודתיות גבוהה בכל סוגי הנכסים – בממשלתי, בקונצרני ובמניות. התנודתיות הזו מייצרת שונות מאוד גבוהה בתשואות של מנהלי השקעות. ובמבט רחב יותר, אפשר לציין כי אחרי שנים של ריבית אפסית, נכנסנו לתקופה של אי וודאות בנוגע לקצב העלאות הריבית. אי הוודאות תגדיל את התנודתיות בשווקים ולכן הגיוני לדרוש תשואות גבוהות יותר באג״חים", מסביר אורן מונטל, סמנכ"ל השקעות בבית ההשקעות פסגות.
"למעשה, בנק ישראל התחיל בתהליך של נורמליזציה בשערי הריבית בישראל בדיוק כפי שקרה בארה"ב בשנים האחרונות. התהליך יימשך ככל שהסביבה הכלכלית תאפשר זאת. בתקופה של העלאת ריבית, יש סיכוי נמוך באג"ח ממשלתי לרווחי הון, ולכן שם המשחק הוא תשואה שוטפת. תשואה שוטפת באג"ח קונצרני בדירוגים סבירים גבוהה מהתשואה השוטפת באג"ח הממשלתי".
בתי ההשקעות שממשיכים לפדות סכומים גדולים בנובמבר הם אי.בי.אי ואלטשולר שחם כמו גם אלומות, סיגמא ואנליסט

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מלך האגחים אמר
  גפריי גונדלך 02/12/2018 19:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבורסות בעולם במידרון למטה דראעאק בשנים הבאות. האטה אף מיתון בארהב כניסה ב2020 אירופה נכנסת כעת ב2019 מקדימה ארהב. האטה בנדלן חריפה להתכונן . המניות במידרון ארוך מטה מטה ...
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות