לפידות גייסה 115 מיליון שקל בריבית 0% - הכיצד?

לפידות הנפיקה אג"ח להמרה בפרמיה נמוכה על מחיר השוק - 13%. המשקיעים קנו בתשואה אפקטיבית 0 בזכות "הסוכרייה" של ההמרה - בפועל מדובר על סוג של הנפקת הון יותר מאשר הנפקת חוב 

|
יעקב לוקסנבורג, צילום: סיוון פראג'

חברת לפידות קפיטל +2.97% לפידות קפיטל 2,426 +2.97% לפידות קפיטל בסיס:2,356 פתיחה:2,356 גבוה:2,448 נמוך:2,400 תמורה:222,928 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , שבשליטת איש העסקים יעקב לוקסנבורג, השלימה את השלב המוסדי בהנפקת סדרת אג"ח חדשה, הניתנת להמרה למניות עם ביקושים בהיקף של 238 מיליון שקל, מתוכם בחרה החברה להיענות להצעות בהיקף של 115 מיליון שקל. המחיר שנקבע במכרז המוסדי הוא 104.1 שקל לכל אג"ח המשקף ריבית אפקטיבית של 0%.

ריבית 0 - הכיצד? אז זהו שיש כאן עיוות קטן. אמנם מדובר על ריבית 0, אבל זה בגלל (או בזכות - תלוי בעיני המתבונן) שמדובר באגרות חוב להמרה שיכולות להפוך למניות. מכיוון שאגרות החוב האלו קרובות למסלול המנייתי - המשקיעים היו מוכנים לשלם עליהן מחיר גבוה יחסית שמתבטא בתשואה אפס. 

סדרת האג"ח החדשה (סדרה 1) ניתנת להמרה למניות החברה, ביחס המרה של 24 ע"נ אגרות חוב למניה, פרמיה של כ-13% ביחס למחיר הנוכחי של מניית לפידות. האג"ח נושאות ריבית של 2% אשר תשולם פעמיים בשנה, כאשר קרן האג"ח תיפרע בתשלום אחד, בסוף שנת 2021.

הנפקת האג"ח הנוכחית משלימה את הגיוס לו זקוקה לפידות לצורך רכישת אפריקה השקעות, וזאת לאחר שאסיפת בעלי האג"ח באפריקה השקעות בחרה בהצעת לפידות כהצעה הזוכה במכרז שקיימו. 

ההצעה של לפידות הסתכמה ב-861 מיליון שקל, מעט גבוהה מההצעה של דמרי, אשר התחרה איתה על במכרז. עסקת הרכישה התנהלה למעשה סביב רכישת דניה סיבוס שמחזיקה ב אפריקה מגורים ועל החוב שלה לבנק דיסקונט, שיעבור לידי הזוכה במכרז.

בסופו של דבר, סוכם כי לפידות תשלם 861.5 מיליון שקל במזומן, כאשר יחד עם המזומן שבקופת החברה ושאר התמורות מנכסים אחרים, הסכום הסופי שיקבלו מחזיקי האג"ח של אפריקה השקעות יעמוד על 1.347 מיליארד שקל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות