מידרוג מספקת 3 סיבות לדאגה בנוגע לקבוצת דלק

מידרוג הותירה דירוג לדלק אך הירידה בשווי מניות הגז יחד עם אי הוודאות בעניין מכירת הפניקס העלו את המינוף
|
(7)
יצחק תשובה, צילום: בוצ'צ'ו

סוכנות דירוג האשראי המקומית מידרוג הותירה אמש את הדירוג של קבוצת דלק A2 באופק יציב, אך ציינה כי בשנה החולפת סיכון האשראי של החברה עלה נוכח עלייה בהיקף החוב - מה שגורר עלייה ביחס המינוף. העלייה במינוף מגיעה בעיקר כתוצאה מההשקעה של באית'קה, על רקע חלוקת דיבידנדים גבוהה מכפי שהוערך והירידה בשווי מניות הגז.

בנוסף, במידרוג מציינים כי הירידה בשווי מניות הגז הובילה לעלייה בשיעור המינוף של דלק העומד על 50% (LTV). "יחס זה עודנו הולם לרמת הדירוג אולם החברה חשופה לתנודתיות המניות, בדגש על האחזקות בתחום האנרגיה. אנו מקנים משקל גבוה למדיניות החברה כפי שהוצגה בפנינו, כי היא תפעל להקטנת החוב הפיננסי במידה מהותית עד לתום שנת 2018 ,זאת גם אם יחול עיכוב במימושים מהותיים, לרבות באמצעות מימוש ניירות ערך סחירים והפחתת דיבידנדים לבעלי המניות, ככל שיידרש, וזאת על מנת לפצות על העלייה ברמת הסיכון של תיק האחזקות כנזכר לעיל ולשמר את רמת הדירוג הנוכחית". במידרוג מציינים כי תנודתיות במניות האנרגיה עשויה להוביל לעלייה ביחס המינוף בטווח שבין 50% ל-55%.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בעניין מכירת חברת הביטוח הפניקס לחברת סריוס (Sirius) במידרוג כותבים כי "קיימים אתגרים במימוש" כאשר העסקה תלויה באישורים, בהם של המפקחת על הביטוח דורית סלינגר.

לגבי ההחזקה בתמר במידרוג כותבים: "מימוש תמר צפוי להתבצע בין 2018 ל-2019 כאשר בתרחיש הבסיס, התזרימים אשר עתידים לנבוע ממכירת תמר צפויים לשרת בין היתר פירעון חובות ברמת דלק קידוחים נוכח מפל קדימויות, תשלום מס, צרכי ההשקעה השוטפים של דלק קידוחים וכן חלוקת רווחים.  כל אלו מביאים להערכתנו לקבלת תזרימים בידי החברה בגין מימוש תמר, המוקדם ביותר בשנת 2019 ובהיקפים של 1.2-1 מיליארד שקל".

הדירוג של דלק מושפע לשלילה מיחס כיסוי ריבית חלש נוכח היקף נמוך של דיבידנדים שוטפים ממוחזקות ביחס לעלויות המימון. במידרוג מניחים כי יחס הכיסוי בין דיבידנדים והכנסות אחרות (ללא מימושים) בניכוי הוצאות הנהלה וכלליות לבין הוצאות המימון צפוי להיות נמוך מ-1 בטווח הזמן הקצר והבינוני, וכי ספקיות הדיבידנד העיקריות תהיינה דלק מערכות, דלק ישראל ודלק רכב וכי היקף הדיבידנד וההכנסות האחרות שיתקבלו (ללא מימושים) יעמוד בטווח שבין 350-300 מיליון שקל בשנה. "הישענות החברה על מימושים פוגמת ביכולת חיזוי המקורות הצפויים לשירות החוב עקב חוסר הוודאות בהתממשותם, אשר תלויה בגורמים אקסוגניים המשפיעים על עיתוי המימושים, היקפם ותנאיהם. מנגד, דירוג החברה נתמך לטובה בגמישות פיננסית גבוהה, המושתתת על מרכיב גבוה של אחזקות סחירות ונכסים פנויים משעבוד וכן על רמת מינוף סבירה. אנו מעריכים כי לחברה קיימת אפשרות גיוס חוב נוסף גם בדלק אנרגיה, נוכח רמת מינוף מתונה. רמת הנזילות של החברה אינה מספקת בהתייחס לתרחיש ללא מימושים, והיא מתבססת בעיקר על מסגרות אשראי חתומות והערכתנו לדיבידנדים ממוחזקות וכן תיק ניירות ערך סחירים".

עוד כותבים במידרוג כי "אופק הדירוג היציב נתמך בהערכתנו כי החברה צפויה להקטין את החוב הפיננסי במידה מהותית בטווח הקצר, באמצעות מימוש נכסים, לרבות מימוש ניירות ערך סחירים והפחתת דיבידנדים לבעלי המניות ככל שיידרש על מנת לשמר את רמת הדירוג".

תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  הסיבה העיקרית לדאגה מחברה היא מי הם בעליה. (ל"ת)
  אפי 09/10/2017 21:34
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור
 • 5.
  איך אומרים אצל תשובה
  טורו 09/10/2017 14:20
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מי שלא גונב לא אוכל
  סגור
 • 4.
  הזדמנות קניה בדלק אם תרד מעט (ל"ת)
  יוני 09/10/2017 13:01
  הגב לתגובה זו
  0 5
  סגור
 • 3.
  דלק קבוצה A2 ואינטרנט זהב A3?
  dw 09/10/2017 11:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אינטרנט זהב הרבה יותר חלשה מדלק קבוצה. אינטרנט זהב צריכה להיות בליגה של אידיבי פיתוח, שזה BBB- הדירוג של דלק קבוצה סביר, בתנאי שיפעלו בנחישות למימוש אחזקות תמר, גם במחירים פחות ממקסימליים.
  סגור
 • 2.
  שטויות
  רו"ח 09/10/2017 10:58
  הגב לתגובה זו
  4 1
  הכותב שכח שמדובר בחברה ששייכת לתשובה....קטן עליו ובלי קשר..אני מאמין בעתיד החברה
  סגור
 • טען עוד
 • זה לא כ"כ קטן
  dw 09/10/2017 11:32
  הגב לתגובה זו
  5 0
  גם לבעל שליטה מבוסס לא יהיה פשוט לתמוך בצרכי המימון של חברה כ"כ גדולה, ובנוסף יש לברנש רקורד של אי תשלום בפירמה קודמת שלו (דלק נדלן). יחד עם זאת, יש לחברה נכסים טובים שאפשר לממש - חברת ביטוח הפניקס ואחזקות בתמר, שאפשר לממש גם במחיר פחות ממקסימלי. דירוג A2 לדלק קבוצה הוא סביר, להבדיל מהדירוג המפרגן יותר מדי של אינטרנט זהב (A3), שצריכה להיות יותר בליגה של אידיבי פיתוח (BBB- )
  סגור
 • 1.
  יתום שלא קיבל החזר הלוואה
  עמך 09/10/2017 10:25
  הגב לתגובה זו
  1 2
  מילים גבוהות....המצפים ספק גדול בהחזר חובות...קשור לטייח?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות