מניית הנדל"ן שמסמנים כעת בווליו בייס, אפסייד של מעל 30%

|
(4)
המלצת 'קנייה'

שי ליפמן מווליו בייס הוציא היום (א') סיקור ראשוני למניית החברה הקנדית סקייליין -1.03% סקייליין 3,183 -1.03% סקייליין בסיס:3,216 פתיחה:3,230 גבוה:3,230 נמוך:3,183 תמורה:18,921 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , שנסחרת בבורסה בתל אביב במדד SEM60. לפימן העניק המלצת 'קנייה' למניה והצמיד מחיר יעד של 37 שקל - המשקף אפסייד נאה של 31% על מחיר השוק.

סקייליין נוסדה בשנת 2000 והונפקה בבורסה בתל אביב במהלך 2014. החברה מתמחה בנדל"ן בתחום המלונאות והאירוח. בשנות פעילותה עד היום, איגדה החברה פורטפוליו של נכסים מניבים וקרקעות בקנדה ובארה"ב (שווי בספרי החברה של כ-520 מיליון דולר קנדי). ליפמן כותב, "אם בעבר חלק גדול מהכנסות של נבע בעיקר מתיירות פנאי, כיום חלק גדול מהכנסות של החברה מהנכסים המלונאים נובע בעיקר מתיירות עסקית וכנסים, דבר שמחזק את הפרופיל העסקי של החברה".

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

לסקייליין יש ארבעה תחומי פעילות: ייזום, פיתוח וניהול פרויקטים בנדל"ן בקנדה, וכן ניהול והשבחת קרקעות; נדל"ן להשקעה והשבחת נכסים מניבים; ניהול של מלונות ואתרי נופש בקנדה; ניהול של מלונות ואתר נופש בארצות הברית

ליפמן: "מתחילת 2016, לאחר שינוי פרסונלי בהנהלת החברה, ולאחר כניסתו לניהול של המנכ"ל החדש, בלייק ליון (בכיר לשעבר בקבוצת הנדל"ן הקנדית ברוקפילד) ביצעה החברה מכירה מסיבית של קרקעות ונכסים בהיקף של 70 מיליון דולר קנדי, כדי להתמקד בנכסים מניבים עם תזרים קבוע על חשבון נכסים יזמיים מה שמחזק את תזרים המזומנים וההון של החברה. מהלך זה משקף את האסטרטגיה של החברה להתמקד בנכסים מניבים ומלונאים ולהקטין משמעותית את מרכיב הקרקעות לפיתוח בפעילות החברה, להערכתנו זה כיוון נכון שמביא את החברה להיות חברה תזרימית יותר עם עוגן חשוב של נכסים מניבים שיתרום ויקל על פעילות הייזום העתידית. להערתנו רמת הסיכון בצפון אמריקה (קנדה וארה"ב), היא בעלת רמת סיכון נמוכה, ועליית ריביות אם תתבצע תשפיע בשוליים על פעילות החברה. לחברה יכולות זיהוי והשבחה של נכסים שבאו לידי ביטוי בפעילותה לאורך השנים (מלון Eduard King ,בטורונטו, ייזום הקמה ומימוש של מלון Pantages ועוד).

הנכסים המניבים העיקריים של החברה:
1 .Deerhurst - אתר נופש בקנדה הכולל 315 חדרי אירוח (101 בבעלות החברה והיתר מנוהלים על ידי החברה) האתר נפרס על כ-3200 דונם וכולל בין היתר אולמות כנסים, מגרשי גולף מסעדות ועוד. על קרקע באתר החלה הקמה ומכירה של 162 יח"ד, מתוכן נמכרו כבר 100 יח"ד. מסירת היח"ד צפויה לקראת סוף 2018.

2 .Horseshoe - אתר סקי גולף ואירוח גם כן בקנדה, כולל 163 חדרי מלון (141 בבעלות החברה והיתר בניהול החברה) האתר מתפרס על כ-890 דונם. מבנה בן 44 יח"ד באתר צפוי להתחיל שיפוץ ברבעון הקרוב, עם השלמת השיפוץ צפויה החברה למכור את יח"ד שלו ולנהל אותו בלבד. שטחי האתר ניתנים לפיתוח בעתיד ולהערכתנו החברה תפעל לממש קרקעות נוספות מהאתר.

3 .Village Mountain Blue – אתר סקי, מלונאות ונופש בקנדה הפעיל לאורך כל השנה, החברה מחזיקה עם שותף (60%) במחצית משטחי המסחר בכפר הנופש ובנוסף מחזיקים בזכויות לבניית 600 יח"ד. באתר זה החברה כבר מכרה קרקעות בהיקף של 21 מילון דולר קנדי שצפויים להתקבל עד סוף 2019.

סקייליין פועלת בנוסף בקליבלנד, אוהיו, ארה"ב. לפי ליפמן, התיירות בעיר זו ענפה בעיקר בשל משחקי ספורט, תערוכות גדולות ופעילות עסקית ענפה.

1. Arcade Regency Hyatt - מלון הכולל 293 חדרים (מנוהל ע"י רשת Hyatt בחוזה עד 2026) קניון של כ-200,4 מ"ר להשכרה ואולמות כנסים, מסעדות ועוד. החברה חידשה חלק מחדרי המלון והחלה בשלב שני של חידוש ושיפוץ של 170 החדרים הנותרים במלון.

2 .Hotel Cleveland Renaissance - החברה מחזיקה בחצי מהמלון הכולל 491 חדרים ו-34 אולמות כנסים בשטח של כ-000,6 מ"ר, וכן חניון צמוד בעל 300 מקומות חנייה. הנכס מנוהל בחוזה ל–20 שנה ע"י חברת אמבריג' (מרשת Marriott). החברה צפויה לשפץ את המלון ולשדרג אותו בשלוש השנים הקרובות.

3 .Valley Bear - אתר סקי בקליפורניה, פעיל בתקופת החורף בעיקר, החברה רכשה את הנכס בסוף 2014 ומאז השקיעה בשיפורים בו כ- 3 מיליון דולר.

ליפמן כותב: "אנו מתחילים לסקר את סקייליין לפי מודל שמרני שלוקח את הנכסים המניבים לפי השווי בספרים ומפחית 40% משווי הקרקעות בספרים בשל הערכה שמימושן יכול להתארך. להערכתנו הנהלת החברה ביצעה מפנה בפעילות ובתוצאות החברה מתחילת 2016, אנו מאמינים כי החזון והאסטרטגיה של החברה יובילו לתוצאות נאות בטווח הבינוני. החברה נסחרת במדד SEM60 בתל אביב, מה שצפוי להגדיל גם את הסחירות היומית במנייה. הניהול המקומי של החברה והצמיחה מובלים להערכתנו בשיקול דעת ואחריות ע"י מנכ"ל החברה, כשהאסטרטגיה של החברה והפיתוח העתידי מיום היווסדה מובל ע"י יכולות הייזום המוכחות של גיל בלוטרייך (מבעלי השליטה במישורים, החברה האם).

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  דוחות כספיים
  גיא לבינטין 01/05/2017 00:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  החברה כ 30% פחות מההון העצמי שלה מה שמאפשר עליית ערך משמעותית, החברה ממונפת בשיעור של 53% המהווים שיעור נמוך יחסית לחברות נדלן אחרות. הבעיה היא שמכפיל הרווח אסטרונומי והתשואה על ההון העצמי אפסית, החברה צריכה לעלות את הרווח הנקי פי חמש על מנת להפוך לאטרקטיבית. נחכה לדוחות ונראה מה יהיה.
  סגור
 • 3.
  במנייה יש אפסייד יפה, אבל האנליזה של ליפמן מאכזבת מאוד
  דניאלה - אחת שמכירה 30/04/2017 19:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  קראתי את האנליזה של לפימן והתאכזבתי. צר לי, אבל לא היה שם שום ערך מוסף. זו אנליזה רדודה ושטחית (לצערי), וחבל שזה מה שפורסם. כשאני קוראת דבר כל כך שטחי אני מרגישה שמזלזלים בי, וזה בהחלט מצער. ליפמן לא מנתח את החברה לעומק, וגם במודל אין התייחסות לתזרים - שזה העיקר. אני חושבת שיש אפסייד, אבל בגלל שאני מכירה היטב את החברה, ולא בגלל האנליזה.
  סגור
 • 2.
  פריירים לא מתים רק מתחלפים
  מבין עניין 30/04/2017 13:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ומי שבפנים צריך לנצל את זה
  סגור
 • 1.
  שי ליפמן
  אהוד 30/04/2017 11:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אותו אנליסט (שי ליפמן) נתן לפני חודשיים המלצה על חברת דוניץ עם אפסייד של 30%. מאז לא רק שהיא לא עלתה, היא התרסקה בקרוב ל- 20%. ביזפורטל מפרסם המלצות של כל מיני אנליסטים בלי שהציבור יודע כמה הפרסומים שלהם רציניים ומה אחוז ההצלחות שלהם. לא הייתי לוקח את חוות הדעת של ליפמן בצורה רצינית.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות