עסקת גולן טלקום בסכנה? אקספון הגישה צו מניעה לבית המשפט כנגד סלקום

אקספון טוענת בצו המניעה כי חברת סלקום הפרה לכאורה את הסכם שיתוף הרשתות שנחתם בין השתיים
 | 
(2)
מיכאל גולן, צילום: יח"צ
חברת אקספון, שבשליטת חזי בצלאל, הגישה הבוקר (א') בקשה לבית המשפט כנגד חברת סלקום להוצאת צו מניעה, לאחר שזו הפרה לכאורה את הסכם שיתוף הרשתות הקיים ביניהן, כאשר חתמה לאחרונה על הסכם שיתוף רשתות עם 'אלקטרה מוצרי צריכה' בד בבד עם רכישת השליטה בגולן טלקום. נזכיר כי מדובר בעסקה שהובילה למהלך עליות גדול במניות הסלולר בבורסה בת"א, מתוך ההערכה שהתחרותיות תפחת ביום שאחרי מכירת גולן טלקום. 
כאמור, הסכם השיתוף בין סלקום לאקספון נחתם כבר לפני למעלה מחצי שנה שעל פיו התחייבו החברות להקים במשותף רשת 'דור 4', אשר תנוהל באמצעות חברה בבעלות ובשליטה משותפת בחלקים שווים. ההסכם קיבל את אישור הממונה על ההגבלים, אך ממתין כבר מעל חצי שנה לאישורו של משרד התקשורת. 
אקספון מצידה טוענת כי הסכם השיתוף בין שתי החברות הינו קריטי ומהווה את הדרך היחידה שבה יכולה אקספון להתחיל בפעילותה כמפעיל סלולר (השישי במספר) בישראל.
באקספון הדגישו כי "החברה אינה מתנגדת לצירופו של שותף לרשת 'דור 4' המשותפת נושא ההתקשרות בינה לבין סלקום, אלא שהיא עומדת על כך כי צירוף כאמור ייעשה על בסיס ההסדרים הקבועים בהסכם שיתוף סלקום-אקספון ותוך שמירה על זכויות אקספון מכוחו. אלא שכפי שעולה מהדיווחים המיידים של אלקטרה וסלקום מיום 3.1.2017, הסכם השיתוף אשר סלקום חתמה עם אלקטרה, נוגד את הסכם שיתוף סלקום-אקספון ומרוקן אותו מתוכן. כמו כן ציינה אקספון כי עשתה את מירב המאמצים כדי להגיע עם סלקום להבנה אשר תמנע את הצורך בנקיטת הליכים משפטיים. לאחר שסלקום דחתה את מאמציה של אקספון והמשיכה בהתנהלותה הכוחנית, אקספון נקטה בהליכים משפטיים נגדה, לרבות בקשה למתן צו מניעה זמני נגד ההשלמה והביצוע של הסכם סלקום-גולן." 
באקספון הסבירו בבקשה לצו המניעה כי "סלקום וגולן טלקום מקיימות מזה זמן רב מערכת יחסים מורכבת במהלכה נעשה נסיון למזג את גולן לתוך סלקום, נסיון אשר נדחה פה אחד גם על ידי הממונה על ההגבלים וגם על ידי משרד התקשורת ונסיון לשיתוף רשת אשר אף הוא לא הושלם. בהמשך, לקראת סוף 2016 סלקום הגישה בקשת פירוק כנגד גולן בגין חובה של גולן לסלקום בסך של כ-600 מליון ש"ח. מערכת היחסים הגיעה לשיאה כאשר, כחודש בלבד לאחר שהוגשה בקשת הפירוק, סלקום הסכימה להלוות לגולן לטובת רכישת השליטה בגולן, סכום של 130 מליון ש"ח, מתוך הסכום הכולל של העסקה בסך של 350 מליון ש"ח, ובכך אפשרה את ביצוע העסקה". 
עוד הוסיפו מאקספון כי "על רקע מערכת היחסים הסבוכה בין סלקום וגולן וההיקף הכספי הכרוך בה, ועל רקע התנהלותה החד צדדית והכוחנית של סלקום, אקספון חוששת שמתכונתו הנוכחית והמפרה של הסכם השיתוף שנחתם בין סלקום ואלקטרה, נועדה כדי לחסום את כניסתה של אקספון לשוק הסלולרי כמתחרה חדשה ומחוללת תחרות או לכל הפחות כדי להכתיב לאקספון כללי משחק חדשים על מנת לוודא שאקספון לא תיכנס לשוק בתנאים שווים והוגנים אשר יאפשרו את התבססותה בשוק הסלולר".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ואיפה הרגולטורית
  הידעוני 29/01/2017 19:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה עוד נדרש כדי שהגברת הנכבדה תתחיל לפעול ותעצור את העסקה המבאישה הזו .
  סגור
 • 1.
  התעוררת? קלטת שסלקום ניצלה אותך רק להלחיץ את גולן? (ל"ת)
  בוקר טוב חזי 29/01/2017 17:57
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות