באקסלנס נשואה ממליצים על חשיפה למניית האם על פני חברות הבת

 | 
מיכל אלשיך, צילום: יח"צ
חברת ' אלקטרה צריכה -0.7% אלקטרה צריכה 5,379 -0.7% אלקטרה צריכה בסיס:5,417 פתיחה:5,417 גבוה:5,433 נמוך:5,201 תמורה:452,104 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ' ריכזה בשבועות האחרונים עניין רב ברקע לרכישת חברת 'גולן טלקום' וכניסתה לשוק הסלולר, דבר שהוביל את המניה למהלך עליות של עשרות אחוזים מאז אותו דיווח. עם זאת, באקסלנס נשואה ברוקראז' מסמנים דווקא את מניית האם - אלקו -0.24% אלקו 9,729 -0.24% אלקו בסיס:9,752 פתיחה:9,722 גבוה:9,771 נמוך:9,702 תמורה:376,257 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:
מיכל אלשיך מאקסלנס נשואה ברוקראז' ממליצה היום על חשיפה לחברת האחזקות אלקו על פני חברות הבת שבשליטתה ואומרת כך: "בשל אפסייד אטרקטיבי של כ-31% במודל ה-NAV הסחיר, גם אם נתחשב שמדובר בחברת אחזקות, מה שמצדיק פער מסוים, להערכתנו מדובר בפער גבוה עבור אלקו המשקף הזדמנות השקעה". כמו-כן "יחס ה-LTV באלקו עומד על 4% בלבד, משמע - חברת האם מתנהלת ללא מינוף, מצב שונה משנים עברו, בהן הייתה החברה מאוד ממונפת. פרוטפוליו החברות, הפיזור והמינוף הנמוך מחזקים את המלצת החשיפה לאלקו כעת על פני חברות הבנות".
בראייה קדימה להמשך השנה הנוכחית צופים באקסלנס כי למרות שאלקטרה תופסת את החלק הגדול ביותר בפרוטפוליו הנכסים של אלקו (כ-53%) דווקא עיקר המיקוד יהיה בהצלחת עסקת גולם טלקום תחת חברת אלקטרה צריכה , המהווה כ-35% מהנכסים. להערתכם "הרציונל לעסקה כולל צפי להתחלת מכירת מכשירי סלולר, ולא רק שירותים, וכן חסכון תפעולי הנובע מהצפי להכנסת עמדות המכירה של גולן תחת רצפת המכירה של אלקטרה צריכה".
עוד מצויין בהמלצה כי מניית אלקו הציגה בשנה האחרונה ביצועי יתר ביחס לקבוצה - בשנה האחרונה עלתה אלקו בכ-92%. מניית אלקטרה עלתה כ-44%, מניית אלקטרה צריכה עלתה 137% ומניית אלקטרה נדל"ן עלתה 4% בלבד. בהמלצה נטען כי "מאז המלצתנו על מניית אלקו בקנייה במרץ 2016 עלתה המניה כ-71% והפער במודל האחזקה (אפסייד) הצטמצם מכ-50% והגיע בימים מסויימים אף ל-15%".
בתוך כך נכתב כי "לאחרונה נפתח פער ומניית אלקו לא הדביקה את הביצועים הכוללים של החברות הבנות – מודל ה-NAV הסחיר לקבוצת אלקו מציג אפסייד של כ-31% בעוד שבחודשים האחרונים היו ימים שבהם האפסייד במודל עמד כאמור על כ-15% בלבד. המשמעות היא שמניית אלקו לא הדביקה באופן מלא את העליות שחלו לאחרונה באופן משוקלל אצל חברות הבנות, בדגש על אלקטרה צריכה שלאחרונה נהנתה מעליות בשל עסקת גולן והודעה על תכנית לרכישה עצמית של מניות בהיקף של כ-60 מליון שקלים (מדובר בהכרזת כוונות ולא בהכרח הודעה מחייבת)".
אלקו הינה חברת אחזקות ופרויקטים הפועלת בתחומי הנדל"ן ומוצרי הצריכה, באמצעות חברות 'בנות' הכוללות את חברת 'אלקטרה', הפועלת בתחום שירותי התשתיות וניהול נדל"ן, את חברת 'אלקטרה נדל"ן' הפועלת בתחום הנדל"ן המסחרי המניב בישראל ובחו"ל, וכן את חברת 'אלקטרה מוצרי צריכה' הפועלת בתחום היבוא והשיווק של מוצרי צריכה חשמליים וכן בפיתוח, יצור והתקנה של מערכות מיזוג אויר ביתי ומסחרי בארץ ובעולם. כאמור, 'אלקטרה צריכה' נכנסה לאחרונה גם לשוק הסלולר לאחר רכישת 'גולן טלקום'.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות