השופט כבוב קבע - שטרום יורשה לטוס היום לשוויץ, וגם לדנקנר יתאפשר לצאת לחו"ל "במקרים חריגים"

השופט כבוב נעתר לבקשת הפרקליטות והוציא צו איסור יציאה מהארץ לנוחי דנקנר ואיתי שטרום ויאפשר זאת במקרים חריגים - אך אין מקום ליציאות תכופות
 | 
(2)
נוחי דנקנר, צילום: לילך צור
בבית המשפט בת"א התקיים הבוקר דיון בעניין תנאי השחרור של נוחי דנקנר ואיתי שטרום לאחר שהורשעו בפרשת הרצת מניות אידיבי. שטרום ביקש לטוס עוד היום לשוויץ ל"נסיעה חשובה" ודנקנר מצידו ביקש אף הוא היתר נסיעה לחו"ל לצורך עסקיו. השופט כבוב קבע לשניהם - צו עיכוב יציאה מהארץ והוסיף כי "ראוי להעביר מסר שעם ההרשעה קיים אינטרס ציבורי בהגבלת תנועותיו של אותו נאשם עד למתן גזר דין בעניינו או עד ריצוי עונשו", אך התיר לשטרום לצאת היום לשוויץ למשך 5 ימים וגם לגבי דנקנר קבע כי במקרים חריגים יתאפשר לו לטוס לחו"ל. 
פרקליטתו של שטרום אמרו במהלך הדיון: "הנסיעה היום בערב של מר שטרום היא בכדי להסתכל לבנקאים שם (בשוויץ) בלבן של העיניים ולהמשיך ולדאוג לקיום העסק ובוודאי לנוכח ההרשעה״.
פרקליטו של דנקנר: "יש חוק במדינת ישראל והוא ברור וחד ואינו משתמע לשני פנים. חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, כל אדם חופשי לצאת מישראל", ועוד אמר כי "התהפכו היוצרות ומשווים לעבירות אינוס של קטין בו האב רצה לשאת תפילות באומן אז עוכבה יציאתו. לא קיימת סבירות כי האשם לא יתייצב לחקירות או יימלט. יש הבדל בין יציאה לחופשה ובין מקרי עבודה או מקרים רפואיים. בפרשת צבי בר הוא נידון ל-11 חודשי מאסר ויצא מספר פעמים לחו"ל. השופט ודאי מבין כי נגיד ערעור והכרעת הדין בעליון תיקח חודשים, וצריך לתת להמשיך לחיות עד אז".
פרקליטו של דנקנר הסביר כי ״דנקנר החל להשיב את החוב ויש לוח זמנים נוקשה עם תשלומים גבוהים. חלק לא מבוטל מהכספים הם מאביו של דנקנר ומרבית עסקיו בחו״ל ומפאת גילו איננו טס. לכן נוחי מנהל עסקיו בחו״ל. לכן יש צורך מעת לעת בנסיעות קצרות לימים ספורים בחו״ל״.
בפרקליטות ביקשו צו איסור יציאה מהארץ בטענה כי לאחר ההרשעה החמורה, חזקת החפות אינה עומדת עוד לדנקנר. בנוסף, ציינו גם כי המדיניות הראויה והנהוגה היא שהמורשע בעבירות חמורות לא ייצא כלל מן הארץ בטרם נגזר עונשו. היום בדיון אמר עו"ד בכר מטעם הפרקליטות כי "שני בסיסים עומדים בטיעון שלא לאפשר יציאה מהארץ והם אמון הציבור במערכת אכיפת החוק והמסר החברתי בכך שיש לאשמים היתר יציאה מהארץ שיש בכך מעין הפחתה משמעות ההרשעה." 
דנקנר הבוקר בבית המשפט: 
לפני קצת יותר משבוע הורשעו דנקנר ושטרום בחמשת סעיפי האישום כנגדם, השופט כבוב אמר באותו הדיון המכריע: "אני מרשיע את הנאשם נוחי דנקנר בכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום. אסכם כי מכלול הראיות בתיק מקים תשתית ראייתית מוצקה ומבוססת, שאמנם מושתתת על ראיות נסיבתיות בעיקר, אך תוך שהן יצרו מארג ברור של תמונה שלמה וכוללת של אשמת דנקנר מעבר לספק סביר. דנקנר פעל באופן מודע לפליליות של מעשיו וכי אלו מהווים נטילת חלק בפעילות שיש בה להשפיע על שער מניית אי.די.בי וזו אף מטרתה העיקרית".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שטרום לא יחזור.
  מוטי 13/07/2016 12:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא הולך לקבל 5 שנים בפועל.
  סגור
 • 1.
  זו בדיחה? הוא בדרך לבית הסוהר (ל"ת)
  דין מיוחד לבעלי ממון 13/07/2016 10:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור