סוחר הנוסטרו טובי פפר נשלח ל-10 חודשי מאסר - כמה קנס ישלם?

הורשע בעברות השפעה בדרכי תרמית על שער נייר ערך ומרמה והפרת אמונים בתאגיד; "לא פעל מתוך תאוות בצע או מתוך כוונת התעשרות"
|
(2)
פשע
בית המשפט המחוזי בת"א הרשיע היום את טובי פפר, סוחר בחברת IBI שירותי בורסה, בעבירות השפעה בדרכי תרמית על שער ומרמה והפרת אמונים בתאגיד.

השופט חאלד כבוב יבל את הסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים טרם הגשת כתב האישום, במסגרתו הודה פפר בעובדות כתב האישום, והטיל על פפר, כמוסכם בין הצדדים, עונש של 10 חודשי מאסר בפועל וכן קנס בסך 200,000 שקל.

פפר הורשע על כך שבין השנים 2010-2008 ביצע פעולות בניירות ערך באמצעות שני חשבונות שהיו בשליטתו, חשבון הנוסטרו של IBI וחשבון פרטי של בן משפחתו. במהלך תקופה זאת ביצע פפר עסקאות עצמיות בין חשבון הנוסטרו לחשבון הפרטי, שהשפיעו על שערי ניירות הערך בהם סחר. פפר ביצע עסקאות אלה במטרה להשיא רווחים חסרי סיכון לחשבון הפרטי של בן משפחתו, תוך הימצאות בניגוד עניינים בין חובותיו ל-IBI בין האינטרס הפרטי של בן משפחתו.

"פפר פעל על מנת לסייע לבן משפחתו בהתמודדות עם מצוקה כלכלית"

ממשרד המשפטים נמסר כי "המדינה טענה בפני בית המשפט כי בבסיס ההסדר עומדת הודאתו המוקדמת של פפר באשמה, שמבטאת לקיחת אחריות והפנמת חומרת המעשים, לצד חסכון משמעותי בזמן ובמשאבים. כמו כן, המדינה לקחה בחשבון שפפר לא פעל מתוך תאוות בצע או מתוך כוונת התעשרות, ושהמעשים נעשו על מנת לסייע לבן משפחתו של פפר בהתמודדות עם מצוקה כלכלית".

בית המשפט קבע כי אלמלא הנסיבות המקלות היה קובע מתחם ענישה של 12-24 חודשים ומטיל קנס גבוה יותר.

התיק נוהל ידי על-ידי עו"ד אבי ארוניס מפרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה) ונחקר על-ידי מחלקת מודיעין, חקירות ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.

ניהל במקביל את החשבון של הגיס שלו

האשם היה סוחר נוסטרו חברת IBI. הוא ניהל במקביל את חשבונו הפרטי של גיסו, במשך שנתיים וחצי ביצע עיסקאות מקבילות בין הנוסטרו לבין חברת IBI.

דפוס הפעולה שבו פעל הנאשם בדרך כלל היה קניה בחשבון הפרטי בשוק, מגורמים אקראיים, ולאחר מכן מכירה לחשבון הנוסטרו בשער גבוה יותר.

סך כל הרווחים מפעילות הנאשם יצרה לחשבון הפרטי רווחים בסך 200,000 שקל, מתוכם 130,000 התקבלו כתוצאה מפעילות בין החשבון הפרטי לבין חשבון הנוסטרו, מתוכם 90,000 התקבלו מעיסקאות נשוא כתב האישום, אלה העיסקאות שהשפיעו על השערים.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כל הכבוד אדון אגוזים (ל"ת)
  מרפס 26/01/2014 21:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  כל הכבוד תפסו את הפושע עכשיו הכל בסדר
  סולט אין פפר 26/01/2014 20:18
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מסכן דג רק'ק אם הוא היה טייקון ומבצע עיסקאות בין החברות הפרטיות לציבוריות ..היה יוצא בלי כלום אבל כשמדובר בדג רקק המערכת מוכיחה שיש לה ביצים...גיבורים הרשות האלה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות