קבוצת נץ בוחנת אפשרות להשתלב בהשקעה באידיבי במסגרת הסדר חוב

חברת ההחזקות מתמודדת על הרכישה לצד משקיעים פוטנציאלים נוספים כמו חברת BGI, דייוויד וולדלר, אדוארדו אלשטיין ואחרים
 | 
(2)
נוחי דנקנר, צילום: יח"צ
קבוצת נץ, בניהולו של צבי איציק, דיווחה שהיא בוחנת אפשרות להיכנס להשקעה בקבוצת אידיבי במסגרת הסדר חוב. חברת ההחזקות פרסמה דיווח באתר המאיה של הבורסה כי "החברה בודקת אפשרות להשתלב בעסקה במסגרת הסדר חוב באידיבי".

קבוצת נץ (לשעבר נץ בונדס) היא חברת החזקות השולטת ב"נץ מלונות", "אלעד גלובל" וב"מנדלסון תשתיות". מניית החברה עלתה מתחילת השנה ב-24% למחיר המשקף לה שווי של 84 מיליון שקל. בעלי השליטה בחברה הם ז'אק אמויאל, טוני אלישע ושלמה אליה.

משקיעים פוטנציאלים נוספים בקבוצת אידיבי הם: חברת BGI - הנמצאת בשליטת אלכסנדר גרנובסקי, דייוויד וולדלר - המייצג קבוצת משקיעים אמריקנית ואדוארדו אלשטיין - יהודי ארגנטינאי שכבר השקיע 25 מיליון דולר באידיבי.

אידיבי אחזקות נקלעה למשבר תזרימי קשה והיא אינה מסוגלת לעמוד בהחזר חובותיה בזמן לנושיה הרבים. החוב הגדול ביותר שלה הוא בגובה של כ-2 מיליארד שקל למחזיקי מקומיים.

{אידיבי אחזקות} היא החברה האם של אידיבי פיתוח, שמניותיה נמחקו מהמסחר בבורסה בשנת 2009. החברות הפרטיות והציבוריות בקצה הפירמידה של דנקנר ממונפות עד השמיים ומתחתן שורה של אחזקות בחברות שונות: כלל , סלקום, מכתשים אגן, נכסים ובניין, שופרסל, קרדיט סוויס, גיוון אימג'ינג, מודיעין ועוד.

קבוצת "תמורות" היא קבוצה מקצועית ונטולת פניות שעניינה הוא ייצוג מחזיקי האג"ח הפרטיים של אי.די.בי ומטרתה להוביל את הליך הסדר החוב המתהווה באי.די.בי. בראש הקבוצה עומדים פרופ' יהודה כהנא, מומחה לביטוח וניהול סיכונים בפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א וראש מכון אקירוב לעסקים ולסביבה, יואב להמן, לשעבר המפקח על הבנקים, "ח אדיר ענבר, סגן נשיא לשכת רואי החשבון, אלי רונן, לשעבר מנכ"ל משרד התשתיות ויו"ר מקורות ורו"ח טל כהן.

קבוצת המשקיעים "תמורות" מנסה להצטרף לנציגות האג"ח
קבוצת משקיעים שהתארגנה תחת השם "תמורות" קוראת למנות הנהלה חלופית. לאידיבי. עד כה איגדה הקבוצה משקיעים פרטיים המחזיקים יחדיו למעלה מ-130 מיליון שקל באג"ח של אידיבי אחזקות.

לפני שבוע התקיימה פגישה של ראשי הקבוצה, בליווי עו"ד יוסי שם-טוב, המייצג את הקבוצה, עם כל הנאמנים, עו"ד נועם שרון ואייל גבאי. הוסכם שבכפוף להוצאת פניה רשמית והצגת ייפוי הכוח שיש לקבוצה, המעידים על סך הערך הנקוב אותו מאגדת החברה, יצורף נציג של קבוצת תמורות לנציגות (ישבו עם ערמוני ואקסלנס). בכך בעצם יוקנה לבעלי האג"ח הפרטיים כוח רב וזכות וטו.

הבוקר דיווחה אידיבי אחזקות על מינוי של רו"ח אדיר ענבר, סגן נשיא לשכת רואי החשבון לנציגות.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חיזוק של נציגות האג"ח
  אחד 07/08/2013 13:12
  הגב לתגובה זו
  2 0
  נציגות אי.די.בי אחזקות מתחזקת בחבר נוסף: רו"ח אידור ענבר מתמורות
  סגור
 • 1.
  דנקנר
  huxh 07/08/2013 12:19
  הגב לתגובה זו
  1 2
  מספיק לתעתע כל יום מצהיר על משקיע חדש ובפועל אין ולא כלום.דנקנר ומשפחתו גוזלים משכורות ושער המניה יורד .המשקיעים מאבדים את כספם .
  סגור