הבנקים מתייצבים לצד דנקנר: מוכנים לדחות את חובות IDB פיתוח

הבנקים צפויים להציג חזית אחידה בביהמ"ש נגד המתווה המשותף של הנציגויות ולהציע לפרוס את חובות פיתוח בתמורה לפיצוי הולם
 |  (5)
נוחי דנקנר, צילום: בוצ'אצ'ו
הבנקים הישראלים והזרים מגבשים חזית אחידה ומעניקים רוח גבית ותמיכה במתווה ההסדר המשופר של נוחי דנקנר. הבוקר (א') התקיימה הפגישה המשותפת של הבנקים ובסופה הוסכם על התנגדות למהלך המשותף שנקטו נציגויות האג"ח ב{אידיבי אחזקות} ובאידיבי פיתוח, ותמיכה בהצעתו של דנקנר.

הבנקים מעדיפים כי נוחי דנקנר ימשיך להיות בעל השליטה בחברת ההחזקות, ומתכוונים להציע, במסגרת הדין בביהמ"ש שייערך ביום חמישי הקרוב, לנושי אידיבי פיתוח לאפשר דחייה בלוחות הסילוקין של פירעונות חובותיה על מנת שחברת ההחזקות תוכל להתנהל בצורה טובה יותר ולשרת את חובותיה למחזיקי האג"ח.

הבנקים הבהירו במסגרת הפגישה כי לא יהיה מחילה על שום סכום מסך החובות של החברות בשליטת דנקנר, אלא דחייה של התשלומים בלבד בתמורה לפיצוי הולם מצד אידיבי פיתוח. הבנקים התנגדו בכל תוקף להוספת נושים נוספים לאידיבי פיתוח בדמותם של נושי אידיבי אחזקות, וציינו כי אין להכביד על מצבת החובות הגדולה ממילא של אידיבי פיתוח.

נציין כי לאידיבי פיתוח חוב לשישה בנקים- הפועלים, לאומי, דיסקונט, מזרחי טפחות והבנקים הזרים BNP PARIBAS ו-HSBC, אשר מסתכם לכ-1.7 מיליארד שקל. הבנקים הגיעו להסכמות אופרטיביות במטרה להביא לדחייה מסודרת ומהירה של התשלומים, זאת על מנת לשפר את הנזילות ובמידת הצורך גם לגייס הון נוסף.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  עוזרים למי שכשל מכשילים את מי שהצליח, דנקנר מול וולדמן
  תיאטרון האבסורד 02/06/2013 18:56
  הגב לתגובה זו
  0 1
  דנקנר לא מייצר אלא בנה בלון מכספי הציבור, אותו רוצים להשאיר בכל תפקידיו, והם יותר משניים? את וולדמן שחברתו מייצרת ואינה בועה רוצים להדיח מאחד משני תפקידיו? יש כאן עיוות גדול!
  סגור
 • 3.
  הם עוזרים לאחד משלהם לא אכפת שהוא מנהל כושל שמביא הפסדי (ל"ת)
  מה השתנה 02/06/2013 18:17
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 2.
  פדיון ביוני
  המלש 02/06/2013 15:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בחשבונות בעלי אגח אידיבי אחזקות ה' ואולי גם אחרים יש הכנסה לקבל .ז.א. שכסף יכנס לחשבון ביום התשלום כפי שרשום בבורסה לגבי יום ה- X ויום הפדיון. אך כל הזמן טוענים שאין כסף בקופת אידיבי. אז מה נכון יכנס כסף כדין לבעלי האגח או שזו פרוצדורה רגילה לרישום גם אם אין כסף. אודה למי שיודע מה קורה ומשיב.
  סגור
 • זו פרוצדורה רגילה
  dork 02/06/2013 16:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין להסיק מכך דבר
  סגור
 • 1.
  הבנקים ידחו חובות בתנאי שבעלי האג"ח ידחו
  משקיע 02/06/2013 15:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בעלי האג"ח מחו"ל לא יסכימו לדחות חובות
  סגור