פועלים זוכה לדירוג +AA/יציב תוך אזהרה ממהמורות בענף הנדל"ן

תחזית הדירוג היציבה של S&P מעלות משקפת את הערכתה כי הפרופיל העסקי והפיננסי של הבנק לא יפגע באופן מהותי בטווח של 18-24 החודשים הקרובים.
 |  (3)
מעמד מוביל בשוק
בנק ה פועלים -0.87% פועלים 2,734 -0.87% פועלים בסיס:2,758 פתיחה:2,758 גבוה:2,758 נמוך:2,717 תמורה:48,521,077 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: זוכה היום לאשרור מסוכנות דירוג האשראי S&P מעלות שמותירה את דירוג הבנק הגדול בישראל +AA/ יציב, בדומה לדירוג שניתן לבנק שבשליטת שרי אריסון ובניהולו של ציון קינן בחודש דצמבר האחרון.

"תחזית הדירוג היציבה משקפת את הערכתנו כי הפרופיל העסקי והפיננסי של הבנק לא יפגע באופן מהותי בטווח של 18-24 החודשים הקרובים, זאת למרות מהמורות אפשריות בכלכלה, ובפרט האטה בסקטור הנדל"ן למגורים ולחץ על יכולת הפירעון של תאגידים מקומיים גדולים".

האנליסטים מציינים 3 חוזקות של בנק פועלים: מעמד מוביל בשוק הישראלי, בסיס מקורות מגוון אשר תומך בנזילות יציבה וסביבה תפעולית יציבה באופן יחסי. ומציינים גם 3 נקודות חולשה של הבנק: ריכוזיות אשראי גבוהה העלולה לפגוע באיכות הנכסים, רמות רווחיות והון בינוניות ואפשרויות צמיחה מוגבלות.

בסוכנות הדירוג מדגישים כי פעולת דירוג שלילית עלולה להתרחש בשל "התדרדרות מהותית בתנאי הכלכלה הישראלית בעקבות חוסר היציבות בכלכלות אירופה וארה"ב ובעקבות התדרדרות חמורה במצב הפוליטי המקומי, אשר יובילו לשחיקה ברווחיות הבנק שתגרור ירידה ממושכת ביחס
ה-risk adjusted ratio) RAC) לרמה של מתחת ל-5%".

בנוסף, "בהתחשב בריכוזיות האשראי הגבוהה בתיק האשראי של הבנק, שחיקה ביכולת החזר החוב של קבוצות הלווים הגדולות, שהנה חמורה מזו שחזינו, אשר תוביל להפסדי אשראי חריגים בבנק תוביל לפעולת דירוג שלילית".

מנגד, "פעולת דירוג חיובית, למרות שאינה נראית סבירה בעתיד הקרוב, יכולה להתרחש במידה ויחול שיפור בכלכלה המקומית אשר יוביל
לירידה בחששות מהרעה באיכות האשראי, במידה ותחול ירידה מהותית ברמות הריכוזיות בתיק הלווים, או במידה ותחול עלייה ביחס ה-RAC ( לפני התאמות) לרמה של מעל 7%".

השיקולים העיקריים לדירוג לבנק הפועלים מבוססים על הערכת סיכון התעשייה הבנקאית בישראל ברמה של '4' יחד עם הערכות סוכנות הדירוג למעמדו העסקי של הבנק כ'חזק', הרווחיות וההון כ'בינוני', פרופיל הסיכון כ'הולם', מימון ממוצע ונזילות כ'הולם'.

"אנו מעריכים את בנק הפועלים כתאגיד בעל חשיבות מערכתית למערכת הפיננסית הישראלית. בנוסף אנו מעריכים כי ממשלת ישראל תתמוך במערכת הפיננסית במידת הצורך לאור זאת, הדירוג של הפועלים משקף את הערכתנו כי הוא ייתמך ע"י המדינה במידת הצורך".

ב-S&P מעלות צופים יציבות במבנה ההנהלה של הבנק ב-12-24 החודשים הקרובים, לאחר תקופה של תחלופה מתמשכת בהנהלה הבכירה
ודירקטוריון הבנק במהלך השנים האחרונות.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שתציל את הבנק (ל"ת)
  סומכים על הממשלה 05/07/2012 14:04
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • שביבי יעשה קומבינה ויציל אותם מקריסה בעקבות בועת נדלן (ל"ת)
  שסב 05/07/2012 15:02
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 1.
  מנכל מצויין (ל"ת)
  כל הכבוד לציון 05/07/2012 14:04
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור