"אנחנו ממליצים להגדיל החזקות במזרחי טפחות בתמחור הנוכחי"

מאיר סלייטר, אנליסט הבנקים של דש ברוקראז', מתרשם מתוצאות בנק מזרחי טפחות לרבעון. "בשורה התחתונה מדובר בדוח טוב אשר ממשיך את המגמה מהרבעונים הקודמים"
 | 
יעקב פרי ואלי יונס (צילום: יוני רייף)
האנליסטים ממשיכים לבטא את העדפתם לבנק מזרחי טפחות +0.66% מזרחי טפחות 8,355 +0.66% מזרחי טפחות בסיס:8,300 פתיחה:8,233 גבוה:8,428 נמוך:8,231 תמורה:23,930,054 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: אשר דיווח על תוצאותיו הבוקר. "בשורה התחתונה מדובר בדוח טוב אשר ממשיך את המגמה מהרבעונים הקודמים. הבנק מוכיח פעם נוספת ולאורך זמן את היציבות בפעילות שלו ובתוצאות", מסכם את התוצאות מאיר סלייטר, הבנקים של דש ברוקראז'.

רווחי מזרחי הסתכמו ברבעון הראשון ב- 251 מיליון שקלים, המשקפים להון של 13.6%, "מעט מעל לצפי שעמד על 13.1%", כותבים בדש. ההפרשה להפסדי אשראי הסתכמה ב- 67 מיליון שקלים, 0.22% מהאשראי לציבור, דומה לצפי שעמד על 0.23%.

מנגד מצויין כי "ההכנסות שאינן מריבית סיפקו את השורה החלשה בדוח, עם ירידה של 10.5%. מרבית הירידה נבעה מירידה בעמלות, אשר נבעה לדברי הבנק מירידה במחזורי המסחר בשוק ההון. לזכות מזרחי טפחות יאמר שהבנק הצליח לקזז לחלוטין את הירידה בעמלות באמצעות הצמיחת בהכנסות הריבית, מהלך שעלול שלא להספיק עבור יתר הבנקים. יתרה מזאת, ברבעון השני מחזורי המסחר התכווצו עוד, והבנקים צפויים לסבול מהמגמה גם בהמשך".

האשראי לציבור ברוטו צמח ברבעון ב- 0.9% בלבד לעומת צמיחה של 1.4% ברבעון הקודם וצמיחה של 9.5% בשנת 2011. מנוע הצמיחה העיקרי ממשיך להיות המשכנתאות שרשמו גידול של 2.1%% ברבעון. האשראי לענפים הקמעונאיים גדל ב- 1.8% לעומת קיטון בכל הענפים העסקיים. "הבנק ממשיך במגמת הבלימה באשראי העסקי והטייתו לטובת האשראי הקמעונאי", כותבים בדש.

הלימות הון הליבה עומדת נכון לסוף הרבעון על 7.94% לעומת 7.77% בסוף 2011. הון הליבה צמח ב- 3.6% ונכסי הסיכון גדלו ב- 1.5%. "הבנק לא מוותר על הצמיחה ועל הרווחיות על אף הצורך להגדיל את הלימות ההון".

"הבנק מייצר רווח מייצג סביב המיליארד שקלים בשנה, המשקפים תשואה להון של 12.5%. הבנק נסחר הבוקר במכפיל הון של 0.89. במילים פשוטות, אנו ממליצים להגדיל את ההחזקה במזרחי בתמחור הנוכחי", כך לפי סלייטר.

פסגות: "התוצאות סבירות"

טרנס קלינגמן, אנליסט הבנקים של פסגות פחות נלהב מתוצאות הבנק: "בנק מזרחי טפחות הציג דו"ח סביר; שורה תחתונה: תוצאות הרבעון תומכות בהמלצת ה'קנייה'. שיעור ההפרשות להפסדי האשראי יכול להגיע עד כ-45 נ.ב. (יותר מכפול מהרמה הנוכחית) והתשואה על ההון עדיין תהיה גבוהה מ-12% (כאשר מחיר היעד שלנו מניח תשואה מייצגת על ההון של 12.3%)".

"אולם, תוצאות המגזר העסקי יחסית חלשות ובמידה שהבנק יחליט על תוכנית של צמיחה אגרסיבית בתחום זה (כרגע ההנהלה ביחד עם הדירקטוריון דנים באפשרות) המשקיעים עשויים לדרוש גבוהה יותר", מציינים בפסגות.

אקסלנס: "ממשיכים להמליץ בחום"

מיכה גולדברג, אנליסט הבנקים באקסלנס ברוקראז' התייחס לתוצאות: "החשיפה הבלתי קיימת של הבנק לאירופה מצדיקות על ההון. אין הרבה בנקים בעולם היום שיודעים לייצר תשואה דו-ספרתית להון ונסחרים ברמות המכפילים הללו. אנחנו ממשיכים להמליץ בחום".

מה צפוי לנו בעתיד? "האטה בגידול האשראי, אם האטה גדולה יותר (עד כדי עצירה מוחלטת) בסקטור העסקי, צמיחה איטית באשראי הצרכני, והתאוששות באשראי למשכנתאות. לא כל הבנקים יגדילו אשראי: בנק לאומי ובנק דיסקונט כנראה יהיו פחות נדיבים ביחס למזרחי ולפועלים". באשר לחלוקת דיבידנדים בבנק נכתב כי "עדיין אין דיבידנדים, אך יש המשך גידול בהלימות הון. אל תצפו להודעות על חזרה לחלוקה לפני מחצית השנייה של השנה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה