הצניחה בשופרסל לא הותירה ברירה - דסק"ש בוחנת הפחתת השווי בספרים

בדסק"ש מסבירים כי ההפחתה נובעת מהפער בין השווי בשוק לשווי בספרים. השווי של שופרסל בספרי דסק"ש עומד על 2.08 מיליארד שקל, השווי בשוק - 1.42 מיליארד שקל. הפער: 660 מיליון שקל
 | 
(3)
נוחי דנקנר
הפחתות השווי בקבוצת IDB נמשכות. היום דיווחה דיסקונט השקעות 0% דיסקונט השק 570 0% דיסקונט השקעות בסיס:570 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: כי היא צפויה לבצע הפחתה בשווי של חברת שופרסל, זאת כחלק מהיערכותה לפרסום הדוחות הכספיים לשנת 2011.

הפחתת השווי נובעת מהתמשכות הפער השלילי בין שווי השוק של השקעתה של החברה בשופרסל לבין ערכה בספרי דיסקונט השקעות. הערכות השווי מתבצעת על ידי מעריך שווי בלתי תלוי. חברת שופרסל, רשת הקמעונאות הגדולה בישראל נמצאת בשליטתה של חברת דיסקונט השקעות בשיעור של 46%.

נזכיר כי בתחילת 2010, רשמה דיסקונט השקעות רווח הון עצום של 1.2 מיליארד שקל, זאת כחלק מעסקה לרכישת 8.3% ממניות רשת הקמעונאות באמצעות הצעת הרכש. רווח הון העצום סייע לדסק"ש לחלק דיבידנדים גדולים בשנה זו בשל הרווחים החשבונאיים.

המחיקה הנוכחית צפויה לבוא לידי ביטוי ברישום הפסד בתוצאות הרבעון הרביעי של השנה. המחיקה מצטרפת להפחתות נוספות שביצעה הקבוצה בשנה החולפת כשהמרכזית שבהן הייתה הפחתה של שווי הקרקע בלאס ווגאס, וירידת שווי ההשקעה של הקבוצה בבנק קרדיט סוויס.

נכון לסוף ספטמבר רשומה חברת שופרסל בספרי דסק"ש לפי שווי של 2.08 מיליארד שקל. שווי השוק של ההחזקה של דסק"ש במניות כור בהתאם למחיר השוק הסתכם בכ-1.42 מיליארד שקל. המשמעות היא שדסק"ש עשויה לבצע הפחתה בשווי של שופרסל בהיקף של עד 660 מיליון שקל.

השנה החולפת הייתה לא פשוטה עבור מניית שופרסל, שאיבדה כ-30% מערכה. הירידה באה על רקע המחאה החברתית אשר גרמה לרשת הקמעונאות להגביר את המבצעים בחנויות, דבר אשר שחק את הרווחים של החברה.

מידרוג בוחנת את הדירוג

בתוך כך, המיזוג המתגבש בקבוצת IDB בין דיסקונט השקעות 0% דיסקונט השק 570 0% דיסקונט השקעות בסיס:570 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: לבין חברת הבת {כור} גרם לסוכנות הדירוג מידרוג לבחון את ההשלכות של העסקה על דירוג החוב של החברות.

דירוג החוב של חברת דסק"ש עומד היום על A1 עם אופק שלילי. סך החוב המדורג מסתכם ב-5.4 מיליארד שקל. מנגד, דירוג החוב של חברת כור נמוך בדרגה אחת (A2) והוא עם אופק יציב. סך הדירוג מסתכם ב-2.05 מיליארד שקל.

במסגרת המיזוג המתגבש עשויה דסק"ש לרכוש את החזקות הציבור בחברת כור, בהתאם למחיר אשר ייקבע על פי הערכת שווי לחברה. בקבוצת IDB העריכו כי המיזוג בין שתי החברות יושלם עד סוף הרבעון השני של שנת 2012.

בקבוצת IDB רוצים לשים את היד על קופת המזומנים הדשנה של חברת כור ולכן בדסק"ש נדרשים גם לקבל את הסכמתם של מחזיקי האג"ח של כור כדי להחליף את החוב שבידם לחוב של קבוצת IDB.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מישהו יכול להסביר מה המהלך הזה יעשה למניה?
  משקיע 20/02/2012 11:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מישהו יכול להסביר מה המהלך הזה יעשה למניה החבוטה של שופרסל?
  סגור
 • 2.
  תפביקו לבכות ןתורידו את משכורות העתק
  נילי 20/02/2012 11:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  והבונוסים לבכירים. כך יהיה לכם ברכה בהכנסות ויהיה לכם גם מה להציג במאזנים בתור הרווחים . מספיק עם השחיתותיות !
  סגור
 • 1.
  לא נורא נשר תפצה במחירי המלט המופרזים (ל"ת)
  צחי 20/02/2012 10:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור