הלמן-אלדובי פנו לרשות, חשש שמימן הבריח נכסים ב-20 מיליון ד' לחו"ל

קבוצת הלמן-אלדובי פנתה לרשות ניירות ערך בבקשה שהרשות תתערב ותבחן את התנהלותה של חברת אמפל ואי עמידתה בהחזר החוב שלה
 | 
(7)
יוסי מימן
קבוצת הלמן-אלדובי פנתה לרשות ניירות ערך בבקשה שהרשות תתערב ותבחן את התנהלותה של חברת {אמפל אמריקן} ואי עמידתה בהחזר החוב שלה. בקבוצה ביקשו מהרשות לחקור את החשש להברחת נכסים בשווי 20 מיליון דולר מאמפל לטובת הנמצאת בבעלותו של בעל השליטה באמפל, יוסי מימן. זאת באמצעות לקיחת הלוואה הניתנת להמרה בזכויות בפרויקט האתנול של חברת "מרחב" בקולומביה. בקבוצה טוענים כי ההלוואה, שנלקחה בשנת 2007 לא נפרעה עד היום.

בקבוצה טוענים כי בדיווחי אמפל לא הוזכר אישור עסקת בעלי השליטה (הסכם ההלוואה). "למעשה, ההלוואה המדוברת הוזכרה בכל דוח שנתי בפסקה אחת, המתארת את היקף ההלוואה ואת הזכות להמירה בזכויות בפרויקט האתנול. בדוחות החברה ליום 30 בספטמבר 2011, שוב הוזכרה ההלוואה אשר, נכון לאותו היום, לא הומרה" אומרים בקבוצה.

בהלמן-אלדובי מבקשים מהרשות לבדוק האם הדיווחים התקשורתיים ולפיהם ההלוואה הומרה לזכויות בפרויקט האתנול, אכן התבצעה בפועל, ואם כן לבדוק מדוע החברה לא ציינה זאת בדיווחיה, ואיך דבר זה עומד בכפיפה אחת עם אי עמידתה של אמפל בהתחייבויותיה מול מחזיקי איגרות החוב שלה.

בפניה לרשות ני"ע טוענים בהלמן-אלדובי כי לא יעלה על הדעת מצב בו חברה אשר הודיעה באופן חד צדדי על הפסקת התשלומים למחזיקי אגרות החוב, לא תדרוש פירעון הלוואות אשר העמידה לחברה פרטית בבעלות בעל השליטה בה, הלוואות המגובות בערבות אישית של בעל השליטה בה.

בנוסף, הם מציינים כי במהלך השבועות האחרונים הקבוצה פנתה מספר פעמים לחברת אמפל , לנציגות בעלי החוב ולנאמנים בטענה כי כחברת החזקות, לאמפל אין ערך מוסף למשקיעים וכי ככזו היא גורמת לבזבוז כספי המחזיקים, בעיקר לנוכח הוצאות התפעול אשר נאמדו בסכום של כמיליון שקל לשבוע. בנוסף, החברה לא הציגה כל ראיה כי אין לה מקורות מימון אחרים לתשלום החוב במועדו.

הקבוצה טוענת עוד כי נכון לכתיבת שורות אלה, היא טרם קיבלה את התייחסותם של מי מהגורמים הללו, או של חברי אמפל לא לנושא פירוק חברת ההחזקות ולא לנושא ההלוואה שנתנה אמפל למרחב. כמו כן, בקבוצה אומרים כי לאור התנהלות חברי דירקטוריון אמפל ואי דרישתם להחזר ההלוואה, יש לבדוק האם הם או נושאי המשרה בחברה נגועים בניגוד עניינים לגבי החזר הכספים שהלוו לבעל השליטה.

בקבוצה מבקשים מרשות ני"ע, כגורם המפקח, להתערב בנושא התנהלותה של אמפל ובעיקר בנושא ההלוואה שניתנה וטרם הוחזרה היות וכל מחיקה של כספים המגיעים לאמפל, נעשית על חשבונם של המחזיקים באג"ח של החברה.

תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  אירית אילוז מנהלת כספים מאוד יצירתית......... (ל"ת)
  אילוזיה מבית אילוז 08/02/2012 23:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  הדירקטורים בקבוצה הם בסך הכל שפוטים של
  מה זה ומי זה דירקטור 08/02/2012 15:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבעלים.כל המשקל שנתן לדירקטורים מבוסס על אויר חם , הם פועלים אך ורק לטובת בעל הענין, אין שום אכיפה או דרישה מהרשויות שינהגו אחרת.זה המצב ברוב הגופים.
  סגור
 • 5.
  אג" ח של אמפל
  יוסי 08/02/2012 15:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין אמון בהנהלת החברה. פרוק זו האפשרות העדיפה כדי להציל את מה שניתן . אין לאשר למימן דחייה בפרעון האג" ח אשר תאפשר לחברה להמשיך לשרוף מזומנים.
  סגור
 • 4.
  בקצב הזה של התספורות ,גם חברות המדורגות גבוה
  נילי 08/02/2012 14:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא יכבדו את חובן ! והכל בגלל מה ? בגלל ההפקרות הקיימת כאן בארץ הקשורים לחוקי הנפקת האגח" ים. כל דיכפין יתה ויגזול מהציבור? אני פונה לבנק ישראל: מדוע כאשר אזרח מסכן לא עומד בפרעון הצ' קים שלו אתם מכניסים אותו לרשימה השחורה ופוסלים אותו ואת זהותו לכמה שנים ? מדוע אינכם עושים אותו הדבר לגבי הטייקונים הה ?
  סגור
 • 3.
  לכל התמימים
  התמים 08/02/2012 14:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איך אתם חושבים שאנשים כמו תשובה או מימן או טובים אחרים יעשו את המיליארדים שלהם ? חשבתם שקיים יש מאין ? רק חבל שהשלטון בארץ עוזר להם לבצע את הפשעים שלהם כמו תספורת של מר תשובה. לפעמים אני חושב אולי ידם של אנשי השלטון בדבר ?
  סגור
 • 2.
  ללכת על הדירקטורים
  אנונימי 08/02/2012 13:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פעם אחת תביעה אישית נגד הדירקטורים . צריך מישהוא אמיץ בין המוסדיים ואני קורא להחמן אלדובי למלא את הוואקום הזה
  סגור
 • 1.
  אי החזרת חוב
  משה 08/02/2012 12:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ליוסי מימן אני מאחל לך שכל הכסף שנשאר לך מכל הגניבות שגנבת לקשישים, לאלמנות, וליתומים שתבזבז אותו בבתי חולים, וביתרופות אמן.
  סגור