מעלות מוציאה מרשימת המעקב אך מידרוג עדיין צופה אופק שלילי

אתמול פורסם שדסק"ש נערכת לגיוס כ-300 מ' ש'. "להערכתנו הקב' תשמור על נזילות מספקת ותמשיך להקטין את המינוף", כותבים במעלות. במדרוג סבורים כי "האסטרטגיה להקטנת מינוף טרם באה לידי ביטוי"
 | 
(3)
נוחי דנקנר
חברת דיסקונט השקעות -0.4% דיסקונט השק 567.7 -0.4% דיסקונט השקעות בסיס:570 פתיחה:577.9 גבוה:579 נמוך:560.1 תמורה:409,602 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ("דסק"ש") הודיעה אתמול כי החלה לפעול לקראת אפשרות של גיוס סכום כולל של עד כ-300 מיליון שקלים בהנפקת אגרות חוב מסדרה ח' ו/או סדרה ט' לציבור בזמן הקרוב בדרך של הרחבת סדרה במסגרת של הצעתן לציבור. סוכנויות הדירוג מצידן חלוקות בהערכתן את אופק דירוג החוב של חברת ההחזקות.

חברת הדירוג מעלות העניקה היום (ה') דירוג 'ilA-' להרחבת סדרות ח' ו/או ט' של דסק"ש בסך של עד 500 מיליון שקלים ע.נ. אגרות החוב שיונפקו למטרת מחזור חוב וחברת מדרוג העניקה דירוג A1 עם לכל סדרות האג"ח. באשר לאופק הדירוג במעלות הוציאו את החברה מרשימת המעקב וצופים תחזית דירוג יציבה בעת שבמדרוג האופק הוא שלילי.

"השלמת עסקת מכתשים אגן שיפרה את הנזילות של הקבוצה והגדילה את המרווח מול ההתניות הפיננסיות. המינוף המצרפי של הקבוצה קטן לכ- 70% כיום, לעומת 82% לפני כחודש, כתוצאה ממכירת נכסים ועלייה בשווי השוק של חלק ניכר מנכסי הפורטפוליו", מנמקים במעלות.

"תחזית הדירוג היציבה משקפת את הערכתנו שהקבוצה תמשיך לשמור על נזילות מספקת ותמשיך במאמציה להפחית את רמת החוב ולהקטין את המינוף", מוסיפים עוד במעלות.

חברת מדרוג מציינת כי למרות שסלקום ושופרסל "נותרו חברות מובילות בתחומן בשוק הישראלי, בעלות נתחי שוק משמעותיים, פיזור עסקי רחב, תזרימי מזומנים תפעוליים חזקים ופרופיל סיכון אשראי חזק יחסית", עדיין "בשנה החולפת חלה שחיקה במיצוב העסקי והפיננסי של האחזקות סלקום ושופרסל, על רקע הרעה בסביבה העסקית".

בין הגורמים הממתנים את ההתפתחויות השליליות מציינים במדרוג כי יש למנות את השלמת עסקת מכתשים אגן ואת עסקת בניין HSBC - אשר חיזקו במידה רבה את הנזילות של החברה הבת כור (70.1%). "אנו מעריכים את רמת הנזילות של דסק"ש כסבירה בהסתמך על יתרות נזילות משמעותיות שהחברה מותירה לאורך זמן".

מדרוג סבורים כי אסטרטגיה להקטנת מינוף טרם באה לידי ביטוי ובבחינת הדירוג, ציינה כי תעקוב אחר השקעות מהותיות נוספות שתבצע החברה במעריב (62.7%) "הנחשבת בעינינו כהשקעה בעלת סיכון עסקי גבוה", וכן אחר מהלכי ההבראה של מעריב. "מהלכים משמעותיים של ארגון מחדש, שיובילו לקיטון המינוף ושיפור הנזילות, גם ברמת דסק"ש, עשויים להוביל לבחינת ייצוב הדירוג", כותבים עוד במדרוג.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  חוסר אחריות של מעלות (ל"ת)
  החברה במצב קשה 26/01/2012 12:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  אני עם מדרוג (ל"ת)
  חזי 26/01/2012 12:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  סכנת נפשות, כשחברה מוכנה לגייס בתשואה מעל 10% (ל"ת)
  א 26/01/2012 12:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור