רפורמת המדדים בבורסה: למי יזרום כסף על חשבון המניות הגדולות?

גלעד גרומר, מנהל שיווק ולקוחות במנורה מבטחים, על הרפורמה שצפויה להזרים כסף למניות המידקאפ
 | 
גלעד גרומר, צילום: יח"צ
בשבועות האחרונים נערכת הבורסה לאחד השינויים הדרמטיים ביותר שהתרחשו כאן בנושא המדדים, ונראה שגם המשקיעים יכולים להתחיל להיערך למהפכה הצפויה אשר תתרחש, ככל הנראה, לקראת סוף השנה. המדדים החדשים יכילו מגבלות חדשות על משקל מקסימלי של נייר במדד, כך שהמשמעות היא יציאת כסף ממניות ה-Large Cap, דוגמת הפארמה והבנקים, ומעבר למניות המידקאפ.
כבר כעת אנו עדים להבדל משמעותי בהתנהגות המניות. חלוקת מדדי המניות בישראל למניות גדולות (Large Cap) הנסחרות בשווי שוק של חמישה מיליארד שקלים ומעלה, ומניות בינוניות (Mid Cap) הנסחרות בשווי של בין 150 מיליון שקלים לחמישה מיליארד שקלים, מחדדת להערכתנו את היתרון הברור למניות הבינוניות. כך, מדד המניות הגדולות שמעניק משקל מקסימאלי של 10% למניה ירד מתחילת השנה בכ-5%, לעומת עלייה של כ-3% במניות ה-Mid Cap.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
אנו מעריכים כי היתרון של מניות ה-Mid Cap נובע משלוש סיבות עיקריות. הראשונה, חולשה מסיבות כלכליות נקודתיות של מניות הפארמה הגדולות ומניות הגז המהוות ביחד כ-30% ממניות ה-Large Cap ו/או מ מדד ת"א 35 -0.66% מדד ת"א 35 1,564.3 -0.66% מדד ת"א 35 בסיס:1,574.62 פתיחה:1,570.34 גבוה:1,572.08 נמוך:1,560.83 תמורה:695,283,039 לעמוד ציטוט חדשות גרפים הרכב מדד ביצועים כתבות נוספות בנושא: . הסיבה השנייה היא תמחור שנראה על פניו זול יותר במניות הבינוניות לעומת הגדולות, ואילו הסיבה השלישית היא היערכות של המשקיעים לשינוי בשיטת המדדים שמבצעת הבורסה, זאת היות שהצפי הוא שהגבלת המשקל המקסימלי של מניה תגרור יציאת כסף מהמניות הגדולות ומעבר למניות הבינוניות. פעולה זו אומנם צפויה להיות הדרגתית ולהתפרש על מספר חודשים אך היא תשמור על זרימת כסף חיובית למניות ה-Mid Cap.
בשורה התחתונה, להערכתנו, מניות ה-Mid Cap  מאפשרות למשקיעים ליהנות מפיזור רחב יותר, תמחור זול יותר וזרימת כסף גדולה ביחס לגודלן.
גלעד גרומר מכהן כמנהל שיווק ולקוחות במנורה מבטחים קרנות נאמנות בע"מ, והוא ו/או מנורה קרנות נאמנות או חברות אחרות בקבוצת מנורה עשויים להיות בעלי ענין אישי בנושאי הסקירה. שיווק ההשקעות אינו מהווה תחליף לשיווק המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה