טראמפ הכריז על הטלת המיסים, קנדה ומקסיקו פטורות

כפי שהיה צפוי בשבוע האחרון: הנשיא הטיל הערב מס של 25% על ייבוא פלדה לארה"ב ומס של 10% על ייבוא אלומיניום. הותיר פתח להקלות

|
טראמפ, צילום: יח"צ
ברקע לתנודתיות בשווקים בימים האחרונים, נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, כינס הערב מסיבת עיתונאים וחתם על  הטלת מיסים על הייבוא של פלדה ואלומיניום בשיעור 25% ו-10% בהתאמה.
קנדה ומקסיקו יהיו פטורות מהמס הצפוי, כך שנראה שמס מכוון בעיקר כלפי מדינה אחת- סין. הממשל הסיני דאג בימים האחרונים להזהיר כי  היא תגיב לכל מהלך אמריקני. הצו צפוי להיכנס לתוקף תוך 15 יום. 
הצו פותח אפשרות להחרגת מדינות נוספות מדרישות המסוי, בדומה למקסיקו ולקנדה - ומדינות שירצו בכך נדרשות לפתוח במו"מ מול ארה"ב ולשכנע את הממשל שניתן לבחור באמצעים חלופיים שיפתרו את יחסי הסחר הבלתי צודקים לשיטת הנשיא במצב הנוכחי.
כוונתו של נשיא ארה"ב להטיל מסים באה בעקבות גירעון הולך ומתמשך בסחר האמריקאי. נתוני 2017 שיצאו לאחרונה מצביעים על המגמה: הגירעון המסחרי של ארה"ב הגיע לרמה של 566 מיליארד דולר בשנת 2017. כלומר ארה"ב שילמה עבור מוצרים ושירותים שהגיעו לארה"ב יותר מאשר מדינות אחרות שילמו לה על מוצרים שהיא ייצא. הייבוא לארה"ב הסתכם ב-2017 ב-2.896 טריליון דולר, ואילו הייצוא עמד על 2.329 טריליון דולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות