נבלמה קריסת הדולר, היציג התחזק ב-0.58%: "מוטב לכולנו להתכונן לגרוע מכל"

כך אמר שר התמ"ת, בנימין בן אליעזר, בדיון חירום הקיים היום. ומרים בחברת איטריידר. הדולר היציג התחזק ב-0.58% לרמה של 3.803 שקלים והאירו ירד ב-0.43% לרמה של 5.376 שקלים
|
נבלמה קריסת הדולר, היציג התחזק ב-0.58%: "מוטב לכולנו להתכונן לגרוע מכל"

נבלמת נפילת הדולר, בינתיים לפחות. לאחר ירידה חדה בשערו בימים האחרונים התחזק היום הדולר היציג ב-0.58% לרמה של 3.803 שקלים ואילו האירו ירד מנגד ב-0.43% לרמה של 5.376 שקלים. בעולם עבר הדולר להתחזק ב-0.2% לרמה של 94.75 יין לדולר וב-0.5% מול האירוף לרמה של 1.41 דולרים לאירו.

בחדר המסחר של איטריידר, זירת המסחר לאופציות דיגיטליות, מעריכים כי מדד המעו"ף ימשיך ויתחזק בתקופה הקרובה. בזירת המטבעות, למרות התיקון הקל בשער הדולר הבוקר, צופים כלכלני איטריידר כי הדולר ימשיך ויאבד גובה. מבט טכני על הגרף מראה שאין לדולר אף רציני עד ל-3.70 (עוד 3 אחוזים מתחת לרמתו הנוכחית).

נציין כי שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר, קיים היום במשרדו דיון חירום בעקבות החלשות הדולר. בן אליעזר אמר כי "הבעיה מתחילה ונגמרת שוב- בתעסוקה. הפחד שלי הוא שהיצואנים יאלצו באין ברירה לצמצם עלויות ויפנו אל חרב הפיטורים. משרד התמ"ת הוא אינו המשרד המוביל בעניין זה, אך ההשפעה שלו היא קריטית. על כן אעלה נושא זה במלוא חריפותו בממשלה ביום ראשון, כדי שהממשלה תכין תכנית מגירה למקרה של פיחות נוסף. יחד עם זאת משרד התמ"ת יציע סל פתרונות מיידיים שהמשרד יכול לבצע, בעיקר להקטנת עלויות הייצוא". השר הינחה כי פתרונות אלו יוצגו לו עד לשבוע הבא.

השר הנחה להשלים עוד השבוע את הצעת ההחלטה לפיה חוק עידוד השקעות הון, לתקופת המשבר של השנתיים-שלוש הקרובות יתוקן, כך שלא יחייב יצואנים בחובת הייצוא (25%). עם זאת, החוק יתוקן כך שחברות יחויבו בתוספת מועסקים מוכחת". השר הביע את תקוותו כי מהלך הכרחי זה, יזכה לתמיכה של משרד האוצר.

בן אליעזר הוסיף כי "הלוואי ולא נזדקק לשימוש בתכנית המגרה, אבל היא נדרשת היה וחלילה היצוא ושער החליפין ידרדרו מעבר למצב הנוכחי שהוא קשה ממילא. איננו יכולים לעמוד מהצד ולהרשות לעצמנו לפגוע בתרנגולת המטילה ביצי צמיחה. אני ער לעובדה כי כל החלופות האפשריות להתערבות, אם חלילה נגיע למצבי קיצון, הן בעייתיות, אך מוטב לכולנו להתכונן לגרוע מכל".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות