מידאס מדממת בגלל מתחם שרונה

מתחם שרונה לא עמד בציפיות ומידאס שמחזיקה בו מתקשה לשרת את האג"ח; החברה לוקחת הלוואה של 8 מיליון שקל מהבנק שתעזור לה לפרוע את האג"ח
|
(2)
מתחם שרונה, צילום: Istock
חברת מידאס, הנסחרת בבורסה בת"א, מחזיקה בנתח משמעותי בפרויקט שרונה שבת"א. החברה דיווחה בשנים האחרונות על תוצאות מאוד חלשות של המתחם, ובמקביל מחקה  חלק משמעותי מהשקעתה. 
כעת מדווחת החברה על המשך נקיטת מהלכים שיאפשרו לה לעמוד בהתחייבויות האג"ח שלה. החברה אמורה לפרוע 18 מיליון שקל מאג"ח סדרה ב' בעוד שבועיים. איך לחברה את הכסף, אבל היא לא מתכוונת ל אלשלם. אז מה עושים? החברה עדכנה כי היא חתמה על הסכם הלוואה מול אחד הבנקים, בהיקף של כ-8 מיליון שקל, שתישא ריבית שנתית שקלית קבועה בשיעור של 9.6%.
הריבית תשולם החל מסוף השנה הנוכחית ועד אמצע שנת 2022 בתשלומים חצי-שנתי, ואילו קרן ההלוואה תשולם בתשלומים שנתיים - 10% לאחר שנה, 10% לאחר שנתיים והיתרה (80%) באמצע שנת 2022.
לצורך קבלת ההלוואה תשעבד מידאס את עיקר החזקותיה (23% מתוך 33%) במתחם שרונה הכולל 15 מבנים טמפלריים לשימור בצד הדרום מערבי של מתחם הקריה.
משרונה לטמרה
מידאס בשנה האחרונה חברה לרני צים להקמת מבני מסחר בישובים ערביים. לאחרונה מסרה מידאס כי מכרה מחצית מהחזקותיה (25%) במרכזים מסחריים בהקמה, בטמרה  וטייבה, לשותפתה - חברת צים סנטרס של רני צים. גם כספים אלו, נועדו ככל הנראה לצורך חיזוק המאזן ועמידה בהתחייבות למחזיקי האג"ח. 
לפני כחודשיים עדכנה מידאס על התחייבות בעלי השליטה בה להעמיד לחברה הלוואת בעלים של 3 מיליון שקל, וכן העניקו לה את הסכמתם לדחות את מועד הפירעון של הלוואות שהעניקו לה בסך של 3.5 מיליון שקל. 
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה יהיה ? (ל"ת)
  צדיקים 22/07/2019 21:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • מה יהיה? יהיה טוטו (ל"ת)
  אבנר 22/07/2019 22:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות