תחנת הכוח שנכנסת לבורסה, וההלוואה שניתנה ליו"ר רשות ני"ע לשעבר

יו"ר הרשות לשעבר, ויו"ר חברת חשמל לשעבר עם ההטבות במסגרת הנפקת תחנת הכח בת"א
|
מוטי פרידמן, צילום: יח"צ
חברת תחנות הכוח גלובל פאוור פרסמה אמש תשקיף לגיוס עד 63 מיליון שקל לפי שווי חברה של כ-200 מיליון שקל (לפני הכסף). אחרי הכסף מדובר בשווי של 260 מיליון שקל וזאת בהתבסס על הנכסים שכוללים בין היתר את תחנה בחדרה. רק נציין כי ההון העצמי של ג'י.פי. גלובל פאוור כולל הלוואות בעלים 40 מיליון שקל.  התמורה תשמש את החברה למימון ההקמה והפעלת 4-2 תחנות כוח.
בתוך כך, התשקיף חושף את ההטבות להן יזכו יו"ר רשות ני"ע לשעבר משה טרי, ויו"ר חברת חשמל לשעבר מוטי פרידמן, המחזיקים כל אחד ב-10% ממניות בעלת השליטה (84%) חברת טריפל-מ.
שותפיו של בעל השליטה לשעבר במיזם תחנת הכוח, אברהם נניקשווילי, שנאלץ למכור את מניותיו בטריפל-מ בצל כתב אישום שהוגש נגדו בפרשת שוחד בה היה מעורב השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר. כאשר גלובל קנו את המניות של טריפל-מ  נחתם הסכם הלוואה בין פרידמן וטרי לבין טימור בן יהודה לשם מימון חלקם בהון העצמי של פרויקט באר טוביה. לפי התשקיף, IMP ירשה את הסכמי ההלוואה שבמסגרתם התחייבה לממן עד 22 מיליון דולר במסגרת החלק שנדרשו להעמיד כבעלי מניות לטריפל-מ ולחברת הפרויקט. ההלוואה נושאת ריבית שנתית של 3.5%. 
החזר ההלוואה ל-IMP יהיה מתוך חלקם של טרי ופרידמן מתזרים המזומנים הפנוי של טריפל-מ דיבידנד נטו (אחרי מס) מטריפל-אמ. שיורו לטריפל-אמ להעביר 85% מהדיבידנד נטו ל-IMP.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות