דיסקונט סגר לפישמן את הברז - לא מאפשר לו להעביר תשלום חודשי של 15 אלף שקל לקופת הפירוק

|
(5)
אליעזר פישמן, צילום: Bizportal

המנהל המיוחד מטעם ביהמ״ש לנכסי אליעזר פישמן, עו״ד בנקל, הגיש היום (א׳) בקשה דחופה לביהמ״ש המחוזי בת״א, לחייב את בנק דיסקונט כך שיתאפשר לפישמן להמשיך ולשלם את תשלומיו החודשיים לכספי קופת הפירוק על סך 15 אלף שקל. לטענת המנהל המיוחד וכן לטענת עורך דינו של פישמן - בנק דיסקונט קיזז את כספיו של פישמן מחשבונותיו אחרי שניתן צו הכינוס (בניגוד לחוק). בעקבות המצב שנוצר, עורך דינו של פישמן הסביר כי בנסיבות אלה, טובה פישמן היא שתשלם את הכספים החודשיים לקופת הכינוס. 

המנהל המיוחד מטעם ביהמ״ש, עו״ד בנקל, מציין בבקשה כי ביום ה-12 לדצמבר הוחלט כי אליעזר פישמן יפקיד בקופת הכינוס, סך של 15 אלף שקל כל חודש. התשלום אכן התקבל בחודשים ינואר-פברואר ואולם ב-1 למארס פנה עורך דינו של פישמן אליו וציין כי יתרת הזכות בחשבונו של פישמן קוזזה מכח ערבותו לבנק דיסקונט. 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

במכתב ששיגר עו״ד רהב עין דר ממשרד גולדבלט גינדס יריב, המייצג את אליעזר פישמן הוא מסביר את המצב אליו נקלע פישמן בתשלום החודשי לקופת הפירוק: ״בנק דיסקונט סירב להעביר סך של 15 אלף שקל מחשבונו של מרשי (אליעזר פישמן) לחשבון הכינוס עבור צו התשלומים החודשי, בטענה כי יתרת הזכות בחשבון קוזזה בשל חובות מרשי לבנק מכוח ערבותו״. עם זאת, בנק דיסקונט הסכים לשחרר את קיצבת הזיקנה (2,358 שקל) שניכסו לחשבון של פישמן ולפיכך היא כן הועברה לחשבון הכינוס. בהמשך לכך, כתב עורך דינו של פישמן: ״בנסיבות אלה יתרת התשלום החודשי בסך 12,642 תשולם מחשבונה של הגב׳ טובה פישמן״. 

על כך שאישתו של החייב, טובה פישמן משלמת את הכספים, כתב בבקשה הדחופה, המנהל המיוחד, עו״ד בנקל, כי מדובר בדבר שאינו מתיישב עם הוראות החוק: ״במלוא הכבוד הראוי להצעה זו מטעם רעיית החייב לשלם לעת-עתה את הסכום שהושת על החייב עצמו, הרי שאינני יכול להפקיד את הכספים דלעיל בקופת הפש״ר, באורח אשר מהווה השלמה דה פקטו מטעמו עם צעד בלתי ראוי שביצע הבנק, שעיניינו קיזוז מאוחר לצו הכינוס באורח שאינן מתיישב עם דיני חדלות הפרעון ואף לא עם החלטת השופט״. 

לטענת בנקל הקיזוז בחשבון הבנק של פישמן בבנק דיסקונט בוצע לאחר מתן צו הכינוס ואף כחודשיים לאחר מכן: ״דבר הסותר כל טענה כי קיזוז או הודעת קיזוז בוצעו עוד קודם לכן [...] אם סבר הבנק כי החלטת ביהמ״ש אשר הורה על העברה של הכספים מחשבון החייב שתחת צו כינוס לקופת המנהל המיוחד (תוך שכל הצדדים יודעים על אופן קריסת החייב ועל קיום הערבויות שחתם לטובת הבנקים!) אינה הולמת את הדין ומקפחת את זכות הקיזוז הנטענת (והמוכחשת!) שלו, הרי שהיה עליו (בנק דיסקונט) להגיש ערעור כדין על ההחלטה לביהמ״ש העליון במועד הקבוע לכן בדין ובטרם הפכה ההחלטה לחלוטה. משלא עשה כן, הרי בוודאי שאין הוא יכול לרוק את החלטת בית המשפט הנכבד מתוכן באמצעות ׳סעד עצמי׳ לאחר צו הכינוס, אשר מסכל הלכה למעשה את ההחלטה״. 

על פי טבלת פירוט החובות של אליעזר פישמן שצורפה לדו״ח הראשון שהגיש עו״ד בנקל, החוב של פישמן לבנק דיסקונט נאמד בכ-287 מיליון שקל. לצורך ההשוואה, ישנו החוב הבלתי נתפס של 1.8 מיליארד שקל שחייב פישמן לבנק הפועלים או כמעט מיליארד שקלים שחייב הוא לבנק לאומי (לכתבת פירוט החוב של פישמן - לחצו כאן

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מה זה חשוב - הוא עדיין ימשיך לחיות כמו מלך
  שלומי 06/03/2017 07:57
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פשוט הקלות הבהלתי נסבלת שבהם בעלי חוב ממשיכים לחיות כאילו כלום לא קרה. לא יאמן
  סגור
 • מה צריך לעשות להם !
  ניר 06/03/2017 08:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לקחת מהם את כל רכושם, לתת להם דירה בשכירות באופקים , קומה 4 בלי מעלית 60 מטר, ולמצוא להם עבודה באיסוף אשפה. שקצת ירדו אל העם.
  סגור
 • 3.
  אתם סתם מעלילים ! עשיתי חשבון:
  מחשבן 05/03/2017 22:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אתם סתם לא נותנים לבנאדם לשלם ! אני חישבתי עכשיו כדלהלן: אם יחליט כבוד המשפט לתת לפישמן לשלם בלי ריבית והצמדה ובהנחה שהוא חייב מש ו כמו ארבעה מיליארד, אז אם תיתנו לו להתמיד ולשלם 15 אש"ח כל חודש כמו שהוא רוצה - אז צ'יק צ'ק, תוך 22,000 שנים לערך - הוא סוגר את זה ! תנו לו לשלם ! חייב לגמור את העניין....
  סגור
 • 2.
  כמו בג'ונגל
  נגעל בריבוע 05/03/2017 17:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  התיאור בכתבה מעלה אסוציאציות של עדר חיות פרא , מצד אחד זאבים , מצד שני תנים , ובצד השלישי צבועים , כולם נוהמים מגרגרים וחושפים שיניים זה על זה בהסתערות תאוותנית על חתיכת בשר שותתת דם שבאמצע . מרחוק גם התנינים החלו לזחול מהמדמנה לכיוון הרעש וריח הדם . פכס' הבנקים , עורכי הדין , הנאמנים מטעם והיועצים ,שכולם מלקקים את האצבעות ואת השומן הנוטף בתאווה בלתי מרוסנת. לא שאני חסיד גדול של פישמן רק שהמציאות ופרצופו האמיתי של הממון והחמדנות מגיעים בגלוי לשיא מגעיל ומבייש !
  סגור
 • 1.
  חוצפן - לחלט את כל רכושו והונו שלו ושל משפחתו (ל"ת)
  שימי 05/03/2017 16:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות