לאומי שוקי הון על הסקטור הכי לוהט בוול סטריט - "זמן לצמצם חשיפה"

אחרי שמספר גורמים דחפו את מניות הבנקים בארה"ב מעלה, כעת מצנן לאומי את ההתלהבות ומעריך כי האופטימיות לגבי הסקטור גבוהה מדי
 | 
מצננים את ההתלהבות
מניות הבנקים בארה"ב רשמו עלייה של כ-55% בשנה האחרונה, כאשר רק לאחרונה שורה ארוכה של בנקים כדוגמת ג'יפי. מורגן, סיטיגרופ, בנק אוף אמריקה גולדמן זאקס ואחרים רשמו זינוקים חדים לאחר שאלו היכו את התחזיות ברבעון האחרון לשנת 2016 והציגו תוצאות טובות משמעותית מצפי השוק.
למהלך העליות בסקטור ישנם מספר גורמים, שרובם מגיעים בעיקר מאז בחירתו של טראמפ כאשר האחרון הצהיר על הפחתת הרגולציה והמיסים וכמו כן הפחתת מס החברות, כאשר מהלכים אלו עשויים להטיב עם ביצועי הבנקים. 
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
בסקירה שמוציא רוני יונסיאן, מנהל דסק מחקר ני"ע זרים בלאומי שוקי הון, מצנן מעט את ההתלהבות מהסקטור כאשר כותב כך: "לעליית הערך של מניות הבנקים האמריקאים יש סיבות טובות וידועות: צפי להפחתת הרגולציה, צפי להעלאות ריבית, והסיבה אולי החשובה ביותר – הצפי להפחתת מס החברות. יחד עם זאת אנו מציעים להפחית מעט את מפלס ההתלהבות ולצמצם חשיפה לסקטור. מצ"ב הגורמים שדחפו את הסקטור מעלה (בעיקר מאז בחירתו של טראמפ) וההסתייגויות: הפחתת הרגולציה – אין ספק שזהו אחד הגורמים העיקריים שהכבידו על ביצועי הבנקים, הציפיות הגבוהות להקלה ברגולציה נראות אופטימיות מדי. הבנקים האמריקאים כפופים גם לכללי באזל 3 , וקשה לראות נסיגה מלאה מדרישות ההון ודרישות אחרות שנערמו מאז 2008".
עוד מוסיף יונסיאן כי "העלייה הצפויה בריביות – כולם מדברים על הפן החיובי של העלאת ריבית על המרווח המימוני של הבנקים, אבל אסור לשכוח שלבנקים יש גם תיק אג"ח שערכו נפגע מיידית בסביבת ריביות עולה. בנוסף גם עלויות המימון של הבנקים עולות כמעט מידית עם עליית הריבית בגלל שהפיקדונות הם בדרך כלל לטווח קצר (להבדיל מההלוואות) ולכן בדרך כלל למרות התרומה החיובית של ריביות עולות על רווחיות הבנקים לאורך זמן, הרי שבשנה הראשונה לתחילת העלאות ריבית, הבנקים דווקא בדרך כלל נפגעים". עוד מציין כי "הפחתת המיסים - המיסוי האפקטיבי על הבנקים הוא גבוה ביחס לחברות תעשייתיות (28% לעומת 14%) ולכן הם צפויים ליהנות יותר מהפחתת מיסים עתידית. יחד עם זאת, טראמפ לא יוכל ככל הנראה לעמוד בכוונתו להפחית את מס החברות מ – 35% ל – 15-20%.בגלל אילוצים פוליטיים. אגב, לפי חישובי בלומברג הפחתת המס ל – 15% (התרחיש האופטימי ביותר עם סיכויים נמוכים מאוד להתממשות) תוסיף כ –15% בלבד לרווחי הבנקים האמריקאים. תרחיש ריאלי יותר הוא תוספת חד ספרתית גבוהה לרווחים". 
לסיכום כותב "ההשפעות על סקטור הבנקאות הן ללא כל ספק חיוביות ומגיעות מכיוונים שונים, אך להערכתנו הציפיות הנוכחיות גבוהות מידי והן לא יתממשו במלואן. לאחר עלייה של 55% במניות סקטור הבנקים בארה"ב בשנה האחרונה, מומלץ לצמצם חשיפה לסקטור".
 
PNC זמן למכור
בלאומי מוסיפים לסקירה עדכון המלצה למניית PNC כשכותבים כך: "אנו מחזיקים בהמלצה על מניית PNC מאז 2012, לאור האמור לעיל אנו מסירים את המנייה מרשימת המומלצות. המנייה יותר מהכפילה את שוויה מאז כשאת עיקר הערך הוסיפה לערכה בשנה האחרונה (56.4% תשואה כוללת). אנו ממליצים למכור את המנייה על רקע התרחבות המכפילים. מניית PNC נסחרת היום במכפיל הון של 1.39. כדי להצדיק מכפיל כזה החברה תצטרך לייצר תשואה על ההון של כ – 12%. קצת שאפתני מידי לבנק שמייצר כיום תשואה על ההון של פחות מ – 9% כאשר תיק האשראי של הבנק הוא במצבו הטוב ביותר בעשור האחרון עם מחיקות נמוכות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה