המוסדיים דורשים מבנק לאומי: השהה ההסכם עם רשויות המס בארה"ב

יוליה מרוז: "לאור הנזק שעשוי להיגרם לבעלי המניות בבנק נודה על קבלת נתונים ומענה לא יאוחר מיום ה-11 בינואר 2015"
|
(3)
יוליה מרוז, צילום: דן פרוגס; יח"צ

איגוד בתי ההשקעות, המייצג חלק נכבד מהגופים המוסדיים בישראל, שיגר היום מכתב למנכ"לית ויו"ר בנק לאומי -2.72% לאומי 2,328 -2.72% לאומי בסיס:2,393 פתיחה:2,358 גבוה:2,359 נמוך:2,318 תמורה:45,880,526 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בדרישה להשהות מיידית את הסכם הפשרה שנחתם עם רשויות המס בארה"ב. יוליה מרוז, מנכ"ל איגוד בתי השקעות, דורשת מהבנק לפרסם את המידע הבא:

• קבלת הרקע להסדר ופרטיו במלואם.
• קבלת הסבר מהם הצעדים שננקטו על מנת להבטיח שהסדר הטיעון עולה בקנה אחד עם טובת הבנק והמשקיעים בו (להבדיל מטובת נושאי המשרה בבנק) ומדוע הסדר זה הינו ההסדר הטוב ביותר עבור בעלי המניות ומה היו החלופות להסדר הסופי.
• קבלת פרטים אודות הצעדים הננקטים על ידי דירקטוריון הבנק וההנהלה על מנת לבחון אחריותם של נושאי משרה בעבר ובהווה.
• קבלת פרטים אודות הצעדים הננקטים בהקשר לתביעות הנגזרות שהוגשו בעניין זה, לרבות הבטחת טובת הבנק והמשקיעים בו והתמודדות הבנק עם מניעת ניגודי עניינים אפשריים בטיפול בנושא זה.
• השהייה לאלתר של כל פשרה בנושא עד לקבלת התייחסותנו לנתונים ולפרטים המבוקשים ועדכון חברת הביטוח של הבנק ושל נושאי המשרה בו בדבר דרישתנו זו.

במכתב מציינת יוליה מרוז כי "חברי האיגוד הינם בעלי מניות מהותיים בבנק בהיקף של מיליארדי שקלים. לאור היקף החזקה מהותי זה ולאור הנזק שעשוי להיגרם לבעלי המניות בבנק, שהינם ציבור החוסכים במדינת ישראל, נודה על קבלת נתונים ומענה לא יאוחר מיום ה-11 בינואר 2015 וזאת על מנת שנוכל לכלכל את המשך צעדינו להגנה ולשמירה על זכויות ציבור המשקיעים".

איגוד בתי השקעות מהווה ארגון גג של בתי ההשקעות במדינת ישראל. האיגוד כולל את בתי ההשקעות המובילים בישראל: פסגות, מיטב דש, אקסלנס, אלטשולר שחם, ילין לפידות, אפסילון, IBI בית השקעות, הלמן-אלדובי ואנליסט.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  כן בטח,הבנק יתעסק עם האמריקאים וייקח סיכון שההסכם ייפתח (ל"ת)
  לא רציני 07/01/2015 10:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  להעמיד לדין את גליה מאור ואת הדריקטוריון של בלל
  כוזרי 07/01/2015 09:59
  הגב לתגובה זו
  2 0
  השחיתות לא התחילה עם הליברמנים - או הפיאנות - השחיתות התחילה בבנק בלל - עם נוחי דנקנר - בנק פועלים - דני דנקנר די לכוזרים - די לשחיתות מילא עם הגנבים היו יהודים - גם זה לא! יהודים לא גונבים את פת העני
  סגור
 • 1.
  ישנתם?-ההסכם אושר ע"י בית המשפט (ל"ת)
  ליצן 06/01/2015 15:29
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות