החלטת פישר: "היה נכון להוריד ריבית לפי האינדיקאטורים הכלכליים"

התגובות להחלטת הריבית האחרונה של בנק ישראל היו בעיקר חיוביות אבל נרשמה גם הסתייגות. אסף שאול, סמנכ"ל ההשקעות של אלפא פלטינום: "הורדת הריבית נדחתה ובמצב השוק הקיים היא תרד בחודשיים הקרובים"
|
(2)
סטנלי פישר
פרופ' סטנלי פישר, יחד עם חברי הוועדה המוניטרית של החליטו היום להותיר את הריבית במשק בחודש יולי על כנה ברמה של 1.25%. היתה זו הפעם האחרונה בקדנציה בת 8 השנים של הנגיד היוצא שנחשב בעיני רבים ל"מבוגר האחראי" בו הוא החליט את ההחלטה החשובה של החודש.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות אמר בעקבות ההחלטה: "בנק ישראל החליט להמתין עם מהלך נוסף בתחום שער הריבית, עד שהנגיד החדש יכנס לתפקידו ויתקבלו נתונים המעידים על הצורך בביצוע הפחתה נוספת. שער אפסי מאבד את השפעתו בשווקים וראוי כי את התחמושת הזו ישמור הנגיד פרנקל לעת מבחן".

אסף שאול, סמנכ"ל ההשקעות של אלפא פלטינום קרנות נאמנות התייחס גם הוא להחלטת הריבית: "הנגיד פישר שומר מעט תחמושת עבור הנגיד הנכנס ונותן זמן להורדות הריבית האחרונות להשפיע על השוק. להערכתי, הורדת הריבית נדחתה ובמצב השוק הקיים היא תרד בחודשיים הקרובים".

אילן ארצי, מנהל ההשקעות הראשי של הלמן אלדובי לא הסכים עם החלטתו של פישר: "להערכתי היה נכון יותר להוריד את הריבית פעימה נוספת לנוכח האינדיקאטורים הכלכליים האחרונים, המצביעים על ירידת מדרגה בקצב הצמיחה במשק ועל נמוכה מאוד".

"הפחתת ריבית נוספת הייתה מגדילה את הסיכון בשוק הדיור"

איל סגל, מנכ"ל תכלית אמר כי ההחלטה התקבלה למרות שחלק מהאינדיקטורים הכלכליים הצביעו על כדאיות להורדה נוספת. האינפלציה הנמוכה, נתוני הצמיחה הלא מעודדים של המשק מהווים סיבות להורדת ריבית.

לסיום אמר כי "אי שינוי הריבית יגרום להמשך עליית התשואות באיגרות החוב הישראליות כתגובה לעליית התשואות בארה"ב ובשאר העולם. הורדת ריבית יכלה למזער את עליית התשואות, אך כרגע נראה ששוק האג"ח המקומי יושפע בעיקר מהמתרחש מעבר לים."

יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון אמר בתגובה: "הפחתת ריבית נוספת מיידית, הייתה מגדילה את הסיכון בשוק הדיור ועשויה הייתה להגדיל את פאניקת הביקושים, כפי שבאה לידי ביטוי בנתוני המשכנתאות של חודש מאי".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הריבית תעלה תוך חודשיים או שלשה והרבה
  קשקושים 24/06/2013 19:00
  הגב לתגובה זו
  5 0
  ארה"ב תעלה את הריבית בלית ברירה
  סגור
 • 1.
  להוריד ריבית
  לא צריך 24/06/2013 18:45
  הגב לתגובה זו
  6 3
  צריך להעלות
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות