אלדד תמיר: "השוק בארץ לא מעניין, יש פה כשל שמתחיל בכל הרמות"

מנכ"ל בית ההשקעות תמיר פישמן אמר את הדברים במסגרת פורום בתי ההשקעות של D&B בת"א. טורם: "לא רואה חברה רצינית שמנפיקה בבורסה"
 |  (6)
אלדד תמיר, צילום: יח"צ
הבורסה בישראל מדשדשת זה חודשים ארוכים, ובשעה שהמדדים המובילים בעולם שוברים שיאים חדשים, הבורסה בת"א מסרבת להצטרף למגמה השולטת. במסגרת פורום בתי ההשקעות של D&B, מנכ"לי בתי ההשקעות הגדולים דנו בנושא וניסו לנתח את המצב לאשורו, האם הרגולציה היא שאחראית לירידה במחזורי המסחר ולהיעדר העניין או המצב הגיאו-פוליטי.

זיו שמש, מנכ"ל מנורה מבטחים פיננסים השווה בין המצב בבורסה הישראלית לשווקי חו"ל. לדבריו, "אנחנו רואים בהרבה בורסות בעולם שהמחזורים יורדים. ברגע שיש מיזוגים יש פחות דעות. ברגע שיש פחות שחקנים יש פחות פקודות קניה ומכירה והמחזורים יורדים. לגבי המשקיעים הזרים, הם לא נמצאים בארץ בגלל המצב הגיאו פוליטי. בהיבט של הציבור, הוא כן נכנס לבורסה. לקרנות נכנס 40 מיליארד שקל ב-2012".

עוד הוסיף שמש כי "מי שמדיר את רגלו מהבורסה הם הגופים המוסדיים שיוצאים לחו"ל. בעבר בתי ההשקעות היו בחוסר איזון בין השקעות בישראל לבין חו"ל, וכרגע זה הרבה יותר מאוזן. השוק המקומי כרגע הוא יותר זול ביחס לשווקים אחרים, ולכן יכול להיות שנראה חזרה של גופים מוסדיים שיכול להביא לגידול במחזורים".

טורם: "אני לא רואה חברה רצינית שמנפיקה בבורסה הישראלית"

רונן טורם מנכ"ל מגדל שוקי הון הפנה לבעיה יותר עמוקה. לדבריו, "בשיא היה 650 חברות בשלהי 2008 אנחנו נמצאים עם 130 חברות פחות. העניין הזה קשור לאטרקטיביות של הבורסה הישראלית. אין פה יד מכוונת של שום גורם רגולטורי, לא של ולא של רשות ני"ע כגורם לשיפור התחרות ושיפור המסחר בבורסה הישראלית. כאשר רואים את כל התהליך כולל מה שקרה עם כל התקנות בחברות, הגענו למצב שזה לא אטרקטיבי. אני לא רואה חברה רצינית שמנפיקה בבורסה הישראלית".

אלדד תמיר מנכ"ל תמיר פישמן ציין כי "אין מחקר של ברוקראז' אמיתי בבורסה בת"א. יש אנליזה אבל אין מחקר נוסף כי אף אחד לא מוכן לשלם על זה. יש פה כשל שמתחיל בכל הרמות. השוק בארץ הופך להיות לא מעניין. אין דם חדש, אין השקעות חדשות, אין מה לקנות. הבורסה מתחילה להתייבש. מי רוצה להיות ומי רוצה להנפיק במדינה הזו?".

יאיר לפידות, מנכ"ל בית ההשקעות ילין-לפידות סיכם ואמר כי "כולם חכמים בדיעבד. במקום לבחון את התוצאות הכוללת שהם מצוינים במונחים בינלאומיים, מחפשים את הפרטים הקטנים וכדרך זה תוקפים את הגופים המוסדיים. הציבור חושב שאנחנו לא עושים את העבודה, גובים דמי ניהול ללא צורך וזה פשוט לא נכון".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  אחרי ששחטו את התרנגולת
  ניקל 29/05/2013 15:18
  הגב לתגובה זו
  5 0
  שהטילה ביצי זהב מרטו את נוצותיה והיא מתבשלת בסיר נזכרים פתאום... ויושבים עליה שבעה... מדינה מקולקלת.
  סגור
 • 5.
  הנהלת הבורסה הביתה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ל"ת)
  alex 29/05/2013 15:12
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור
 • 4.
  המפולת בפתח
  שמואל 29/05/2013 14:23
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אין שום עתיד לבורסה המקומית כל המוסדים יוצאים בהעדר נזילות השוק מסוכן מאד הסיכוי לחזרת הזרים אפסי אלא אם יפרוץ השלום תיקון בשווקים בחו"ל יתפתח למפולת בארץ
  סגור
 • 3.
  כמו ששלמה מעוז אמר רק פריארים נשארו פה
  אנונימי 29/05/2013 14:10
  הגב לתגובה זו
  7 1
  עד שביבי לא יתפכח מהלקח שהוא מלמד את עם ישראל בגלל המחאה ויוריד את המס חזרה ופחות הכל פה יקרוס עכשיו גם הדיור יקרוס
  סגור
 • 2.
  תנו לטייקונים את הכסף ויהיה טוב לכולם - לא עובד
  מנהיג המהפכה 29/05/2013 14:09
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כולם מבינים שהגברת הריכוזיות כדי להגביר את כושר התחרות של החברות לא עובד . מתן שליטה ללא מעצורים לבעלי שליטה - לא עובד . כדי להחזיר את העם לבורסה יש צורך בהחזרת האמון . מינוי דירקטורים ע"י הציבור - הדירקטורים יהיו אחראים לועדת ביקורת ולמינוי רו"ח .
  סגור
 • 1.
  יש לטפל בנחרצות בעודף הרגולציה שהורס את שוק ההון!
  פושעי הרגולציה לדין! 29/05/2013 13:53
  הגב לתגובה זו
  6 2
  די! אין כבר שוק מרוב רגולציה וכיסתוח.
  סגור