בזכות הפיזור הגלובלי: הרווח הנקי של שטראוס זינק ב-57% ב-Q1

חברת המזון רשמה קיטון של 2.5% בהכנסות לרמה של 2 מיליארד שקלים. "הכוכבת התורנית של הרבעון הראשון היא הפעילות בברזיל"
 |  (2)
עופרה שטראוס, צילום: בוצ'צ'ו
חברת שטראוס -1.41% שטראוס 10,490 -1.41% שטראוס בסיס:10,640 פתיחה:10,580 גבוה:10,680 נמוך:10,480 תמורה:8,968,382 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פירסמה היום (ג') תוצאות כספיות חזקות לרבעון הראשון של 2013. בשורה העליונה, חברת המזון רשמה קיטון של 2.5% בהכנסות לרמה של 2 מיליארד שקלים, זאת לעומת 2.1 מיליארד שקלים ברבעון המקביל אשתקד. נציין כי ההכנסות הושפעו בעיקר מהפרשי תרגום בגין שחיקת הממוצע של הריאל הברזילאי למול השקל.

עם זאת, הריאל הברזילאי לא השפיע על השורה התחתונה, כאשר שטראוס רשמה מיוחס לבעלי המניות של 103 מיליון שקל, גידול של 57.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אז רשמה שטראוס רווח נקי של 65 מיליון שקלים בלבד. זאת, הודות לתוצאות חזקות בתחום הקפה.

הצמיחה האורגנית בנטרול השפעת השינוי בשערי חליפין ברבעון הראשון הסתכמה ב-0.1%. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם בתזרים שלילי של כ-25 מיליון שקל, בהשוואה לתזרים שלילי בסך של 86 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

לגבי הפעילות בישראל, ההכנסות קטנו ב-2% לרמה של 756 מיליון שקלים, זאת ביחס למכירות בסך של 772 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

מיגזר הקפה - ירידה של 5.9% במכירות- בגלל הריאל הברזילאי

מיגזר הקפה הכניס לשטראוס סכום של 989 מיליון שקלים ברבעון הראשון, קיטון של 5.6%, כאשר העיקר ההכנסה הגיע מפעילות הקפה בחו"ל (782מיליון שקלים). הקיטון בהכנסות ממגזר הקפה נבע משחיקת הממוצע של הריאל הברזילאי אל מול השקל בשיעור של 13%. בנטרול השפעות שערי המטבע והקיטון במכירות הקפה הירוק בברזיל, מכירות תחום הקפה צמחו בכ-3.5%.

פעילות סברה (חומוס בצפון אמריקה) - גידול רבעוני של 11%

מכירות 'סברה', חברה שמשווקת ומפיצה מטבלים וממרחים בצפון אמריקה גדלו ברבעון הראשון ב-11% לרמה של 248 מיליון שקל. הרווח התפעולי גדל ל-23 מיליון שקלים. עיקר הגידול במכירות נבע מצמיחה כמותית משמעותית במכירות החומוס. צמיחה חזקה נרשמה גם במכירות הגוואקמולי (מטבל אבוקדו), הסלסה הטרייה והמטבלים מבוססי יוגורט.

פעילות מקס ברנר - ירידה של 14.7% בהכנסות ב-Q1

ברבעון הראשון של 2013 הסתכמו מכירות מקס ברנר בכ-30 מיליון שקל בהשוואה לכ-35 מיליון שקל אשתקד, קיטון של 14.7%. בנטרול השפעת שער החליפין, ומכירת חמשת הסניפים בישראל לזכיין גדלו המכירות ברבעון הראשון של שנת 2013 בכ-8.4%. נציין כי מתוך 45 סניפי הרשת, 31 מתוכם נמצאים באוסטרליה.

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס התייחס לדוחות הכספיים הרבעוניים. לדבריו, "הפעילות הבינלאומית של שטראוס ממשיכה להוכיח את עצמה ומשפרת את רווחיה, למרות שינויים משמעותיים בשערי המט"ח. במקביל, בסיס הפעילות שלנו בישראל ממשיך בביצועים חיוביים. הקבוצה מציגה
תוצאות תפעוליות חזקות, בעיקר הודות לשיפור במגזר קפה בינלאומי ובתחום המטבלים והממרחים הבינלאומי, וכן תוצאה מהמשך ביצוע תהליכי התייעלות בכל עסקי הקבוצה".

עוד הוסיף לסין כי "לצד אלו, אנו ממשיכים להשקיע במנועי הצמיחה העתידיים של הקבוצה ובחדשנות בכל תחומי הפעילות במטרה להמשיך ולספק ערך של ממש לצרכנים ולהתחזק כקבוצה מובילה".

"הכוכבת התורנית של הרבעון הראשון היא הפעילות בברזיל"

דורין פלס, אנליסטית הקמעונאות של בית ההשקעות אי.בי.אי, מתייחסת לדו"חות חברת שטראוס הבוקר, "דו"ח טוב מאוד שממחיש פעם נוספת את העוצמה שבפיזור הפעילויות. הכוכבת התורנית של הרבעון הראשון היא הפעילות בברזיל שתרמה לשיפור ניכר הן ברווחיות הגולמית והן ברווחיות התפעולית."

פלס מצביעה על הנקודה החזקה בדו"ח ומסבירה, "כבר שלוש שנים שלא היינו עדים לכזו רווחיות תפעולית חזקה בשטראוס, כאשר הבשורה הטובה היא שמדובר על שיפור בכל אחד ממגזרי הפעילות. עיקר השיפור ברווחיות התפעולית מקורו בעיקר בתחום שטראוס קפה בברזיל. בתחום ישראל השיפור נבע ממאמצי התייעלות שהניבו פרי ברבעון."

על אף השיפור ברווחיות התפעולית בברזיל פלס מציינת כי, "הקיטון של 2.5% בהכנסות נרשם בעיקר על רקע הפסקת מכירות הקפה הירוק בברזיל והחלשות המטבעות ברבעון. נתון מעניין הוא חולשה במכירות הקפה בבריה"מ לשעבר - תחום שמהווה מנוע צמיחה בשטראוס קפה. הקיטון במכירות האזור נובע הן משחיקת המטבעות והן משחיקת מחירים והחרפת התחרות. נצפה לראות כיצד שטראוס מתמודדת עם הסביבה התחרותית ברבעונים הקרובים."
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כל הפעילות בארץ קטנה ועוד תקטו מזל שיש חו"ל (ל"ת)
  אנונימי 28/05/2013 09:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  להעלות מס חברות שישלמו יותר ולהעלות מס על דיוידנדים
  טלטל 28/05/2013 09:00
  הגב לתגובה זו
  1 1
  כמו גם על שכר מעל 50000 שח בחודש ל-80%
  סגור