אזורים גייסה 205 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת אג"ח

החברה זכתה לביקושים בהיקף של 490 מיליון שקל ובכוונתה לגייס עוד 45 מיליון שקל בשלב הציבורי
|
הרשי פרידמן, צילום: יח"צ
במכרז המוסדי של חברת אזורים +1.71% אזורים 665.7 +1.71% אזורים בסיס:654.5 פתיחה:657.7 גבוה:666 נמוך:657 תמורה:1,930,002 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שהתקיים אתמול (ב') גייסה החברה 205 מיליון שקל, כאשר בכוונתה לגייס עוד כ- 45 מיליון שקל במכרז ציבורי. במכרז אתמול נרשמו ביקושים בהיקף של כ- 490 מיליון שקל, פי 2 מהיקף הגיוס המתוכנן. הביקושים הגדולים הביאו לסגירת המכרז המוסדי בריבית סגירה של 5.4%, במכרז צמוד מדד.

איגרות החוב שהונפקו הן צמודות למדד, במח"מ של 4.5 שנים, כאשר החזרי הקרן יהיו בשנים 2014-2021 בשמונה תשלומים שווים. כאמור, הריבית שנסגרה במכרז המוסדי נקבעה על 5.4% בסדרה צמודת מדד. יצוין, כי הריבית הנ"ל נמוכה מהריבית המקסימאלית, שנקבעה על ידי החברה על 6.5%.

באזורים מדווחים בסיפוק על תוצאות ההנפקה (והביקושים המרשימים), המלמדות על אמון המשקיעים בחוסנה הפיננסי של החברה, על הכרתו של שוק ההון בתהליך הרה-ארגון התפעולי, פיננסי ומשפטי שעוברת החברה, ובפוטנציאל הטמון בחברה ובפרויקטים שברשותה.

דרור נגל, מנכ"ל אזורים: "עוצמת הבטוחות ואטרקטיביות ההנפקה, באה לידי ביטוי ברמות הביקוש המרשימות בהנפקה זו ואנו מודים למשקיעים אשר נתנו בנו אמון והפנימו את ערך נכסיה של החברה ואת הפוטנציאל האדיר שלה בתחום נדל"ן מגורים בישראל. נמשיך במגמת מימוש נכסים שאינם בליבת פעילותנו ונקדם פרויקטים למגורים לא ממומשים למצב של שיווק ובנייה".

הביקושים הגבוהים במכרז המוסדי התקבלו במקביל להעלאת דירוג חברת "מידרוג", בתחילת החודש מדירוג Baa1 לדירוג A3 לסדרות האג"ח 7 ,6 ו- 8 שבמחזור, ולהנפקת הסדרה החדשה בסכום של עד כ-250 מיליון שקל.

הנפקת איגרות החוב התבצעה בהתאם לתקנות "חודק" וכוללת התניות פיננסיות והתחייבויות הצפויות לשמור על הפרופיל הפיננסי היציב אליו חותרת החברה. במסגרת העסקה התחייבה אזורים בשעבוד שלילי על מניות החברות הבנות (אזורים בנין ואחל"ר), בשמירה על יחס בטוחות לחוב של 125% על היקף הסדרה. את תהליך ההנפקה הוביל ערן ענבים, מנהל הכספים של החברה, וקונסורציום החתמים שהובל על ידי לאומי פרטנרס.

רותם רביבי, יו"ר אזורים: "ההנפקה המוצלחת והביקושים המרשימים מעידים על המשכו המוצלח של מהלך נרחב שהחל לפני כשנתיים עם רכישת השליטה בחברה על ידי הרשי פרידמן. את המהלך הוביל בהצלחה רבה המנכ"ל היוצא, מר אופיר גרינברג, שתחת ניהולו צמח ההון העצמי של אזורים, בוצע רה-ארגון מקיף בארגון ונמכרו יותר מ- 1100 יחידות דיור (מתוך כ- 2000 יחידות דיור שבפרויקטים). הצלחת ההנפקה הינה הבעת אמון של המשקיעים בבעל השליטה ובהנהלת החברה בראשות המנכ"ל הנכנס, דרור נגל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות