אידיבי פתוח שיגרה מכתב חריף אל נציגות האג"ח: "יצא המרצע מן השק"

מספר ימים לאחר המכתב ששיגרה נציגות מחזיקי האג"ח של החברה, באי.די.בי מחזירים מכתב בוטה המכיל אישומים רבים כנגד התנהלות הנציגות
 | 
(7)
נוחי דנקנר, צילום: יח"צ
הסכסוך המתמשך בין חברת אי.די.בי פיתוח ובין מחזיקי האג"ח שלה מסמן כעת עליית מדרגה. בתגובה למכתב ששלחה נציגות מחזיקי האג"ח לפני מספר ימים, היום נתנה החברה מענה באמצעות עורך דינה ושלחה בחזרה מכתב חריף ביותר אל הנציגות.

תוכן המכתב, כפי שהגיע לידי Bizportal, מכיל אישומים בוטים כלפי הנציגות, תוך מתיחת ביקורת חריפה על התנהלותם אל מול החברה. עו"ד אמיר ברטוב המייצג את אי.די.בי ציין כי "יצא המרצע מן השק. הדיווחים המפורטים בתקשורת הכלכלית מלמדים שכלה ונחרצה עם מרשיכם לנסות להשתלט על החברה ולהפוך לא רק לנושיה אלא גם לבעלי מניותיה וזאת מוקדם ככל האפשר".

בד בבד, הפנו עורכי הדין אצבע מאשימה כלפי נציגות האג"ח וטענו כי "התנהלותכם גורמת לנזקים מיותרים לחברה ולאחרים, לרבות נושים אחרים שנשייתם גדולה מאוד".

עורך הדין התייחס אף להאשמות מחזיקי האג"ח בנוגע למימושים שביצעה דסק"ש לאחרונה, ואמר בתגובה כי הם היו "תוצאה של החלטות אשר התקבלו כדין במסגרת המוסדות הרלוונטיים בדסק"ש, לאחר תהליך של חשיבה סדורה ושקילת שיקולים עסקיים לגיטימיים".

עורך הדין ציין כי הביקורת של הנציגות כלפי המהלך "נראית תמוהה למדי, לאור העובדה שאתם בעצמכם הבעתם חשש באשר לנזילותה של דסק"ש ודרשתם לפעול מיידית להגדלת יתרות המזומנים שלה. אינכם יכולים לאחוז את המקל משני קצוותיו, מחד הנכם מלינים על חוסר פעולות ממשיות להזרמת מזומנים לחברות הקבוצה ומנגד הנכם בוחרים בקו פעולה מיליטנטי כנגד כל אפשרות מימוש רלוונטית שעולה על הפרק".

במכתב הועלו האשמות נוספות, לפיהן אין לנציגות כוונה לנהל דו-שיח אמיתי אל מול החברה, וכי הפעולות שננקטו עד כה בידיהם אין בהן אלא לטרפד כל מהלך עסקי לגיטימי שביקשה החברה להוציא לפועל.

יתר על כן, במסגרת המכתב ביקשה החברה מחברי הנציגות והנאמנים להתאזר בסבלנות, כאשר ברקע מוכנים לביצוע מהלכים שונים של החברה אשר יביאו לפירעון מלוא ההתחייבויות שלה כלפי נושיה.
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  מתקיפים כדי להתגונן ............
  אלון סלע 14/02/2013 11:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תביאו כסף לשלם עבור האגחי'ם , ואל תשמיצו את אלה שאתם חייבים להם כדין , כל מטרתכם זה להשיג '' תספורת '' שמשמעותה התחמקות מהסדר חוב , אזרח רגיל מטופל באמצעות הוצאה לפועל , אתם מנסים להתחמק מפרעון חובכם.
  סגור
 • 5.
  כולנו זוכרים את בושת אידיבי תיירות
  גבי 14/02/2013 07:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הוכחתם כבר אז שאי אפשר לסמוך עליכם. ובנוגע לכלל, אף אחד, אבל אף אחד לא מאמין שהעסקה טובה לכור. למה להשקיעה בעסקה מקרטע ועם ועד חדש במחיר של פחות מ- 4 אחוז תשואה לשנה במקרה הטוב, כאשר החברה לא מחלקת דיבידנדים קבועים בכלל, ויש שינויים רגלוטורים ותחרות חזקה באופק ??? אז תעשו טובה, לפני שאתם מדרדרים את כל הקבוצה לתחתית בשביל לנסות להציל את המשרה שלכם, תפנו מקום.
  סגור
 • 4.
  לא לשת"פ של אידיבי פיתוח ואחזקות
  משה 13/02/2013 21:43
  הגב לתגובה זו
  3 0
  דעתי כמשקיע פרטי שלבעלי האג"ח של אידיבי אחזקות לא כדאי ללכת לשיתוף בין פיתוח ואחזקות מכוון שהאינטרס של פיתוח להשתלט על החברה על חשבון בעלי האג"ח של אחזקות שיקבלו תספורת של 90% ואחוזים בודדים מאידיבי פיתוח מפיתוח, לדעתי עדיף לבעלי האג"ח של אחזקות להגיע עם דנקנר להסדר הוגן ולשמור על החברה וכך הם יקבלו הרבה יותר
  סגור
 • צודק! וכך חושבים כל המחזיקים הפרטיים האחרים!
  ארבונשרמוט 13/02/2013 22:08
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הסכם עם נציגות פיתוח הוא אסון כלכלי למחזיקי אגח אידיבי אחזקות, ואינטרנס רק של המוסדיים הצבועים והדו-פרצופיים!
  סגור
 • 3.
  אגח אידיבי
  המלש 13/02/2013 21:41
  הגב לתגובה זו
  2 2
  מה פתאום חב' אידיבי ע"י נציגה עורך הדין מתנפל על נציגות האגח מי פה חייב למי? האם לא התבלבלתם. נוחי אמר שלא יהיו תספורות ושיחזירו את החובות. אך כרגע מדברים על פריסת החובות מפה עד שם וגם מורידים את הריבית. אז מה חשבתם שבעלי האגח יוותרו לכם. גם אני חושב שכל בעלי האגחים ישתלטו על כל המניות והחברות של אידיבי ויזרקו את כל המנהלים החוצה.
  סגור
 • 2.
  אגח
  אבי 13/02/2013 19:47
  הגב לתגובה זו
  2 3
  מבקש מהנציגים שיפסיקו להפריע מה שמעניים אותם זה רק לסחוט עוד כספים מהאסיפות למיניהם הם רק גורמים נזקים לבעלי האגח
  סגור
 • 1.
  בקיצור תמתינו בשקט יהיה בסדר (ל"ת)
  טל 13/02/2013 19:37
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור