סוחרי השורט, בחו"ל: אחרי שגרפו הון במלאנוקס, אילו דואליות מסומנות כעת?

מניות דואליות רבות נסחרות בת"א. Bizportal בדק באילו מהן ישנן יתרות שורט משמעותיות, לפי 2 פרמטרים - צפו בטבלה...
|
(3)
ניתוח
הבורסה בת"א מפרסמת מידי יום ב' את דו"ח יתרות השורט על המניות במדדים השונים. עם זאת, כיוון שחלק מהמניות הינן דואליות, מעניין לבחון את סך השורטים על אותן מניות דואליות - מעבר לים. לעניין זה, המקרה של מלאנוקס היה קלאסי, המניה זינקה בזמן שפוזיציית השורט התנפחה, אבל לא תמיד סוחרי השורט יוצאים כאשר ידם על העליונה.

בניסיון לראות מיהן המניות החביבות על השורטיסטים Bizportal בדק 15 מניות מובילות בהתייחסות לשני פרמטרים - הראשון שבהם הוא אחוז המניות של החברה אשר נמצא בשורט (כך למעשה נוכל לדעת באילו מניות, היקפי הפעילות של השורטיסים הינם חריגים). והנתון השני שהוא המעניין יותר הוא 'מספר הימים הנדרש לסגירת השורט'. נתון זה מחושב באמצעות חלוקה של כמות המניות בשורט במחזור היומי הממוצע. נתון זה מאפשר לדעת בתרחיש קיצון שבו כל שחקני השורט יחליטו לסגור את הפוזיציה - כמה ימים יידרש להם לשם כך. כאשר שחקני השורט לחוצים והמחזור במניה יחסית נמוך, אז ככל ש'מספר הימים' גבוה יותר, כך התגובה של המניה עשויה להיות יותר אלימה כלפי מעלה.

בניגוד לנתוני השורט בארץ אשר מתפרסמים אחת לשבוע, בארה"ב הנתונים מתפרסמים אחת לשבועיים בלבד. המשמעות הינה, שכל הנתונים בניתוח נכונים ל-15 בינואר. בעוד מספר ימים כאשר יפורסמו הנתונים הסוגרים את חודש ינואר - התוצאה הסופית עשויה להיות שונה.

מבדיקת Bizportal עולה כי נכון לאמצע ינואר, השורטיסים מחזיקים בפוזיציות שורט משמעותיות במניות {מלאנוקס} ובחברת האסתטיקה הרפואית אפ.סי ריאלטי 0% אפ.סי ריאלטי 139.3 0% אפ.סי ריאלטי בסיס:139.3 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . סך יתרות השורט על מלאנוקס ופוטומדקס הסתכם ב-17% ו-15.6% בהתאמה.

יתרות השורט בארצות הברית
יתרות השורט בארצות הברית


ביחס למלאנוקס נציין כי למרות אזהרת הרווח שפרסמה החברה בתחילת השנה והחולשה של החברה לאחר מכן, הפוזיציה על המניה לא קטנה בצורה משמעותית. עם זאת, נתוני השורט על מלאנוקס אינם משקללים עדיין את ההשלכות של הדוחות הכספיים של החברה שפורסמו בשלהי חודש ינואר. ככל הנראה, ניתן יהיה להבין האם שחקני השורט עדייין שליליים על הנייר.

במניית פוטומדקס מתנהל קרב מתיש כבר שבעה חודשים בין החברה לבין שחקני השורט. הדבר בא לידי ביטוי אף בדבריו של מנכ"ל החברה, דולב רפאלי בריאיון ל-Bizportal ( לריאיון בהרחבה ) שציין כי "המניה לא נפלה על אכזבה מתוצאות הפעילות - מופעל עלינו לחץ מאוד גדול מצד השורטיסטים".

הלחץ עליו מדבר המנכ"ל רפאלי החל ביוני 2012. יתרות השורט על המניה שעמדו על כ-400 אלף מניות בלבד זינקו תוך חודשיים ל-3.8 מיליון מניות. מאז ידעו היתרות עליות ומורדות והיום הן מסתכמו ב-3.4 מיליון מניות. הנתון שעלול להדאיג את השורטיסים הוא מספר הימים הנדרש לסגירת השורט - למעלה מ-26 ימים - כמות משמעותית ודרמטית - יותר מכל חברה ישראלית אחרת בארה"ב.

נוספת שסומנה על ידי שחקני השורט היא פרוטליקס +2.33% פרוטליקס 70.3 +2.33% פרוטליקס בסיס:68.7 פתיחה:68.7 גבוה:71.9 נמוך:68.7 תמורה:85,101 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . אמנם, רק 5.7% מהמניות בחברה מוחזקות בשורט, אך כמות הימים הנדרשת לסגירת הפוזיציה היא גבוהה ועומדת על יותר מ-23 ימים. לפני מספר ימים הודיעה פרוטליקס כי שכרה את בנק סיטי כדי שיסייע לה בתהליך למכירתה והמנייה זינקה. את ההשלכות של זה ניתן יהיה לדעת רק בעוד מספר שבועות כאשר יפורסמו נתוני השורט לאמצע פברואר.

פרט לאלו שצוינו, פוזיציות שורט משמעותיות ניתן לראות במניית פלוריסטם ופריגו שבה יידרשו לשחקנים כ-4-6 ימים בממוצע כדי לסגור את הפוזיציה. שחקני שורט פועלים גם במניית פרולור שבה כמות הימים הנדרשים לסגירת הפוזיציה עומדת על כ-7 ימים.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  איזה מוצר מפגר זה שורט
  ישו 10/02/2013 17:56
  הגב לתגובה זו
  3 1
  לוקחים ערכים כלכליים אמיתיים ונותנים לסוחרים לרסק אותם,זה מוצר שיקרי וכוזב
  סגור
 • אילו ערכים כלכליים? חברות ביו/פארמה הן עדיין
  נילי 12/02/2013 11:49
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בשלבי ניסויים אפילו בשלב 3 (phase iii ).אין מכירות ואין רווחים. הם נתונים לחסדי החלטות ה-FDA עד שלב הייצור הסופי. עד אז לצערנו אין להם באופן מעשי כל ערך כלכלי. הדבר גורם לשחקני השורט לחגוג .
  סגור
 • 1.
  למכור פרוקוגניה מחר יודיעו על הנפקה ב 30 אגורות.
  ניר 10/02/2013 14:50
  הגב לתגובה זו
  1 1
  למכור בהול.. מחר תצנח 25% על הבוקר.. מסכנים המשקיעים.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות